Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Exian

    őstag

    válasz hcl #49262 üzenetére

    "Mert senki nem érezteti velük, hogy nem frankó, amit csinálnak."

    Áhhh. Mese. Ha érezteted velük, hogy nem frankó, annál inkább csinálják, sőt. Ez tapasztalat. Igaz, nem lakás-szomszéd témában, hanem a munkahelyemen. Volt innen már pár ember a melóhelyemen, azok tudják, hogy egy nagy oktatási intézmény nagy aulájábán (is) dolgozok, itt aztán megfordul pár érdekes ember, meg gyerek a suliból. Amikor elkezdenek hülyülni, nemnormáloskodni, már rájöttem, az a legrosszabb, ha éreztetem velük, hogy nem OKÉ. Annál inkább gerjesztik a nemtetszést. Náluk sokkal inkább járható út a "lealacsonyodás", majd onnan való felemelkedés (jobb esetben velük együtt). Tehát, egyszer lemegyek az ő "emeletükre", próbálok szót érteni, megérteni őket és a helyzetüket, hogy miért olyan tahók, és többnyire az derül ki, hogy alapból tök normális, értelmes emberek, csak hát a csorda effekt... aztán van, amikor még durvábbak továbbra is, de általában megértik, hogy ez ITT és MOST nem jó, és inkább elmennek. Persze, egy ablakon, részegen kihugyozó ember szintjére próbáljon meg bárki is lealacsonyodni :D

    Nálunk szerencsére otthon nincs semmi gond, jó a lépcsőház meg a környék, igazából nálunk mi vagyunk a hangoskodó szomszéd mások szemében :D De csak a 3 gyerek miatt...

    Igaz, van egy kocsma a lépcsőházunk aljában, de egyrészt arra az oldalra nincs egyetlen ablakunk se, másrészt az én szemszögemből szerencsére, a tulaj szemszögéből sajnos nem megy a kocsma már úgy, ahogy kéne, így alig van betérő vendég, aki ittasan távozik. Néha ugyan dorbézolnak a fiatalok hazafelé, de ez ritka, ennyi belefér.

    A lépcsőházban, liftben való dohányzás viszont nálunk is jellemző, és nem tudom felfogni, hogy miért jó az. Tényleg nincs messze az utca... Tudom is, hogy ki az a 2-3 ember, aki csinálja, de a gond az, hogy amúgy a legnormálisabb, legcsendesebb, legrégebb óta ott lakó szomszédok, így eddig még nem tettem szóvá, mert amúgy tényleg pont ciki, de ők a legnormálisabbak, akik beszélgetnek is az emberrel, megkérdezik, hogy mi a helyzet a gyerekekkel, stb stb. Ez az egyetlen bűnük.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák