Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    Sziasztok!

    Segítsetek kérlek, az itt ismertetett probléma kapcsán!

    Tegnap vásárolt, 64 GB-os, ALDI-s, MEDION pendrive-ról van szó.

    Ahogyan látjátok, nagyon furcsa eset....Mindezek alapján kijelenthetjük, hogy a Pendrive rossz?

    Azért fontos a gyors segítség, mert ha az rossz, akkor most még munka után rohannom kell kicseréltetni (visszakérni az árát).

    Köszönöm előre is a seígtséget!

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz King Unique #3928 üzenetére

    Köszönöm a részletes választ! :R

    Természetesen a cimborámnál sem csak a file kezelőt (amúgy Total Commander) néztem.

    Sőt... az eset még annyiban bonyolult, hogy miután tegnap otthon a számítógépemen felmásoltam mindent az új pendrive-ra, el akartam távolítani, de folyton "csipogott" a Windows7, hogy "az eszköz használatban van".

    Mivel természetesen a másolást régen befejezte, a kontrol LED sem világított, és mután semmilyen módszerrel nem sikerült "soft" módon eltávolítani, szimplán kihúztam.

    És miután a cimborámnál a tévé nem látott rajta adatot, gondoltam a "nem szabályos eltávolítás" miatt megsérült a tartalma.

    Viszont ezt követően ugyebár az ő laptop-jával rámásolt file-okat sem látta...

    Hovatovább ugyanúgy nem engedte nála az ezúttal Windows10 sem eltávolítani. Végül az "Eszközök és nyomtatók" között elfogadta a "Kiadás" opciót, csak éppen utána ugyebár megint csak nem látta a tévé, ezúttal viszont már magát az eszközt sem.

    Majd a laptopon az "Eszközök és nyomtatók" között is úgy jelent meg, mint egy sérült partíciós táblás eszköz, 0GB-osnak írva azt...

    És persze tök jó, hogy az otthoni gép és tévé látta ezután az eszközt és tartalmát, megfelelő módon...

    Számomra ez mégis minimum "érdekes" működés... (Ha a cimborám laptopján végig kifogástalanul látszott volna és rendben működött volna, akkor egy rossz szót nem szólnék, Evidens, hogy a Pana tévé valószínűleg az NTFS fájlrendszert nem szereti valamiért.)

    Ez hát a dilemmám forrása...

    No és az, hogy mivel az USB kulcs kell, a tévé tesztelésére (ha rossz, vissza kell vinni) "ketyeg" az idő... És mivel nincsen másik pendrive-om, az nem játszik, hogy próbálgatom, aztán valamelyikkel jó lesz.

    Nekem az ALDI-s pendrive is jó volna (ahogyan 5 évig az előd MAGINON is jó volt, amúgy 2 napja halt meg, azért kellett új)...

    De ha mégis az felel a hibás működésért, akkor bizony cserélnem kell, és mihamarabb...

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz King Unique #3930 üzenetére

    "Ha szoftveresen nincsen megfelelően leválasztva a pendrive, attól még normál esetben nem kellene tönkremennie, max. a fájlok, illetve a kötet sérülhet rajta."

    Minden tisztelettel... fene tudja... :F Igaz, hogy az USB portokon alacsonyabb feszültség van, de hiszen a HDMI portok kapcsán sem véletlenül figyelmeztetnek, hogy abból csatlakozót kihúzni csak a tévé (és a rákötött eszköz) kikapcsolt állapota mellett szabad.

    Ha a port el tud halálozni, akkor hasonló helyzetben egy olyan érzékeny eszköz, mint a pendrive, ugyanúgy, nem?

    A most elhalálozott, korábban használt MAGINON pendrive-om pár napja a tévében "pihent". Előtte használtam a számítógéppel, majd a tévén, majd pár napig nem használtam, és tegnapelőtt a tévé bekapcsolt állapota mellett csak "kihúztam" a port-ból.

    Azt követően rögtön csatlakoztattam a számítógépemhez, és már rossz volt. Nem látta a gép. Utána már a tévé sem.

    Egyébként már a LED-je sem villan fel a csatlakoztatáskor, szóval az aztán teljesen elhalálozott.

    "Ha Windows alatt van meghajtóbetűjele és megjelenik a fájlkezelőben, de 0 bájtos, akkor vélhetően az NTFS-ből RAW lett."

    Ez valóban így van.

    Csakhogy ugyebár utána hazajöttem, kipróbáltam a gépemben és a tévémben, és ott van rajta minden fájl kifogástalanul. :)

    Még egy gyors wipe-ot is nyomattam rá a Partition Wizard segítségével, majd létrehoztam/töröltem párszor, különféle típusú fájlrendszerekkel...

    Akkor pedig kifogástalanul működött. Rejtély... :)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz King Unique #3932 üzenetére

    Köszi az újabb info-kat!

    Megformáztam exFAT-ra, a jelenség ugyanaz volt. Felismerte a pendrive tartalmát a tévé, de alig valamit játszott le, hanem aztán 1-2 óra szenvedést követően, "en bloc" eltűnt a rendszeréből a drive.

    És onnantól megint a laptopja sem látta. Most viszont már a saját gépem sem.

    Az is nagy küzdelem volt, mire rá tudtam engedni egy "surface test"-et (ami a drive felére hibát jelzett), majd kb. csak 20 próbálkozást követően sikerült létrehozni rajta bármilyen partíciót.

    Mindezeket követően visszavittem, mert ez bizony hibás volt.

    Harmadik alkalommal már nem fogok ALDI-s (Medion/Maginon) pendrive-ot venni.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Doky586 #3970 üzenetére

    Az a helyzet, hogy a Medion/Maginon termékek a felhasználói visszajelzések alapján kifejezetten jó minőségűek voltak mindig.

    Ahogyan említettem, az előző példány 5 évet kibírt nálam. A második vásárlással nem volt szerencsém, de ettől függetlenül a márkát nem írnám le.

    Plusz ne tessék feledni a 3 év jótállást, és a problémamentes ügyintézést! Az nagy szó manapság!

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Doky586 #3974 üzenetére

    Szerintem nem értelek, de mindegy... :N

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák