Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • qqcqqc

    őstag

    Miután sokan szenvednek a windows 10 tavaszi frissítése után a hálózati megosztással, javaslom az alábbi [link]-et.

    A lényeg:

    "Ellenőrizd továbbá a következő szolgálatások állapotát:

    Nyomd meg Windows jel+R billentyűket és írd be a futtatási ablakba a services.msc kifejezést, majd nyomj Entert.
    Navigálj a listán az alábbi szolgáltatásokhoz:
    Computer Browser - Számítógép-tallózási szolgáltatás - ez azokon a gépeken relevans, amelyek SMBv1 protokoll-t használnak
    Function Discovery Provider Hos - Funkciófelderítő szolgáltató
    Function Discovery Resource Publicatio - Funkciófelderítő erőforrás közzététele
    UPnP Device Host - UPnP eszközállomás
    Network connections - hálózati kapcsolatok
    Peer Networking Grouping - Társhálózat-csoportosítás
    Peer Name Resolution Protocol
    Peer Networking Identity Manager - Társhálózat identitáskezelője
    Az indítási típusnál válazd az automatikust és a szolgáltatás állapota legyen Fut."

    Ez után a Hállózat mappában újra tallózhatók lesznek a megosztást szolgáltató gépek.

    [ Szerkesztve ]

  • Csaby25

    senior tag

    Sziasztok!
    Windows 10 pro 64 bit, asztali pc, Dell Wireless 1505 802.11n WLAN Mini-Card (broadcom gyártó) hálózati kártya.
    Az a gond, hogy nincs internet elérésem, ha wifi hotspot-hoz kapcsolódom.
    Ha routerhez kapcsolódom, nincs gond.
    Viszont ha hotspot-hoz akkor kiírja, hogy nincs internet elérés, a troubleshooter azt mondja, hogy nincs valós gateway, megjavítja, utánna pici időre azt mondja, hogy van net, közben pedig nincs (weboldalak nem jönnek be), majd visszavált a sárga felkiáltójeles nincs internetre.
    Ipconfig-gal ha ellenőrzöm, van ip és gateway, de a gatewayt nem tudom pingelni.
    Két telóról is osztottam netet és ugyanaz a helyzet :F
    Valami ötlet?
    Köszi!

    A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

  • stifi82

    aktív tag

    Tudtok olyan programot ajánlani ami a belső hálózat, konkrétan a wifi-m maximális sebességét tudom lemérni vele? Windows 7 64bit fut a laptopon. 802 b/g/n hálózat át tudja lőni a 4k filmet tv-re smart share programból?

  • krealon

    veterán

    válasz stifi82 #44137 üzenetére

    "Tudtok olyan programot ajánlani ami a belső hálózat, konkrétan a wifi-m maximális sebességét tudom lemérni vele?"

    Mivel a wifi sebesseg idoben valtozo, mert nagyon sok parameter fuggvenye, nincs ertelme meregetni.
    A kapcsolati sebessseg kb fele hasznalhato ha nem tulsagosan terhelt a felhasznalt csatorna es kornyeke.

    "Windows 7 64bit fut a laptopon. 802 b/g/n hálózat át tudja lőni a 4k filmet tv-re smart share programból?"

    Notebook-oknal tipikus a ketantennas, ketszalas (2x2:2) atvitel. Az N-es (Wifi4) kodolas adta maximalis 300Mbps kapcsolati sebessegen 100-120 Mbps valos atvitel erheto el maximum, igy egy magasabb birataju 4K film minden bizonnyal akadozni fog, legalabb neha.

    Ha biztosra akarsz menni 4K ugyben, akkor 5GHz-en uzemelo, AC (Wifi5) eszkozokre van szukseg, radasul lehetoleg egy legterben.

  • Imp0st0r

    csendes tag

    Sziasztok! Tudnátok ajánlani windowshoz valami frappáns ingyenes hálózat scannert.

  • tomriddle74

    tag

    Sziasztok!
    Nem tudom, jó topikba írok-e, de nem találtam olyan topikot ami androidos hálózatokkal foglalkozik.
    A helyzet a következő. Adott egy androidos mini számítogép, vagy minek nevezzem Android 7.0 val.
    Ehhez két külső winyó van csatlakoztatva usb-n, utp-n csatlakoztatott upc nettel. A kérdés, hogyan tudnám elérni a winyókon lévő file-okat windows alapu táblagéppel mondjuk külföldről. Nem mediafile-okról beszélünk. Főleg dokumentációk, tehát valami biztonságos kapcsolat kéne. És persze jogosultság módosítani, törölni, stb a file-okat.
    Köszi a segígtséget.

  • lyzzard

    aktív tag

    Sziasztok!

    Próbáltam a lehető legtöbb módon keresni itt a topikban a problémámra sikertelenül, ha lett volna már ilyen, akkor elnézést!
    Helyzetleírás: 100/100-as DIGI netnél kábelen átjön 90/95, bemegy egy Xiaomi Mi Router 3G-be (padavan fut rajta). Net innen megy tovább egy pár helyiséggel arrébb levő Netgear WNR3500L v2-be, ami bridge módban van. Korábban itt egy Linksys EA7500 volt, de eladtam, azzal is hasonló volt a tünet.
    Kábelen csatlakozó kliensek hiba néllül teljes netet elérik.

    Probléma: A Xiaomi és a Linksys 2,4-es és 5GHz-es netet osztottak. A Netgear most csak 2,4-es wifit oszt.
    5GHz-es 866mbps kapcsolat esetén (windows szerint a linksebesség ennyi, teljes térerőjel van) a speedtest szerint 40/90 jön át bármilyen gépről, telefonról próbálom, bármelyik routert.
    2,4GHz-es kapcsolaton a Xiaomin 35/90, a netgear-en 30/70.

    A Linksys 2,4-es és 5GHz-es kapcsolatával is hasonló sebességeket kaptam.

    Hogy a legtöbb zajt kizárjam, a két 2,4-es hálózat az 1-es és 13-as csatornákon vannak.

    5GHz-es wifin pl 70-80MB/sec-kel tudok hálón másolni.

    Egyszerűen nem tudom, hogy miért kapom a sebesség felét-harmadát letöltéskor wifin.
    Kérlek, segítsetek!

    [ Szerkesztve ]

  • KamuMazsola

    őstag

    válasz zolee001 #44328 üzenetére

    Ezen már túl vagyok. Volt hálózati adapter alaphelyzetbe állítása, az az SMBv1 bekapcsolása ami segített is, de tanácsodra kikapcsoltam, hogy úgysem kell, na azóta még azt sem látom a megosztásban amit itt ezen a gépen osztottam meg. Semmilyen W10-es gép nem tud a másikhoz kapcsolódni a helyi hálózaton - nem is látják egymást, - míg egy androidos telefonnal látom mindegyik gépet és le is tudom tölteni a megosztott fájlokat. Valami hülye Windows biztonsági frissítés lehet ami miatt nem működik rendesen a helyi hálózatom. Mint írtam hosszú éveken át működött, még tavaly karácsonykor a fiaim új gépére sok dolgot a helyi hálózaton másoltam át, filmek iso fájlok ilyesmik sok sok gigabájtot. Idén volt W10 frissítés nem is egyszer, de mivel nem kellett a hálózatot használnom, így nem is tudtam erről a hibáról, illetve androidos telóm mindig - mint ahogy most is - elérte a hálózatot és a gépre letöltött filmeket át tudtam vele másolni. Szóval van is helyi hálózatom meg nincs is.

    A futtatás \\192.168.0.XX\RXNX parancsra megnyílik a saját gépemen lévő mappa, ami egyébként meg van osztva, de a megosztott mappában továbbra sem látszik

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: KamuMazsola

  • qqcqqc

    őstag

    Egy hónapja írtam:

    Miután sokan szenvednek a windows 10 tavaszi frissítése után a hálózati megosztással, javaslom az alábbi [link]-et.

    A lényeg:

    "Ellenőrizd továbbá a következő szolgálatások állapotát:

    Nyomd meg Windows jel+R billentyűket és írd be a futtatási ablakba a services.msc kifejezést, majd nyomj Entert.
    Navigálj a listán az alábbi szolgáltatásokhoz:
    Computer Browser - Számítógép-tallózási szolgáltatás - ez azokon a gépeken relevans, amelyek SMBv1 protokoll-t használnak
    Function Discovery Provider Hos - Funkciófelderítő szolgáltató
    Function Discovery Resource Publicatio - Funkciófelderítő erőforrás közzététele
    UPnP Device Host - UPnP eszközállomás
    Network connections - hálózati kapcsolatok
    Peer Networking Grouping - Társhálózat-csoportosítás
    Peer Name Resolution Protocol
    Peer Networking Identity Manager - Társhálózat identitáskezelője
    Az indítási típusnál válazd az automatikust és a szolgáltatás állapota legyen Fut."

    Ez után a Hállózat mappában újra tallózhatók lesznek a megosztást szolgáltató gépek.

  • KamuMazsola

    őstag

    válasz qqcqqc #44338 üzenetére

    Ezt is megpróbáltam, de nem segített. Még egy esőtáncot járok holnap, azt ha az sem segít, akkor hagyom a fenébe. Droidra tudok filmet és egyebet másolni az látja, a többi meg átmegy majd pendrájvon a pckre. Azt a Microsoft meg bacca meg a tudományát! Mit foglalkoznak az én biztonságommal!? Ez az én dolgom, legalább hagynák, hogy vállaljam a kockázatot! Win 3.10 óta használok Windowst, de soha nem volt olyan problémám amitől most féltenek. Az otthoni wifim sincs jelszavazva, soha nem éltek vissza vele, max néha egy- egy fiatal megáll a sarkon néhány percre, de ez meg nekem nem fáj. (Egyszer volt valaki pofátlan, azt mac cím alapján tiltottam.)

    (#44331) zolee001: mindenki-vel is meg van osztva csak olvasásra.

    (#44332) MasterMark: És a hálózat többi gépén hogyan fogom látni, hogy mi van megosztva? Ott csak a hálózatok mappában kéne lennie nem?

    Üdv.: KamuMazsola

  • KamuMazsola

    őstag

    válasz MasterMark #44385 üzenetére

    Ugyanúgy van nála is mint nálam. A másik gép megosztott mappáit az intézőben a hálózatok mappában nem látja. Nem tudom hova kellene kézzel írni, úgyhogy én a windows helyi hálózat létrehozását fel is adtam. Pár napja kérdeztem itt tőletek ebben a témában. Volt még valami Windows szolgáltatások kézi beállítása, de az sem volt számomra egyértelműen eredményes, van hogy látom a helyi hálózat gépeinek megosztott mappáit, van hogy még a saját gépem megosztott cuccait sem mutatja.

    Üdv.: KamuMazsola

  • TomPack

    őstag

    Sziasztok!

    Létezik valami 3rd party app, amivel egy Windows 10-es gép megosztott mappáját helyi, itthoni hálózaton egy másik Windows 10-es gépről láthatom?
    Egyszerűen sehogy se megy a hagyományos megosztás, de lassan feladom a próbálkozást.

    Van a "főgép", /Win10 Pro/ amin filmek, videók, dokumentumok vannak dögivel. SErviio is fut rajta, a tévéket is kiszolgálja HD-tartalommal. Androidos telóról is gond nélkül látom a megosztást, streamelem a videókat minden gond nélkül.

    A problémás gépen Windows 10 Home van, új, jogtiszta, szűz rendszer. Már mindennel próbálkoztam, a főgép látja írja-olvassa ennek a gépnek is a megosztásait. De ez a gép nem látja a megosztott mappákat. A serviio-val látom, és lejátssza a főgépen lévő filmeket, stb.

    De én a könyvtárszerkezetet szeretném látni, szerkeszteni, stb, ahogyan az eddig is működött pár kattintás után.
    Mi lehet a gond, illetve létezik erre valami külsős program?

  • 4Grider

    nagyúr

    válasz vacs #44467 üzenetére

    Mivel LAN-ról van szó, a routerednek nincs köze hozzá (főleg ha egyedül maradt), hogy hogyan látják egymást LAN-on az eszközök. Sokkal valószínűbb, hogy az új routerre való átdugáskor a Windows megkérdezte tőled, hogy akarod-e, hogy az új hálózatban is működjön a felderíthetőség, te meg nemet nyomtál neki.

  • Strezi

    őstag

    Sziasztok

    otthoni NAS-sal lenne egy hálózatos problémám. Jelenleg gigabit neten van a gép, router mögött gigabites belső hálón.

    Egy tévéről nézek filmeket, adottt a működő Plex vagy DLNA hozzáférés a NAS-hoz. A meglévő gigbites port mellé a NAS-ra kötöttem egy USB3-Gigabit lan átalakítót, amivel kiváltanám a tévé WiFi - router kapcsolatát.

    Azaz, két vezetékes portom van így a NAS-on, egyik internet másikon a tévé. Nem igazán sikerül megoldanom, hogy a tévé így is kapcsolódjon, immár a NAS-on keresztül a netre, illetve lássa a NAS-on működő szervert is.

    Próbáltam összekötni a két hálózatot (binding), de akkor csigalassan működött. Windows 10-es a NAS, és egyszer már sikerült hasonlót csinálni, akkor a NAS WiFI-jére osztottam vissza a vezetékes kapcsolatát. Arra volt egy sima opció windows-ban. Két vezetékes kapcsolattal ezt nem ajánlja fel...

    Merre induljak? Vagy egyszerűen felejtős windows alatt így (gateway ként?) használni a NAS-t?

    Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

  • margithid

    veterán

    válasz SP4C3 #44549 üzenetére

    Nem kalózkodás, ne állíts valótlanságot.
    Forgalomnövelés nem kalózkodás és tudtommal az ip váltás sem 2-3 percenként.
    Technikai rész érdekel, ne személyeskedjünk ha kréhetem.
    Egyébként win7 alatt megy a fel le csatlakozás, win10 alatt nem, emrt ott webes felületen tudok csatlakozni a netre, windows hálózati beállításokban nem.

  • powerray

    tag

    Sziasztok!

    Tudtok javasolni olyan programot windowsra, ami az otthoni összes gép hálózati forgalmát tudnám monitorozni az egyik PC-ről?

  • #19482368

    törölt tag

    válasz powerray #44697 üzenetére

    Ilyen program nem létezik windowsra, ami a minden eszköz adatforgalmát monitorozza. Hacsak, nem minden forgalom az adott monitorozó gépen keresztül nem megy. Ilyen hálózati eszközök viszont vannak. Ami lakossági szinten is könnyű kezelést tud biztosítani. Ilyen eszközök pl a UBNT eszközök, az edge routerek, amik időszakosan megtartják az aktuális forgalmat, az intelligens DPI segítségével, ugyanakkor az inteface-ek forgalmát rögzítik, a következő újraindításig. Ha rögzíteni is akarod, akár napi szinten, eszközönként, akkor ugyan úgy az UBNT termékek között a Unifi termékcsalád ami ezt biztosítani tudja.
    Továbbá tudomásom szerint a synology termékek is, és a zyxel hálózati eszközök.

  • greenmukk

    tag

    Sziasztok!

    Tudom, hogy kicsit off, de ez a topic legalább pörög így talán hamarabb kapok segítsèget mint máshol.

    (OFF)Problèma: Tegnap este online játszottam (CS GO) gond nèlkül aztán egyszercsak elszállt a net a laptopon. Azóta a wifi jelen egy sárga háromszög van benne egy felkiáltójel lel ès nem tud csatlakozni. A házban lèvő asztali pc-n van net (ez is wifin keresztül csatlakozik) , a telefonokon van net ezèrt gondolom valami a laptoppal szar.

    Gèp: Acer Aspire V5-5916
    Op.rendsz. Windows 10
    Router: Sagemcom fast 3686 v2

    Nem tudom ez segíthet e valamit:
    Laptop eszközkezelő- Hálózati kártyák:
    -qualcomm atheros qca61x4a wireless network adapter
    - realtek pcie gbe family controller
    - meg egy csomó wan miniport

    Amit próbáltam: A routert már újraindítottam egy párszor, laptopon hibaelhárítás, repülèsi üzemmódba kapcsolás majd vissza, adapter eltávolítása a listából majd újraindítás, víruskeresès folyamatban.(/OFF)

    Egy hozzáèrtő gondolom pikk-pakk megoldja ezt, örülnèk ha tudnátok segíteni. :))

  • so_ha

    senior tag

    Sziasztok! A hálózati szakik segítségét szeretném kérni az alábbi problémához:

    Asztali pc netes kapcsolatát osztom meg Wi-Fi-n keresztül a laptoppal, és az okos telóval. A Win10Pro 1809-es verzió frissítése után nem tudom létrehozni a hálózati megosztást. Ez korábban minden nagyobb verzió váltásnál így volt, ahol a végén csak új Windows telepítéssel tudtam ezt megoldani. Erre keresek egy kulturáltabb megoldást, hogy ne kelljen telepíteni/belakni/paraméterezni újra mindent.

    1, Azt vettem észre, hogy az eszközkezelőben, ha a rejtett eszközök megjelenítését bekapcsolom, akkor duplikálódott az MS Wi-Fi Direct Virtual Adapter. Eltávolítottam a #2-es adaptert, majd gép újraindítás után ugyan úgy ott volt. Majd eltávolítottam mindkét adaptert, és újraindítás után azonnal csak az egyiket, majd kb. fél perc után a másikat is létrehozta a Windows magától.

    2, Lefuttattam k.feri80 megoldását is, majd újraindítás után létrehoztam egy új virtuális hálózatot, de sajnos így sem működik.
    Hálózati megosztási központ => Magán hálózat => Helyi kapcsolatok => Kapcsolat neve => Hozzáférés típusa: Nincs hálózati hozzáférés
    Minden paraméter ugyan az, mint a Windows verzióváltás előtt, mit tudnék még megpróbálni, hogy működjön újra telepítés nélkül a hálózati megosztásom?

    Segítségeteket előre is köszönöm! Üdv so_ha

  • MaCS_70

    Topikgazda

    válasz MasterMark #44845 üzenetére

    Szimpla funkcionális analfabetizmus -- részemről...

    A rövid távú memóriámba bekerültek az "otthoni hálózat", Windows és telefon szavak, és úgy álltak össze pár perc múlva, hogy a telefonjáról szeretné elérni az otthoni hálózatot, benne a windowsos géppel...

    lHa otthon van az a telefon, akkor legyen rajta mondjuk egy Bubble, a Windows meg kiszolgálja DLNA-szerverként.

    Vezérlőpult\Hálózat és internet\Hálózati és megosztási központ\Médiaadatfolyam-továbbítás beállításai

    MaCS

    [ Szerkesztve ]

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • Cifu

    nagyúr

    válasz dgyuri0123 #44955 üzenetére

    Samba megosztás esetén probléma nélkül kell működnie belső hálózaton, függetlenül az internettől.
    Megpingelni meg tudod az eszközöket?

    Ha tudod az eszköz IP-jét, akkor Windows-nál CMD (parancssor) -> ping xxx.xxx.xxx.xxx, Linuxnál konzol -> ping xxx.xxx.xxx.xxx

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz konyi79 #44962 üzenetére

    Az más történet, az SMB v1 nagyon sérülékeny régi szabvány, amely telekürtöli a hálózatot a létezéséről. Ezt használja ki például a Wannacry és a Petya malware (lásd még EternalBlue). Ezek miatt is lett a Windowsban alaphelyzetben letiltva.

    Az SMB v2 és SMB v3 esetében is tökéletesen működik a hálózati megosztás, csak alaphelyzetben nem tűnik fel a hálózaton, éppen amiatt, mert immár nem erőszakoskodik az SMB v1, hogy halihó, itt egy megosztott hálózati meghajtó.

    Ez esetben a feladatod csak annyi, hogy a fájlkezelőben Hálózati meghajtó csatlakoztatása -> és itt megadod a Samba szerver IP címét ill. a megosztás könyvtárát, pl. \\192.168.0.100\HDD és akkor a 192.168.0.100 IP-címen lévő Samba szerver HDD megosztását csatolod.

    Szóval oké, hogy kényelmes az SMB v1-et visszakapcsolni, de mielőtt ilyesmi megoldást javasolsz, szerintem azért nem árt tisztába lenni azzal, hogy így egy fájdalmasan sérülékeny ajtót nyitsz a rendszereden...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • atirag

    őstag

    válasz MasterMark #44971 üzenetére

    Amilyen cimen eddig volt ott nincs. És már nem emlékszem hogy állítottam be😊 Elég rég volt. És nem látom megjelenni a hálozaton sem.

    Mac-en meg lehet nézni milyen eszközök vannak a hálózaton? Mármint úgymint windowson command promt-ból.

    Macs_70. Eddig upc wifi modem volt onnan volt egy tplink router és abból ment a nas-ba a tv-be és a medialejátszóba. És mindenhol megtaláltam mint megosztás eszközt.
    Windows-on is láttam egy ip címen ahol most már nem találja.

    [ Szerkesztve ]

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    válasz DonThomasino #45011 üzenetére

    Windows-os környezetben megjelenek olyan eszközök is amelyek valójában nincsen a belső hálózatodon, ismert esemény, nem kell foglalkozni vele.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

  • Rogiii

    aktív tag

    válasz MasterMark #45049 üzenetére

    Úgy hogy windows intézőben rámegyek a hálózatok fülre frissítem és nincs ott, az összes többi eszközöm meg ott van. Ugyanez Total Commanderben, ha a hálózat fülre megyek.

    Sajnos nem nagyon értek a hálózatokhoz, és ezért kértem segítséget, mert ötletem sincs mit kellene beállítanom hogy működjön :W

    A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

  • HellGreg

    őstag

    Sziasztok,
    Létezik olyan windows alapú progi, ami monitorozza, hogy a hálózatot mik használják és mennyire a háttérben? Online játékok eléggé akadozva mennek, ami rohadt idegesítő, és nem értem mi miatt. Most 4g mobilnettel próbálom, azzal is ugyanez van, szóval arra gyanakszom, hogy valami fut valahol és terheli a hálózatot. Elsősorban a ping érdekelne, miért ugrál pl. World of Tanksban rendszeresen 20-ról 1000-re, a Diablo 3 meg játszhatatlan, mert folyton megakad.
    Hiába váltogatom az 5G-t és a 2.4G-t, mindkettőn ez megy.

    Konfig:
    1. asztali gép + Linksys WUSB6400M wifi-stick
    2. ASUS RT-AC52U egy szinttel lejjebb, légvonalban olyan 5 méterre a gépemtől
    3. UPC 500-as net, a connect box modem módban van. (100Mbitnél még nem sikerült többet kihozni belőle).
    Kaspersky Internet security fut a háttérben

    Szóval első lépésként megnézném, hátha valami a gépemen zavar be, ahhoz meg kéne valami progi.
    Előre is köszi

    [ Szerkesztve ]

  • Gtaati

    őstag

    Helló Mindenki!

    Segítséget szeretnék kérni. Van egy windows 10-es pc amin fut az lg smart shar nevű dlna megosztó program, illetve van egy hanewin féle nfs szerv is rajta. A pc kábelen csatlakozik egy gigabites routerhez ehhez meg egy Cambridge cxuhd hálózati médialejátszó és bluray lejátszó. A lejátszó látja a smarth share felé megosztást és működik is, de én nem igazán szeretem ezt a megosztási format. A hanewin féle nfs szervert is látja a lejátszó, de viszont a megadott mappában lévő mappákat, fileokat nem. A youtubon van egy video fent a hanewin nfs szerver beállításaihoz, amit végig is csináltam, nyitottam udp tcp portokat is, korabban egy android alapú Himedia Q10 pro lejátszóval tökéletesen ment az nfs megosztás. Valaki tudna-e abban segíteni, hogy mi lehet a gond az nfs szerverrel, illetve, milyen atombiztos megosztási formát tudnátok ajánlani?

    Köszönöm szépen!! :R

  • JustInTime

    csendes tag

    Sziasztok!

    Bocsánat, ha túl amatőr a kérdés.
    Otthoni Telekomos Huawei HG8245H routerem usb portján keresztül szeretnék egy hálózati mappát megosztani a rá kábelen csatlakozó Samsung Tv, és a wifin csatlakozó laptop és android eszközök számára. A munkához kapcsolódó office fileokat és videókat tárolnék rajta és azokat szeretném elérni az eszközökről.

    Addig sikerült eljutnom, hogy a router beállitási panelén beállitottam az FTP servert, de sajnos a windows 10-es laptopomról nem látok semmilyen mappát a hálózati helyek között, csak a router ikonja jelenik meg, amelyre kattintva a router beálltásai érhetők el a böngészőben.

    Filezilla-t letöltöttem, azzal látom az összes fájlt az adattárolón, illetve az androidos eszközről is tudtam rá csatlakozni, látom a fájlokat.

    Köszi előre is a segitséget.

  • MaCS_70

    Topikgazda

    válasz Elar #45534 üzenetére

    Állítsd át a Windowsodban az Ethernet adaptered IP-címét 192.168.0.2-re (mask: 255.255.255.0),

    Dugd össze a PC-t a swithccsel,

    Hívd meg böngészőből a 192.168.0.1 címet és állítsd át a switchet DHCP-re

    Ezután a hálózatba illesztve a routerben utalj ki neki egy címet!

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • liszi70

    nagyúr

    Sziasztok!
    Dune médialejátszóval, PC-n lévő vinyókról játszok le filmeket a belső hálózatomon. Ezeket a beállításokat használom, aztán csak megosztom a kívánt mappát, és már játszhatom is le a Dune-el. Hosszú évek óta tökéletesen működik így. Most átálltam Windows10-re egy másik géppel, hasonló beállításokat csináltam ott is a Speciális megosztásban, de hiába osztom meg a mappát, és hiába állítom be a megosztást "Mindenki"-re, a lejátszóm nem látja a megosztott mappát, illetve fájlokat. A meghajtót látja, kiírja, de nincs benne semmilyen megosztott tartalom.
    A win10-es PC látja, és meg is nyitja a belső hálózatom többi gépét, a Dune tartalmait is, viszont a Dune nem látja a win10-es PC-t, csak a win7-eset.
    Mi lehet a gond? Mi a különbség a win7 és a win10 megosztási beállításaiban, mit kell még csinálnom hozzá, hogy a win7-hez hasonlóan jól működjön a megosztás?
    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • MaCS_70

    Topikgazda

    válasz liszi70 #45661 üzenetére

    Az a gond, hogy egy olyan sebezhetőség, mint az SMB1-é, nem feltétlenül csak az adott felhasználóra hat ki, hanem könnyedén másokra is.

    Általában elég érzékeny vagyok a "szerzett jogok" elveszítésével járó akciókra, de ebben az ügyben pont nem látok igazi okot a felháborodásra, mivel komoly oka volt a kivezetésnek és nem jár érdemi hátránnyal, legfeljebb kellemetlenséggel.

    A Windows7 magasztalását viszont sosem értettem. A Windows8-cal olyan komoly, érezhető mértékben javult a teljesítmény (RAM-kezelés), amihez képest a Windows7 fájdalmas szenvedés.
    A hálózatkezelés beállítása meg szerintem szimplán megértési kérdés, a logikája nem igazán változott, legfeljebb a felület.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • qqcqqc

    őstag

    válasz liszi70 #45682 üzenetére

    Kb havonta egyszer linkelem itt és a win10-es topikban ezt a hozászolásom:

    [link]

    "Ellenőrizd továbbá a következő szolgálatások állapotát:

    Nyomd meg Windows jel+R billentyűket és írd be a futtatási ablakba a services.msc kifejezést, majd nyomj Entert.
    Navigálj a listán az alábbi szolgáltatásokhoz:
    Computer Browser - Számítógép-tallózási szolgáltatás - ez azokon a gépeken relevans, amelyek SMBv1 protokoll-t használnak
    Function Discovery Provider Hos - Funkciófelderítő szolgáltató
    Function Discovery Resource Publicatio - Funkciófelderítő erőforrás közzététele
    UPnP Device Host - UPnP eszközállomás
    Network connections - hálózati kapcsolatok
    Peer Networking Grouping - Társhálózat-csoportosítás
    Peer Name Resolution Protocol
    Peer Networking Identity Manager - Társhálózat identitáskezelője
    Az indítási típusnál válazd az automatikust és a szolgáltatás állapota legyen Fut."

    Ez után a Hálózat mappában újra tallózhatók lesznek a megosztást szolgáltató gépek."

  • mezis

    nagyúr

    válasz jojojo #45794 üzenetére

    Nagyon jó a fórum keresője: [link]

    A Windows hálózatok ilyenek. Mesések. Hol van, hol nincs. :DDD

    Az egyik Win.-od főnök lesz a hálózaton, a másik beosztott. Elszórakozhatsz a bekapcsolás sorrendjével.
    Meg légy türelmes és ne higgy a Win.-nak. Attól még, hogy "Nem elérhető", lehet hogy egy azonnali újabb kattintással mégis elérhető....

    mezis

  • jojojo

    senior tag

    válasz mezis #45795 üzenetére

    Ok

    Köszönöm!

    Hidd el mielőtt ide írtam volna használtam a keresőt de talán ez elkerülte a figyelmem:

    Miután sokan szenvednek a windows 10 tavaszi frissítése után a hálózati megosztással, javaslom az alábbi [link]-et.

    A lényeg:

    "Ellenőrizd továbbá a következő szolgáltatások állapotát:

    Nyomd meg Windows jel+R billentyűket és írd be a futtatási ablakba a services.msc kifejezést, majd nyomj Entert.
    Navigálj a listán az alábbi szolgáltatásokhoz:
    Computer Browser - Számítógép-tallózási szolgáltatás - ez azokon a gépeken relevans, amelyek SMBv1 protokoll-t használnak
    Function Discovery Provider Hos - Funkciófelderítő szolgáltató
    Function Discovery Resource Publicatio - Funkciófelderítő erőforrás közzététele
    UPnP Device Host - UPnP eszközállomás
    Network connections - hálózati kapcsolatok
    Peer Networking Grouping - Társhálózat-csoportosítás
    Peer Name Resolution Protocol
    Peer Networking Identity Manager - Társhálózat identitáskezelője
    Az indítási típusnál válazd az automatikust és a szolgáltatás állapota legyen Fut."

    Ez után a Hálózat mappában újra tallózhatók lesznek a megosztást szolgáltató gépek.

    Talán más nem jár így.

    Igaz most nincs idom kipróbálni de szerintem itt van a kutya el ásva.

    Ha nem kérdezek újra :B

    jojo

    A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

  • junkpod

    nagyúr

    válasz Intruder2k5 #45882 üzenetére

    azért az se volt egyszerű mire gépháztól eljutottam vezérlőpultig... :W
    ok, beáállítottam amit írtál, auto ki, kiszolgáló és ügyfél bekapcsolva.
    most még nem változott semmi. újra kell indítani ezt a windowst is hálózati változtatás után?

    Box's don't touch!

  • Ernesto78

    aktív tag

    válasz Ernesto78 #45932 üzenetére

    Azt hiszem teli vagyok ezzel a win10-el, most az android tv-met sem látom és nem tudok Chromcasttal átküldeni semmit.
    A windows tűzfal beállításoknál bekapcsoltam a fájl- és nyomtató megosztást SMB Direct használatával. De még így sem jó.

    A magánhálózat aktív vagy talán a tartományi hálózatnak kéne aktívnak lennie?

    [ Szerkesztve ]

  • taita33

    újonc

    válasz SG3rg0 #18092 üzenetére

    Szia!

    Nekem is pont ez a gondom. Adott a TD-8840 eszköz. Jelen esetben hozzá van csatlakozva egy asztali számítógép. Egyébként vidanet-es az internet. Először szerettem volna a wifi-routert hozzá csatlakoztatni. Persze az egyik kimenetbe (TD-8840)belecsatlakoztattam az utp kábel egyik végét a másik végét a wifi router WAN csatlakozójába csatlakoztattam. Egy laptoppal csatlakoztattam a wifi routert. utp kábelen keresztül. Beállítottam a jelszavat kapott belső ipcímet is, Újraindítottam majd sajnos nem volt internet a wifin keresztül.

    Ezek után csatlakoztattam direktbe a laptopot a TD-8840 eszközhöz. Kaptam ipcímet de böngészőn keresztül nem tudtam csatlakozni a külső hálóhoz. A WIN8.1 azt írta ki hibaelhárításkor hogy nincs dns kiszolgáló. Ezek után a windowsba beállítottam a vidanet álltal megadott dns kiszólgáló elsődleges és másodlagos ipcímet és ekkor sem ment. Visszaállítottam a dinamikusra. majd megpingeltem a 172.217.20.14 ipcímet. Csomagot kaptam vissza tehát kapcsolat van a külső hálóval de a böngészőn keresztül nincs internet. Mondanom sem kell hogy ugye eközben az asztali gépen van internet.
    Az asztali gépen van két csatlakozópont:
    szélessávú intenet csatalkozás (PPoP) itt a WAN adatai vannak
    helyi halozat csatlakozás(Local area network) itt a belső hálózat 192.168.1.3 cím
    Szóval a kérdésem az lenne te hogy oldottad meg anno a problémát? Esetleg ha tudsz valakit aki tudna segíteni az jó lenne.
    Köszi a segítséged előre is.

    Tibi

  • gameresboy

    aktív tag

    Sziasztok!

    Adott egy TP-Link WR-1043nd V2 router, amihez külső merevlemezt szeretnék csatlakoztatni.

    A router menüjében az USB résznél látszik a vinyó, usereket, jogosultságokat is tudok állítani. Amikor a merevlemezt szeretném elérni Windows 10 alatt, akkor SMB v1 hibát dob ki, arra hivatkozva, hogy biztonsági kockázatot jelent. Azt írja, hogy az ön rendszere SMB v2 protokollt használ.

    Illetve, ha FTP szervert szeretnék a router menüjében beállítani, akkor az IP résznél nem ad IP címet (csak ezt látom: 0.0.0.0).

    Az otthoni hálózat egy Digi eszközből (ebben van beállítva a PPPOE kapcsolat) és egy hozzá csatlakoztatott TP-Link 1043nd eszközből (DHCP kikapcsolva) áll.

    Tudna nekem valaki segíteni a fenti 2 problémával kapcsolatban?

    Üdv,
    GBoy

  • Fboy

    aktív tag

    Sziasztok,

    Adott egy windows 10 pro-s számítógép, illetve egy asus rt-n18u router, amire egy külső winchester van kötve.
    Olyan problémám van, hogy frissen telepített windows 10 alól nem látom "számítógép"-ként a routert a hálózaton.
    A médiaeszközök és a hálózati infrastruktúra között szerepel a router, viszont ha a médiaeszközöknél próbálok csatlakozni a routerre, akkor csak a médiafájlokat látom.

    A hálózaton lévő windows 7-s gépről látom a számítógépek között is a routert, arról tudok csatlakozni.
    A windows 10-es gép látja a másik windows 7-s gépet a hálózaton, illetve a win 7-s gép is látja a win 10-est.

    Az itt gyakran linkelt megoldást próbáltam, de nem segített : [link]

    Mit kellene még beállítanom, hogy ne csak médiaeszközként lássam a routerre csatlakoztatott merevlemezt?

  • pentium4

    senior tag

    Sziasztok,

    Olyan progit keresnék, ami szó szerint karanténba tesz egy adott programot hogy az internet fele semmit se tudjon kommunikálni, se a saját fájljain és szolgáltatásain keresztül, és a windows os szolgáltatásokon keresztül se semmit.
    Magyarán, mintha egy olyan gépen futna a progi amin még hálózat sincs ;)
    Köszi

    P4

  • 4Grider

    nagyúr

    válasz tylerddd #46527 üzenetére

    Regedit (beállításszerkesztő)
    \HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\NetworkList\Profiles
    alatt találod meg a Windows által ismert hálózatokat.
    A profilename azonosító a hálózat neve. Amit törölni akarsz, annak a könyvtárát egy az egyben ki kell törölni.

    Gondolom mondani sem kell, hogy a regedittel óvatosan kell bánni...

  • gezatata

    aktív tag

    Sziasztok!
    számomra elég furcsa és bosszantó hálózati problémával küzdök néhány napja, ami feltehetően Windows frissítés miatt következett be.

    Adott két ugyanolyan felépítésű asztali gép- nevezzük őket A és B gépnek - routerrel összekötve.
    ha A-ról másolok B-re 63MB/s tempó az átlag, viszont ha B-ről A-ra másolnék, akkor toporogva elindul majd lassan eléri a 427KB/s másolási sebességet és ezt tartja végig.

    drivert a legfrissebbet tettem fel. de semmi változás.

    Volt egy 8 hónapos acronis-os rendszermentésem.
    Visszaállítva mindkét irányba tartja a kb 60MB/s másolási tempót.

    ebből következtetek, hogy valami windowsos frissítés lehet a probléma.

    Ha bárkinek van valami ötlete a megoldásra szívesen fogadom.

    Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

  • lyzzard

    aktív tag

    Próbáltam a lehető legtöbb módon keresni itt a topikban a problémámra sikertelenül, ha lett volna már ilyen, akkor elnézést!
    Helyzetleírás: 100/100-as DIGI netnél kábelen átjön 90/95, bemegy egy IPFire tűzfalba, onnan Xiaomi Mi Router 3G-be (AP-ként megy). Net innen megy tovább egy pár helyiséggel arrébb levő Netgear WNR3500L v2-be, ami bridge módban van. Korábban itt egy Linksys EA7500 volt, de eladtam, azzal is hasonló volt a tünet.
    Kábelen csatlakozó kliensek hiba néllül teljes netet elérik. Tűzfal nélkül is ugyanez a helyzet. Ha a második router wifijét kilövöm, akkor is ennyi a sebesség az elsőn.

    Probléma: A Xiaomi és a Linksys 2,4-es és 5GHz-es netet osztottak. A Netgear most csak 2,4-es wifit oszt.
    5GHz-es 866mbps kapcsolat esetén (windows szerint a linksebesség ennyi, teljes térerőjel van) a speedtest szerint 40/90 jön át bármilyen gépről, telefonról próbálom, bármelyik routert.
    2,4GHz-es kapcsolaton a Xiaomin 30/90, a netgear-en 25/70.

    A Linksys 2,4-es és 5GHz-es kapcsolatával is hasonló sebességeket kaptam.

    Hogy a legtöbb zajt kizárjam, a két 2,4-es hálózat az 1-es és 11-es csatornákon vannak.

    5GHz-es wifin pl 70-80MB/sec-kel tudok hálón másolni.

    Panel, 2,4-en rengeteg másik hálózat, és betonfalak.
    Közvetlenül a routerek mellett mérve is ugyanezek a sebesség eredmények.
    5GHz-en viszont egyedül van a hálózatom, ezért nem értem, miért kapok lassú letöltést.

    Egyszerűen nem tudom, hogy miért kapom a sebesség felét-harmadát letöltéskor wifin.
    Kérlek, segítsetek!



    [ Szerkesztve ]

  • Hosssszu

    őstag

    válasz Santino #46593 üzenetére

    Hali!

    A Windows 7 gépen bridgelni kell a két hálókártyát.
    Kijelölöd a két kártyát, jobb gomb és hídkapcsolat. Vagy valami ilyesmi. Mobilról vagyok jobban nem tudom most leírni.
    Persze mindezt a hálózatok "ablakban".

    [ Szerkesztve ]

  • SunMount3r

    nagyúr

    Hello!

    A problémám, hogy a gépen néha megszakad minden hálózati kapcsolat, tehát a router-re se tudok kapcsolódni. A Windows 7 diagnosztikája nem tudja rendbe rakni, csak kiírja, hogy nincs ip és nincs DDNS. Csak a gép (notebook) újra indítása segít, akkor megint jó minden, van hogy napokig, de van, hogy csak pár óráig és megint elszáll. A hálózati adapter ki/be kapcsolása nem segít.

    Amit most próbáltam az adapter Energia gazdálkodásánál ki vetem a pipát a "Kikapcsolható energia takarékosság miatt" (vagy valami hasonló, de érthető így is) mellől. Meglátom mi lesz.

    Egyéb javaslat, hogy mit kellene bűvészkedni hozzá, vagy hogy miért lehet egyáltalán?

    Gondolom nem lehet kábel gond, mert akkor az újra indítás sem segítene, vagy mégis?

    Még annyit: az iPV6 a Router-ben (ASUS) ki van kapcsolva, de Windows adapter beállításokban viszont be van kapcsolva. Ennek lehet köze hozzá?

    Köszi!

  • Criosphinx

    csendes tag

    válasz woodworm #46640 üzenetére

    Azta milyen kényes kislány lehetsz te...először is nem ismeretlen fájlmegosztó, mennyiből lett volna jobb a zippyshare vagy a fos mega? Másodszor meg mi a bajod a PDF-el...egy másik fórum segítségkéréséről készült a PDF, jobb mintha csináltam volna róla 6 képet :DD Ja és bocs hogy elfelejtettem kattinthatóvá tenni a linket, de igazad van baromi nehéz kimásolni és beilleszteni a címsorba :U

    És ne haragudj de ezt az egészet nem fogom újra pár mondatban megfogalmazni, mert mint látható lépésről lépésre történtek a dolgok, azt sem bánom ha te nem segítesz, mondjuk úgy sem tudsz mert csak kötözködni tudsz!

    "Hálózati csatlakozás fájlmegosztás

    Criosphinx
    Üdv!

    Van 3 gép, egyiken W10 LTSC a másik kettőn W7 Pro és Enti
    Az LTSC-ről egyik W7-re sem tudok bejutni pedig látszik a Hálózatnál a 2 gép, hibakódot dob, és diagnosztika semmit nem ér…
    Ha átlépek az LTSB 2016-ra vagy a W7 rendszeremre az azonnal megjeleníti a másik 2 gép megosztott mappáit
    (természetesen a láthatóság és megosztás engedélyezve van, hiszen a gépek láthatóak)
    Ugyanezen a configon ha egy Windows 10 Pro-ról próbálok csatlakozni akkor többnyire elsőre jön a hiba és diagnosztizálhatok de ha bezárom várok egy kicsit és újra kattintok akkor megnyitja….erre varjatok gombot.

    Criosphinx · 3 hó
    Újra itt a probléma, egyik géphez sem tudok csatlakozniAngry Állandóan ez a k@rva diagnosztizálási ablakAngry
    Láthatóvá van téve az összes gép, magánhálózat, jelszó kivéve, publik mappa megosztva, Netbios engedélyezve, nincs külső tűzfal a gépen, csak AVG Free, se TC-ből se Fájlkezelővel sem látja....Angry
    Igazából világ életemben volt ezzel bajom, van amikor pöpec minden van amikor ezzel sembesülök...ÚGY hogy kb ezeknek a beállításaihoz nem is igazán szoktam nyúlni és mégis működik! Eskü már gyomorideggel kezdem amikor tudom előre hogy át kéne másolni valamit a másik gépre.

    Szerk.:
    És a másik gép(W7) az csatlakozik mindkettőhöz azonnal! Csak én nem tudok, vagy ilyen fos lenne komolyan a W10?
    szuper

    szuper · 3 hó
    Egy TW-s kapcsolaton meg kellene már "hegeszteni" azokat a gépeket...
    Egyébként mindegyik gépen megcsináltad, ami a leírásban volt?

    Criosphinx · 3 hó
    Mindegyik gépen ugyanaz a beállítás, ugyanazon nevű a munkacsoport is...
    Azt a registrys dolgot nem csináltam meg, mert az nem megoldás nálam. Grafikus felületi beállítás jöhet szóba, ráadásul ez a rendszer 1 hete megy még csak, semmi trükközés crackelés nem volt a gépen, alig van rajta valami! (Mostani Kori féle LTSC)

    Criosphinx · 3 hó
    Nos az a probléma, hogy feldobtam egy érintetlen LTSC-t, a Gépház - Fiókok lap ott működött(többször is kipróbáltam), de a hálózat az nem működött...
    Most feldobtam egy W10 Pro-t és Működik a hálózati csatlakozásOMG (Felhasználónevemben sehol nem volt ékezet, sem szimbólum...még egy másik vinyóra majd felcsapom az LTSC-t kisérletezésképpen)
    Csak az a fura, hogy amikor írtam erről a problémámról akkor is azt hiszem PRO volt fent.

    bandi1969 · 3 hó
    LTSC jobb!Wink

    Criosphinx · 3 hó
    Na kísérletezésképpen fent van egy másik vinyón a Kori Integrált LTSC, Gépház - Fiókok lap most is crashel(első újraindítás utántól), és a hálózati csatlakozás is hiába való x80070035 -ös hibakóddal, igaz ez az utóbbi az MSDN-esnél sem működik(nálam).

    @bandi1969
    Én is szeretném hogy jobb legyen, de pont nem ezt tapasztalom!

    Criosphinx · 3 napja
    Újra nyitottam a kérdést mert a mai napig nem működik a csatlakozás a másik 2 géphez, pedig up-to-date az LTSC, ez mégis hogy a búbánatban lehet egy ilyen rendszernél?
    A kori féle integrált majdhogynem biztos rossz, most is kipróbálva a gépházas fiókok lapot megnyitva crash-el a gépház. Gondoltam hátha a beleintegrált Árúház miatt de nem mert én is beletettem egy érintetlen rendszerbe a MDL-ről letöltött hozzá való RS5 Store-t és nincs gond a gépházzal.

    lacko9691 · 2 napja
    Megszűnt az otthoni csoportGrin

    Criosphinx · 2 napja
    @lacko9691
    Tudom hogy megszűnt, de ez hogy jön ide? Semmi köze az otthoni csoportnak a problémához!

    bandi1969 · 2 napja
    https://support.microsoft.com/hu-hu/h...-a-network

    kop54 · 2 napja
    Windows szolgáltatások be és kikapcsolásánál kivan pipálva az SMB 1.0-nál mind ahárom, és az SMB direkt? Nálam ez volt a hiba.

    Criosphinx · 2 napja
    @bandi1969
    Nekem olyan contex menüm egyik rendszeren sincs.

    @kop54
    Nem volt bepipálva, bepipáltam de nem segített.

    Hogy tiszta legyen a szitu:
    1-es gép LTSC
    2-es gép W7 Enti
    3-as gép W7 Pro

    Az 1-es gép látja a másik 2 gépet de egyikhez sem tud csatlakozni.
    A 2-es gép látja is látja mindkettőt és tud is csatlakozni.
    A 3-as gép csak a 2-es gépet látja és tud rá csatlakozni.

    Ha az 1-es gépen a W7 Pro-t, W10 Pro-t vagy LTSB-t használom akkor tud mindkét géphez csatlakozni, tehát bárminemű
    hardveres vagy szoftveres hiba kizárva ugyanis ugyanazok a driverek és 2-3 program van csak rajta.

    Az is fura, hogy a 3-as gép soha nem látja az 1-es gépet bármilyen rendszeren vagyok rajta...

    szuper · 2 napja
    Megtetted azokat a "master browser" beállításokat a Beállításjegyzék-ekben az összes gépen?

    Criosphinx · 2 napja
    Azt még nem, de korábban írtam is hogy ez már ugye buherának számít, ha valaki megvesz egy ilyen rendszert ha jól tudom 60 ropi körül van akkor elvárná hogy ne keljen piszkálni a "motorháztető" alatt....hanem max 1-2 beállítást megcsinálni grafikus felületen! Ráadásul az LTSC tegnap lett megint újra téve tehát még piszkálva sem lehetett, nem hinném hogy az MS ezt javasolná megoldásnak

    De mindjárt nemsokára ráküldöm a reg fájlt, csak aki megcsinálta annak gratulálni tudok csak mert pdf-ből nem lehet szöveget kimásolni.

    szuper · 2 napja
    Mindjárt adom a REG-fájl részletet...

    szuper · 2 napja
    Idézet

    Windows Registry Editor Version 5.00
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Browser\Parameters]
    "MaintainServerList"="Yes"
    "ServiceDII"=hex(2):25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,00,6f,\
    00,74,00,25,00,5c,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,5c,00,\
    62,00,72,00,6f,00,77,00,73,00,65,00,72,00,2e,00,64,00,6c,00,6c,00,00,00
    "ServiceDIIUnloadOnStop"=dword:00000001
    "lsDomainMaster"="True"

    Mentsük el Parameters.reg néven (ne TXT fájlként!!!).
    Az így elmentett fájlra kettőt kattintva, exportáljuk be a Beállításszerkesztőbe, jóváhagyva, engedélyezve a módosítást.

    Egyébként a M$ Technet oldalairól kigyűjtött infók alapján állítottam össze az irományt...

    Criosphinx · 2 napja
    Semmi nem változott...ugyanúgy szar minden ahogy leírtam Sad (ellenőriztem is a bejegyzés megváltozott)

    Amúgy ez a beállításjegyzék csak annyiban tér el az eredetitől hogy a ServerList "auto"-ról "yes"-re került, a domainmaster meg belekerült.

    Egyszerűen nem fér a fejembe hogy az egyik gép lát engem a másik nem, és amelyik nem lát az látja a másikat, ez nem ördögi kör hanem 3 szög Grin

    ....Ja és hogy bonyolódjon a helyzet az 1-es gépen ha Win7 Pro-n vagyok akkor lát is a 3-as gép és csatlakozik is Grin - Tehát csak Win7-et lát, semmilyen W10-et nem lát OMG

    szuper · 1 napja
    Nem értem én ezt...
    Nálam "mindenki lát mindenkit" (W10, virtuális gépben W7-et, W2016 SRW-t, W10 Pro for WKSTN-t, és az OS X-et is, már amikor azt a tetűt elindítom)...

    Criosphinx · 22 óra
    Most a 2-es gépre lecsípek egy partíciót és feldobok rá gyorsan egy W10 Pro-t, és meglátjuk tudok e csatlakozni hozzá.

    Na az történt, hogy a 2-es géphez így sem tud csatlakozni az 1-es gépen lévő LTSC....ez kész röhej, elképzelhető hogy így elkúrt valamit az MS és már hardver függő lett a másik géphez való csatlakozás? (JA van egy wifikártyám is, azzal sem csatlakozik az LTSC)

    Criosphinx · 18 óra
    Most feldobtam ugyanazt az LTSC-t a 2-es gépre mint ami az 1-esen van, az 1-es gépről látom a 2-est de most sem tud csatlakozni….és a hab a tortán, hogy a 2-es gép nem látja az 1-est csak saját magát, pedig ez még a W7-nél jól működött"

  • NeoPampalini

    aktív tag

    Arról nem is beszélve, hogy egy csomószor okoz problémát a számítógépen/router-en az, ha engedélyezve van IPv4 mellett. Ennek az okát nem tudom, annyira nem ástam bele magamat a témába, de itthon mind Windows, mind Linux Mint alatt tapasztaltam hálózat lassulást/teljes megállást, amit az IPv6 kikapcsolása azonnal orvosolt.

    Szóval az átállást akkor lenne célszerű megtenni szerintem, ha azzal egyidőben az IPv4-től is megszabadulunk, ami hát - valljuk be - nem egy reális lehetőség. Gondolj bele, rengeteg eszköz van üzemben, ami hírből sem hallott az IPv6-ról, azaz cserélni kellene, és ezt a költséget a szolgáltatók/üzemeltetők/stb. nem fogják bevállalni. Marad az IPv4, gondolom kihajtják belőle, amit még lehet, aztán meglátjuk.

  • zolee001

    őstag

    A Lan kábel az lényegtelen,ellenben 2 külön dologról vagyon szo
    1,File és nyomtatómegosztás ami a te esetedben smb protokolon zajlik (windows default) és az ujjonan érkezett W10-ben (a laptop amit emlitettél) alapból ki van kapcsolva és az XP csak az smbV1-gyet ismeri,a W7 már az smbV2 a W8 smbV3.mat is

    2,Tüzfal illetve hálózati helyek,értelemszerüen a file és nyomtatómegosztást a kivételek közé kell felvenni

    3,Hálózati jogosultság a második felvonás miután a gépek megegyeztek az smb verzióval,az MS fióknak vajmi kevés köze van,az is csak egy felhasználónév /jelszó páros

    Egy tanács:Amennyiben nincs jelszavazva a hálózati megosztásod és mindenki hozzáférhet ráadásul mindezt minden klienseden akkkor akár egy1.0-ás zsarolovirus vagy bármilyen kinullázza az összes géped mindenét
    Lásd a mai sajtót

Új hozzászólás Aktív témák