Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Racecam

    MODERÁTOR

    Második felvonás!

    Előzmény:
    Otthoni hálózat és internet megosztás Archívum I. - [link]

    Ebben a topicban is beindult a kezdő hsz bővítése, thx emitter.
    Ha van valami jó leírásod amit érdemesnek találsz arra hogy bekerüljön , küld el nekem mailben (Batman) és megnézem én is.

    +++++++++++++++++++

    Hálózati szereplők:
    - internet, router (csak vezetékes,wlan), és PC-k (akár xbox is).
    - wlan router konfigurálása alatt érdemes a UTP kábelel csatlakozni a routerhez!

    Az otthoni hálózatos környezet kialakítását kezdjük egy sematikus ábrával:

    WLAN esetén + egy antenna az ábrán a routerre.

    A fő elem a router (ez egy olyan „switch”, ami képes az internetmegosztására).
    Ha nem akarunk internetet megosztani, csak otthoni hálózatot szeretnénk, akkor a legegyszerűbb mezei router elég nekünk a gyári konfigurációjával (ilyenkor elég lenne egy switch, de ha a jövőnkre gondolunk – hátha lesz net - érdemesebb a routerbe beruházni, valamint mezei switchnél kézzel kell a gépeket felkonfigurálni).
    A gépeket beállítjuk automatikus ip kérésre (dhcp - hálózati kártyán jobb klikk, tulajdonságok, ott középen tcpip, majd megint tulajdonságok, és ez alatt az ip cím automatikus kérése). Már van is egy élő hálózatunk. Ez a LAN (helyi hálózat) játékokra már elég. Sőt, ha a windows tűzfalán (én végig microsoft környezetet tételezek fel az egyszerűség kedvéért) engedélyezzük a fájlmegosztást, akkor már elérjük a lanon lévő többi gépet.
    A hálózat tesztelésének alapja ipconfig és ping barátunk. Kell egy parancssor nekünk (startmenü - futtatás - cmd , majd enter). Itt, ha beírjuk, hogy ipconfig és adunk egy entert, akkor kiírja a gép az ip címünket, az alhálózati maszkot, és az átjárót (router esetén innét tudjuk, hogy milyen címen érjük el az eszközt). Ezt tegyük meg a másik hálózatba kötött gépen is. A működést úgy tudjuk csekkolni, ha az egyik gép parancssorába beírjuk, hogy ping és a másik gép ip címét akkor veszteség nélkül kell visszajönnie a csomagoknak.
    Valami ilyesmit kell látnunk (a képen a routert pingeltem):

    Ha internetet szeretnénk megosztani, akkor ugye mennie kell a helyi hálónak (különben nem fog a net osztódni) valamint be kell állítani a routert, hogy eredeti céljának megfelelően működjön. Bekötése látszik a fenti ábrán.

    Amit itt leírok, az esetek nagyon-nagy hányadában működik - finomságokra csak nagyvonalakban térek ki, arra ott a fórum.
    Tehát, mindegy, min jön a net, az belemegy egy "modem"be, amiből kijön egy utp kábel. ezt a kábelt kell a router wan portjába tenni.
    Az esetek nagy részében ADSL internetről beszélünk (ők elvben nem szűrik a MAC címet - lásd később) amihez a szolgáltató ad egy belépési név jelszó párost.
    Be kell lépni a router setupjába, és beállítani. Ehhez kell nekünk egy web böngésző, ahová címnek beírjuk a routerünk ip címét (fentebb említett ipconfig módszer, ill. a router doksijában benne kell lennie, jellemzően 192.168.x.1). Első belépéshez van a doksiban név/jelszó páros. Véleményem szerint ezt érdemes megváltoztatni. Előny: wlan esetén a szomszéd nem zárhat ki minket a routerünkből a default jelszóval. Hátrány, ha nem jegyezzük meg a jelszót, magunkat zárjuk ki. Tehát izlés szerint...
    Általában minden routernek van quick setupja. Alaphangon ez nekünk elég.
    Bekéri, hogy milyen netünk van (adslnél PPPOE-t válasszunk), nextre kéri a login nevet jelszót (ez a szolgáltatói szerződésben van - általában név@szolgaltao.hu és véletlengenerált jelszó) és elvileg finish után újraindul a router, és van netünk.
    Ha olyan netünk van, ami statikus ip, vagy dhcp (dinamikus ip) akkor a quick setupban ezeket válasszuk. DHCP-s net esetén elvben nincs teendőnk, statikus ipnél pedig kézzel kell kitölteni a szolgáltatói szerződésben megadott ip cím, alhálózati maszk (subnet mask), átjáró (gateway) és DNS beállításokat.
    Ilyen esetben szükségünk lehet még a MAC cím (számítógépünk fizikai címe) klónozására. Ez akkor kell, ha a gépünkhöz volt rendelve az internet. Ilyenkor erről a gépről konfiguráljuk a routert, és általában a network menü alatt található CLONE MAC ADDRESS gombbal tudjuk ezt megtenni, ha megvan, akkor a router felveszi a pc-nk fizikai címét, ezáltal a külvilág felé a „gépünknek” tetteti magát.
    Általában minden routernek van STATUS menüpontja. Ha itt a WAN opció alatt ki van töltve az ip cím, subnet mask, gateway, és dns cím, akkor a routered felkapcsolódott az internetre.

    +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
    Wlan-Router beállításai:

    -FONTOS! Ha van szoftveres tűzfalad, (mondjuk WinXP beépítettje) a próba idejére kapcsold ki

    -természetesen minden router-beállítást a routerhez kábelen csatlakozó gépről csinálsz!

    -ha vmit elrontottál és nem sikerül visszalépned a routerba, reseteld! Ez le van írva a kézikönyvébe, de általában egy kis pöcköt kell sokáig (mondjuk 0.5-1 percig) nyomva tartani, ezzel gyári állapotába helyezted a routert, kezdhetsz minden itt leírtat előről :)

    -belépés a routerba: böngészőbe beírod a router IP-jét, ez le kell legyen írva a kézikönyvében
    -először is változtasd meg a router kezelőfelületéhez a belépési jelszót (biztonság miatt)

    -az itt leírt angol kifejezések routerenként eltérően lehetnek megfogalmazva, de azért kis fáradtsággal meg lehet találni minden routerben a megfelelő opciót
    -ami itt nincs leírva, az nagy valószínűséggel nem fontos az átlag júzer számára :)

    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
    Router operating mode: Gateway (talán Setup/Advanced routing alatt?)

    Internet Connection Type: fixed IP (static IP)

    IP-address: IP, kaptad
    Subnet Mask: ha nem írja be automatikusan, akkor 255.255.255.0
    Gateway: az átjáró IP-je, kaptad
    Static DNS 1: amit kaptál
    (Static DNS 2: amit kaptál)

    Router IP:
    Local IP address: 192.168.1.1 (eltérő lehet routerenként)
    Subnet mask: 255.255.255.0

    DHCP-server: enable
    Starting IP address: 192.168.1.2
    (a lényeg az, h csak az utolsó hármas csoport térjen el a router IP-jétől, szal ha az övé 192.168.2.1, akkor a Starting-IP legyen 192.168.2.x)
    Client Lease Time: minél nagyobb értékű legyen (azt állítja, h milyen gyakran osszon ki a router új IP-t a kliensgépeknek, ilyenkor megszakad a kapcsolat, majd az új IP-vel újra feláll)

    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
    Wireless network mode: ha minden eszköz tudja a G-t akkor G only
    ha legalább egy csak B-t tud, akkor B+G mixed
    ha csak B-s eszközök vannak, akkor B only
    Wireless SSID: mindegy, mit írsz be, csak jegyezd meg (a lényeg, h változtasd meg a gyárit a biztonság érdekében)
    Wireless SSID broadcast: Disable
    Channel (adó-csatorna): mindegy, mondjuk legyen 11 (akkor állítsd át, ha zavaros a csatorna, sokszor bizonytalan, akadozó a kapcsolat, ilyenkor lehet, h más eszköz bezavar)

    Wireless security: (ha a router tudja, wpa-psk, ez a legbiztonságosabb, ha nem tudja, sima WPA, vagy csak WEP) a lényeg, h minden wlan-eszköz azonos security-beállításokkal rendelkezzen, WPA Pre-shared key
    Algorithms: Tkip vagy AES (ez végülis mindegy)
    Shared Key: megadsz egy összevissza betűkből-számokból álló kódot, de jegyezd fel valahova, ez fontos! (min. 8 karakter legyen)

    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
    Wireless MAC-filter (csak ha maximális biztonságot akarsz, ekkor csak a listán szereplő eszközöket engedi a hálózathoz csatlakozni): Enable
    Permit only PC-s listed: a listához hozzáadod a te wlan-kártyád MAC-címét,
    amit a START/Futtatás/cmd paranccsal tudsz megnézni.
    A megnyíló ablakban beírod a következőt: ''ipconfig /all'' (xp alatt legalábbis így kell)
    Itt kiírja a MAC-címedet (=fizikai cím)

    Router firewall: ez a router hardveres tűzfala, kapcsold be! (enable)

    végül a router Status-oldalán tudod a beállított dolgokat ellenőrizni

    +++++++++++++
    Wireless gép: (érdemes a legfrissebb illesztőprogikat felrakni a hálókártyákhoz; XP-t feltételezek)

    - legfontosabb: bizonyosodj meg róla, hogy be van kapcsolva a wlan-rádióadó.
    Ezt jelzi a laptopon egy kis led, ha világít, jó. (általában antennát jelképez)
    Ha nem ég, akkor neked kell bekapcsolni pl. Fn+F5-tel (ez gépenként eltérő lehet)
    Vagypedig kicsit bonyolultabb úton:
    Vez.pult/Hálózati kapcsolatok/Vez.nélk.Hálózati Kapcsolat/
    Itt a ''Csatlakozás a következő használatával:'' mező alatt van egy Beállít gomb, megnyomod
    Advanced fül (ha nem az, akkor sajnos neked kell megkeresni, de itt lesz valahol)-> Wireless ON
    Ezzel be is kapcsoltad, ennyi.
    Ha így sem megy, lehet, hogy kézzel, egy fizikai kapcsolóval kell bekapcsolni,
    ez valószínűleg a laptop alján van

    -újra Vez.pult/Hálózati kapcsolatok/Vezeték nélküli hálózati kapcsolat
    -> Általános fül:
    használt elemek:
    -mindent bepipálsz
    -TCP/IP tulajdonságok:
    IP-cím: auto lekérés
    DNS-cím: auto lekérés
    Speciális gomb: auto metrika

    ->Vezeték nélküli hálózat fül:
    -pipa be: A hálózatot a windows konfigurálja
    -előnyben rész. hál. Hozzáadás:
    -SSID:ide beírod azt az SSID-t amit a routerben adtál meg
    Hitelesítés: WPA-PSK, Titkosítás: TKIP (a lényeg, h uazt állítsd be mint a routerben), ha nem tud a hálókártyád WPA-t, csak WEP-et, akkor a routerban is WEP-et kell beállítanod
    Hálózati kulcs: WPA esetén 2x beírod a routerben megadott Pre-shared key-t

    ++++++++++++
    Kábeles gép:

    -a Helyi kapcsolat TCP/IP-protokoll tulajdonságainál a fentebb leírtakhoz hasonlóan beállítasz mindent auto-ra
    -a hálózat létrehozásához, és fájlmegosztáshoz végig csinálod az alább leírt megosztási lépéseket

    __________________________
    ***MEGOSZTÁSHOZ FONTOS!***

    -ha van win-tűzfalad, vagy más szoftveres tűzfalad, az jó, abban engedélyezd a többi gép IP-jét, kimenő/bemenő forgalmat tcp/udp-n is (erre neked kell rájönnöd, h hogyan - tűzfalanként eltérő)

    -megosztod a megosztani kívánt mappákat, meghajtókat (jobb gomb rájuk, Megosztás és biztonság
    ->itt értelemszerűen megadod a kért adatokat)

    -Helyi hálózathoz szükséges még beállítani:
    -Vez.pult/Hálózati kapcsolatok, itt valszeg baloldalon van olyan,
    hogy ''Otthoni vagy kisebb munkahelyi hálózat beállítása''
    -Kapcsolódás módjánál 2. opció (helyi átjárón, vagy másik gépen keresztül)
    -Szgép leírása: mindegy
    -Szgép neve: mind1, de ékezet nélkül legyen (Laptop vagy CSALAD, ilyesmi)
    -Munkacsoport neve: mondjuk OTTHON (uezt kell a másik gépen is beírni!)
    -fájl- és nyomtatómegosztás engedélyezése->ezt válaszd
    ezután beállítja a kapcsolatot, a folyamat végén válaszd a ''Befejeztem a varázslót a többi gépen is.'' (mondjuk asszem mindegy, h mit választasz itt)

    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

    Sok embernek nem megy a megosztasok elerese, pedig elvileg mindent jol csinalt. Ha megprobalkoznak \\masik.gep.ip.cime -vel akkor az esetek 99,9%-ban mukodik. Ezt lehet irni cimsorba, vagy pl TotalCmd-ben probalkozni azzal, hogy cd \\masik.gep.ip.cime

    Sok sikert (és türelmet) a beállítgatásokhoz!!!

    ui.: Ha így sem megy, írj ebbe a topicba!

    A Hozzászólást szerkesztette Foglalt név, 2008.10.09 15:08-kor.

    [ Módosította: Foglalt név ]

    Com'è diverso il mondo visto da qui

  • Bici

    félisten

    Sziasztok!

    Van egy régóta fennáló probléma az otthoni hálózatommal.
    Adott egy ADSL csatlakozás, rajta egy modem. Modemből kijövő vezeték bele egy 8 portos switchbe. Abból kijön 3 kábel, három géphez. A szolgáltató enged több kapcsolatot is egyszerre, mert működik a LAN is, és az internet is. (Minden gépen külön kell csatlakozni.) Igen ám, de néha az internet belassul. Ilyenkor két dolog segít:
    1.) - Új windows. Majdnem mindig megoldja a problémát.
    2.) - Átdugom a 3 gépbe menő kábeleket másik lukba a switch-en. Ez is majdnem mindig eredménes.

    Kérdés, hogy mi lehet a baj???? A switch éjjel-nappal megy, lehet, hogy nem bírja? De ha a switch rossz, akkor miért nem javul meg a probléma, ha kikapcsolom, megvárom, míg kihűl, és visszakapcsolom. Dugtam már vissza olyan lyukba, ahol régebben belassult, és újra jó volt. És ha a switch a rossz, akkor miért javul meg egy időre win újrainstallnál??

    A belassulás tünetei: A kis ikon lent nem jelez adatforgalmat, és az IE nem válaszol, vagy egyszerűen mintha nem klikkeltem volna... Ha letöltök, akkor majdnem jó sebességgel jön, a feltöltés viszont nagyon lelassul.

    Szóval mi lehet a baj? A kábelek jók.
    Ja, még annyit, hogy a net szűrő nélkül van bekötve. Lehet, hogy ez a baj??

    ui.: A hálózat hibátlanul működik, max sebességgel, és fix IP beállítással.
    ui2.: másik modemmel is ezt csinálja

    [Szerkesztve]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • hektor24

    aktív tag

    Üdv mindenkinek!
    Van itthon 3 gépem routerrel hálózatba kötve a netre. Az én gépemről tudok másolni és törölni a másik 2 gépen, mert ott kiajánlottam a winyókat. Hogyan tudom azt megcsinálni, hogy a másik 2 gépnek jelszavas védelmet adjak és csak utána tudjak bármit is csinálni rajtuk? Mind3 gépen Windows XP van. Előre is köszönöm a segítséget!!!!!

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

  • hektor24

    aktív tag

    Helló újra!(-:
    Van itthon 3 gépem routerrel hálózatba kötve a netre. Az én gépemről tudok másolni és törölni a másik 2 gépen, mert ott kiajánlottam a winyókat. Hogyan tudom azt megcsinálni, hogy a másik 2 gépnek jelszavas védelmet adjak és csak utána tudjak bármit is csinálni rajtuk? Mind3 gépen Windows XP van. Előre is köszönöm a segítséget!!!!!

  • hektor24

    aktív tag

    Üdv újra mindenkinek!(-:
    Van itthon 3 gépem routerrel hálózatba kötve a netre. Az én gépemről tudok másolni és törölni a másik 2 gépen, mert ott kiajánlottam a winyókat. Hogyan tudom azt megcsinálni, hogy a másik 2 gépnek jelszavas védelmet adjak és csak utána tudjak bármit is csinálni rajtuk? Mind3 gépen Windows XP van. Előre is köszönöm a segítséget!!!!!

  • neilszab

    őstag

    válasz neilszab #394 üzenetére

    Na sikerült gyorsan beszerválnom egy hálókártyát (úgyhogy az infrakapcs bekaphatja :DDD ), és hát persze a Windows elkeszte az ilyekor szokásos idegölős hálózatépítős programját, konkrétabban: engem szivat!

    Gépek összedugva, IP-ék kiosztva, fájlok megosztva, varázslók lefuttatva, a kapcsolat működik, a gépek látják egymást, de:
    Az egyik gépből nem tudom elérni a másikat: hozzáférés megtagadva

    Fordítva teljesen jól működik. Mit lehet ilyenkor kezdeni? :F

    köszi

    Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

  • 22222

    tag

    SZia!

    Asus NForce570 M2N-E AMD AM2 DDR2 PCX SATA2 ATX 2.0

    ez a hiba...

    A múlt pénteken került megvásárlásra egy AMD-s gép konfiguráció és
    olyan problémém lenne, hogy nem tudok rajta Internetezni.

    Pénteken este kiprobáltam a gépet és minden jó volt csak az Internet
    kapcsolat nem müködött...

    A jobb alsó sarokban ''SLI'' feliratú hibát jelez, hogy két kártyát
    eltávolítottak?!...ez újratelepítés után is fent áll...

    Újratelepítettem a Windows-t, feltettem a dobozban lévő drivereket, de
    ezután sem akart működni az Internet.
    AdSl kapcsolatom van (felh név+jelszó)

    A következő hibákat írja ki kapcsolodáskor ...PPPOE 769-es hiba!
    729-es, 730as...stb + a vonal foglaltat jelez.

    A biosban is probáltam a Lan-t enablere modosítani disableről de ugy
    sem müködött...

    Az internet kapcsolat tüzfallal védett, amit nem tudtam kiiktatni csak a
    windows tüzfal modosítható. Most a régi gépről írok...nem tudom, mi
    lehet a hiba... (kábel csatlakozik az alaplapi hálókártyához?)

    köszi!!

    (P) 22222 privát üzenete Dudu67 számára Törlés 2006-12-27 12:16:18

    22222
    (újonc) Aham...


    a Lan érdekel igazából, hogy menjen a netem!

    SLI nemérdekes..

    szal most az uj szitu! sikerült felcsatlakoznom kb 3 perc alatt

    de onnantol kezdve nem megy semerre...és ugyanugy nem tok böngészni!

    hátúl a gépen az internet kábel sárgán világít aminek zölden kéne sztem?!

    hálózati kapcs.: következőket látom.... helyi kapcsolat- nincs kapcsolat vagy korlátozott...

    ADSL kapcsolat szürke színű, tüzfal védi- ha felkapcs. fehér szinű lesz.

    WAN_PPPOE 769es hiba... vagy vonal foglalt vagy felcsatlakozik és ennnyi..

    Köszi!




    Kezdek ideges lenni!!!! valaki segítsen plíz.

    Hátul az adsl kapcs. jel sárga a zöld helyett!

    mért nem megy a net? felscatlakozik, de nem tok böngészni

    Kösz!!

  • Noxy

    veterán

    válasz Trianrta #525 üzenetére

    Peer to Peer Windows-hálózat beállítása. [link]

    ''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

  • Jazz

    veterán

    válasz rdi #598 üzenetére

    Nagyon köszi az infot, remélem működni fog.
    De sajnos a linkeedben nem találtam semmit. Biztos én vagyok a béna, de semmi ehhez kapcsolódó cikket, vagy mást. Tudnál segíteni? Köszi!


    Ok megvan, asszem ez az: ''Peer to Peer Windows-hálózat beállítása''
    :)

    [Szerkesztve]

    free your mind

  • warynski

    csendes tag

    Sziasztok!
    A következő problémámra kérek segítséget: adott két gép, amik között wireless routerral (Linksys) van megosztva az internet.
    Működik a wireless internet a két gép között, de szeretném, ha két gép is látná egymást. Hiába hoztam létre Munkacsoportot, és adtam nevet a gépeknek, a dolog nem működik. Az egyik gépen ugyan megjelenik a Microsoft Windows hálózat alatt a két gép neve, de elérni nem tudom a másik gépet, mert \\gépnév nem érhető el, lehet, hogy nincs joga a hálózati erőforrás használatához hibaüzenet jelenik meg. A másik gépen is létrehoztam a Munkacsoportot, de ott még a gépnevek sem jelennek meg a Microsoft Windows hálózat alatt.
    Mit csinálok rosszul, illetvem hogyan kellene csinálni?

    Ha van tipp előre is kösz!

  • Newyorker

    addikt

    A kérdésem, hogy ez a kártya:
    Netgear WG311 részletes adatai:
    Hálózati sebesség: 802.11b: 1, 2, 5.5, 11 Mbps (automatikus választás); 802.11g: 6, 9, 12, 18, 24, 36, 48, 54 Mbps (automatikus választás)
    Driver: Windows 98SE, Me, 2000, XP
    Interfész: 32-bit PCI bus
    Méretek (antenna nélkül): 132.8 x 21.8 x 121 mm
    Súly (antennával): 125 g
    Frekvencia sáv: 2.412 ~ 2.472 GHz (Europe ETSI)
    Titkositás: 40-bit (64-bit), 128-bit WEP kódolás
    Rendszer követelmények: Pentium III Class PC, PCI 2.2 megfelelő slot, 20 Mb szabad tárhely, Windows 98SE, Me, 2000 vagy XP

    Jó lesz é ebbe a gépbe?
    [link]

    ★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

  • Noxy

    veterán

    válasz Pentax #1101 üzenetére

    Windows-hálózat beállítása: [link]
    Vegyél pendrájvot az nagyobb. :DDD

    ''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

  • gabranek

    aktív tag

    válasz Unkn0wn #1214 üzenetére

    az adott munkacsoporton belül lévő gépeket nem éred el, ugye? mert ha igen akkor hasonló a gondunk ^^ a hálózat csont nélkül müködik, viszont tallózni nem lehet...hétvégén updateltem a windowst, más módositás nem történt a rendszeren...valaki nem tudja véletlenül, hogy mi lehet a gáz?

    田中れいな

  • gjess

    csendes tag

    válasz Mandarin68 #1546 üzenetére

    Szia,

    Hosszú lesz:
    Az Always On beállításnál folyamatosan kapcsoladban van az ISP vel az eszköz, ha leszakadna azonnal visszacsatlakozik.
    A Connect on demand esetében a Maximum Idle time beállításnál meghatározott idötartamig nincs forgalom a router WAN portján akkor a router lebontja az ISP vel a kapcsolatot, és akkor kapcsolódik újra ha router WAN portján ismét érzékélhető adatforgalom.
    A Connect mode Select beállítás a routeren belül a Status fülnél található Connect Disconnect gombok használatával történő felkapcsolódást teszi lehetővé és csak úgy és ott, tehát a router nem kapcsolódik automatikusan az ISP -hez.
    Abban az esetben ha a számítógépének PPPoE kliensével szeretne valaki felcsatlakozni, akkor a router WAN portjából kijövő kábelt át kell rakni a router valamelyik számozott portjába, és akkor tud kapcsolódni Windowson kereszül is a szokásos módon.
    Fontos !!! Ebben az esetben nem lehetséges megosztani az Internetet a routeren keresztül mert ilyenkor a router csak switch-ként üzemel, és a már csatlakoztatott gép Internet megosztásán keresztül válhat elérhetővé a hálózat a többi gép számára, tehát ez utóbbinak nem nagyon van értelme.

    Remélem, segített.

    [Szerkesztve]

  • Noxy

    veterán

    válasz Biga123 #1703 üzenetére

    Bakker, rdi berakott 1 linket, ha ott 1 kicsit körülnéznél talán meg találtad volna ezt: [link] Félkövér betúkkel megtaláltad volna: Peer to Peer Windows-hálózat beállítása [link]
    Ezen az oldalon eltöltesz félórát, sok mindenre rájössz, és nem kérdezed meg, hogy ''És itt mit keressek''. :DDD



    [Szerkesztve]

    ''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

  • treb_

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!
    Remélem jó helyen járok.

    Nemrég adtam a fejem gépbővítésre és kicseréltem ezt-azt. Csak valahogy a hálózat nem akar normálisan működni. Az alaplapon (ASUS P5B Deluxe) van kettő integrált LAN bemenet. (Marvell Yukon 88E8001/8003/8010 PCI Gigabit Ethernet Controller és Marvell Yukon 80E8056 PCI-E Gigabit Ethernet Controller)
    Gondolom a kettő nem teljesen egyforma és mivel nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz, meg tudná mondani valaki, hogy mi a különbség a kettő között?

    A probléma a következő: Mindegy, hogy melyik helyre dugom be az internetkábelt folyamatosan az történik, hogy a hálózatnak új IP címet próbál kérni, de sosem sikerül neki és a végén a tálcán megjelenik egy kis hálózati ikon benne sárga felkiáltójellel, hogy ''Állapot: nincs kapcsolat vagy korlátozott''. (viszont ettől függetlenül ha megnézem kap egy IP címet illetve alhálózati maszk is rendben van de a hiba továbbra is fennáll)
    Ez még nem is zavarna annyira, bár idegesítő, hogy nem jó neki valamit. (közben a másikat letiltottam, hogy ne keresse állandóan a hiányzó kábelt)
    A netnek semmi baja, ha pingeltetek bármit 35ms-ot kapok, de ha elkezdek játszani bármivel, folyamatosan 2 másodpercenként lagol egy hatalmasat az egész. Pl.: COD-ban figyeltem fel erre a lagométeren.
    Nem használok se routert, se semmit. Sima ADSL (4Mbit), egy gépre kötve a net.
    Gondoltam a tűzfalra, jelenleg csak a windowsé van bekapcsolva, de ha azt kikapcsolom, akkor sem szűnik meg a probléma. (Windows XP Professional SP2)
    Mi lehet a baj? Próbáltam már a BIOS-ban letiltani/engedélyezni, egyéb beállításokat keresni (mondjuk találtam egy LAN Option ROM beállítási lehetőséget de nem tudom mire való, alapból ki van kapcsolva), de nem találtam semmit. Ha a kapcsolat javítására megyek, szintén az IP cím megújításán fáradozik, de nem tudja végrehajtani.
    Esetleg tudja valaki, hogy mi okozhatja a lagolást illetve ezt a hibát?


  • MR!!

    aktív tag

    válasz BluEyes #1934 üzenetére

    nemjó :F

    én gépemen megy net. tálcán 2 háló ikon , 1ik a bnc-s működik , minden ok , másik piros x , hálóábel nincs bedugva felirat. ezt letiltom engedélyezem : hálókábel nincs bedugva , tcp/ip ben megvolt adva egy ip cím , beállítottam automatikus észlelésre, dns-t is. de így is semmi ...

    annyi h most az alaplapi hálókárty tulajdonságai között van Netware ügyfélszolgáltatás, MS ügyfél, fájl-nymtató megosztás, qos csomagütemző , nwlink netbios , nwlink ipx/spx ( itt belső hálózati számot lehet állítani : 00000000 és keret típusa : automata felism) és van még tcp/ip

    és ha elindítom varázslót , kiírja elején: windows leválasztott hálózati elemet talált , ez most az alaplapi kártya.. ha beikszelem figy kivül hagyását enged tovább , aztán kell kiválasztani melyiken van a net ( de ott már szerepel mind2)

    [Szerkesztve]

    miszter

  • kecskésádi

    csendes tag

    Sziasztok, kissé speciális kérdésben szeretnék segítséget kérni.

    Két hete vettem egy laptopot, ezzel két gép van itthon. Az asztali gép 2005-ös, p4-es, Xp sp II. A laptop pedig vista premium family, nem magyar, így kissé nehezen értem meg... :D De azért talán boldogulok. :U

    Szeretnék a két gép között kapcsolatot teremteni, és nyilván a netet is megosztani.

    az utóbbival semmi probléma nincs, mivel ahol lakom most (Franciaország), olyan dsl modemet forgalmaznak, ami egyidejűleg maga is képes két gépet kiszolgálni, egyet ethernet, egyet pedig usb porton keresztül. Szóval eddig ok. A modem egyébként nem wifi-s, de lehet bele kieg wifi kártyát tenni.

    A gond az, hogy jelen állapotban mindkét gépen megy a net, de semelyik gép nem látja a másikat hálózatban.

    Mivel semennyire nem értek a dolgokhoz, azt viszonttudom, hogy egy router egyből hálózatba is rendezi a rá kötött gépeket, itt valami turpisságot sejtek.

    A dsl modemnek van egy címe, amit az explorerbe be lehet írni, erre egy setup menü megjelenik. Itt van egy olyan pont, hogy ''hálózatok'' (franciául :D ), de lejjebb nem értek semmit, mert csak három-négy-öt betűs rövidítések vannak.


    Blablabla. szóval elsődlegesen az volna a kérdésem, hogy egyáltalán lehetséges-e, hogy a két windows miatt lássák egymást a gépek (nem követelmény-e egy hálózat esetében az azonos oprendszer)

    Ha lehetséges, akkor már ''csak '' a többi kérdés van hátra, valahogy ki kell derítenem a betűszavak jelentését.

    B-verzió szerint egyébként olyasmiről mintha olvastam volna a dsl modem útmutatójában, hogy rá lehet kötni routert is, hogy még több gépet szolgáljon ki. Csak nincs kedvem beruházni egy wifi routerre, ha nem muszáj, előbb körbejárnám a témát.

    Ötleteket is kérnék, ha lehet, hogy hogyan álljak neki. :(

    :R :R :R

    Ps hogy mér nem az itteni szolgáltatót kérdezem meg? :)) mert nincs neki se mailcíme, se online ügyfélszolgálata. :C :C Levélben lehet hozzájuk fordulni, vagy emelt díjas hívásban,és annyira még nem beszélek franciául...

    Köszönettel:

    ádám

  • enamessias

    aktív tag

    válasz kecskésádi #2119 üzenetére

    Attol hogy két gépen megy a net, attol az még nem hálózat, inkább csak szerencse! Ahoz hogy hálózatot tudj létesiteni, legalább egy switch kell. Ha netet is szeretnél megosztani akkor router. (a routerekben van beépitett switch)
    És itt megjegyezném hogy routerből két fajta van!!!! Van vezetékes (olcsobb valamivel) és van wifi-s, tehát vezeték nélküli!

    De hogy olcsón meguszd, akkor azt lehetne megpróbálni, hogy az asztali gépet és a laptopot egy ''cross'' kábelel kötöd össze. (két hálókártyát) Mivel a kölönbözö windows oprendszer nem gond, ezért a gét gép fogja látni egymást ha a beállításokon tul vagy. Tüzfalak, ip-címek, stb. ha már tudsz oda-vissza másolgatni fájlokat akkor az asztali gépre csatlakoztatod usb-n a modemet, beállítod hogy menjen azon a gépen és ha megy, akkor csak a hálozati beállításoknál ki kell pipálni az internet megosztását a hálózaton. Így csak egy kábel kell, ami itthon kb 3-500 forint.

    A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

  • probalaci

    csendes tag

    :W

    utoljára win98-nál próbáltam 2 gépet hálózatba kötni, ami elég nagy szívás volt anno, de gondoltam, hogy az elmúlt pár év alatt csak fejlődött vmit Bill Gates is - hát nem! :(

    2 xp-s gép routerrel csatlakozik a netre (az egyik wlanos) - hibátlanul. most szerettem volna a nyomtatót megosztani a gépek között, de ez mission impossible a windowsnak...

    odáig már eljutottam, hogy a két gép ''látja'' egymást, legalábbis szépen válaszolnak egymás pingjeire.

    természetesen azonban a munkacsoportnál mindegyik csak saját magát látja, a másikat még véletlenül sem.
    az első oldalon írtátok, hogy ilyenkor érdemes a \\másik.gép.ip.címével próbálkozni, ami az egyik gépnél be is jött - a másiknál viszont felhasználónevet és jelszót kér?! :F hogy a fenébe lehet ez, amikor egyik gépnél sem használunk jelszót a belépésnél...

    ill. hogyan adjam hozzá a másik géphez a nyomtatót, ha nem látja? (azt meg hiába írom be, hogy \\kiszolgáló\nyomtató mert ilyenkor is kéri a nemlétező jelszót)

    végezetül: meg lehet azt csinálni valahogyan, hogy lássák egymást a gépek rendesen is?

    Vigyázz csiga, nyakadon a hurok!!!

  • probizz

    tag

    Üdv!

    Remélem jó helyre írok.

    Egy barátomnál ez történt minap:

    Windows újratelepítés után nem ment a hálózat (előtte ok volt, bár elmondása szerint akkor is nehéz volt beállítani hogy a kari jól menjen).
    Ebből áll: SMC WBR14-G2 router és SMC 1211tx hálókari (felismeri a gép,fel is telepíti, de nem villog/világít a ledje)
    +van egy laptopja amin ok a net (wlan is és kábellel is)

    ''hálózati kábel nincs bedugva''...
    és pingelni sem lehet,azaz router konfig sincs csak a laptopról

    Ami eddig volt:
    -router reset, újrakonfig
    -többféle driver az smc hálókarihoz
    -más portokban megpróbáltam
    -másik kábellel megpróbáltam

    Jelenség: router ledje az ominózus porton lassan,egyenletesen villog

    Amit még megpróbálok, ha addig nem kapok Tőletek választ: van 2db realtek hálókarim, hátha azt jobban szereti.

    Köszi előre is!

  • spyduck

    nagyúr

    sziasztok!!
    Itthon csinálunk LAN party-t össze vannak kötve a gépek de nem tudom megcsinálni, hogy az internet és a hálózat is műköüdjön egyszerre! Régen már csináltam de elfelejtettem! Az a probléma, hogy nem tudom megnézni, hogy a netem milyen IP címet használ a többit meg tudom csinálni csak nem tudom ezt, gogy kell megnézni!

    Oliverda

    Ezen már mi is sokat szenvedtünk! 2 megoldás létezik! 1 Ha tőled akarnak másolni akkor beállítod a haverod gépén a hálózati beállításokban azt, hogy mások is módosíthatják az adatokat utána meg te másolod rá a gépükra a cuccost ami nekük kell!
    2 Vagy újratelepíted a windowst és nem rakod fel a frissítéseket hanem a gépeden csak egy síma mezei SP2 van! Velem akkor csiált ilyet amikor lefrissítettem a windowst! De igazábol nem tudom mitől függ! De én csak újratelepítéssel bírtam megoldani!

  • tototos

    őstag

    Hello mindenkinek!

    Otthoni hálózatomat akarok kicsit megváltoztatni. Van egy p2-es gépem és win200-et akarok rárakni. A géphez nem akarok semmit csatlakozatni, mert hálón keresztül fogom vezérelni. Kéréds,hogy a windows 2000 nem fog hibaüzenetet dobni azért mert nincs se bill se egér se monitor? :F

  • marcee

    addikt

    Nem éppen otthoni hálózat, de nem találtam megfelelőbb topic-ot.
    Kis iroda, 6db pc, ebből 3db windows xp xp2 (windows tűzfal), 3db windows 2000 sp4 (kerio). Vezetéks 4 port-os router és egy 8 port-os switch szolgál összeköttetésre. Az egyik win2k-s gép nyomtatószerver, plusz van egy usb-s plotter is hardveres nyomtatószerverrel a hálózatba kötve. A gépek egy munkacsoportban vannak, a router által megosztott net-et mindenki látja, pingelni tudják egymást. A hardveres nyomtatószerveren lévő plotter is telepíthető volt mindegyik gépre. Vendég felhasználót engedélyeztem mindegyik rendszerben (jelszava nincs), és a hálózati hozzáférés engedélyezve van gépenként a vendég felhasználó számára.

    A legnagyobb probléma, hogy a hálózat nem tallózható egyik gépről sem! (''...nincs jogosultság, vagy másik tartomány...'' blabla) Amelyik gépen ellenben be volt korábban állítva hálózati hely, a másik gép megosztására, az működik, de újat így nem lehet hozzáadni.
    A windows xp-s gépekhez hozzá lehetett adni a win2k-s nyomtatószerver nyomtatóját a ''\\szervernév\nyomtatónév'' elérési út begépelésével, de a másik két windows 2000-es gépen ez sem megy.

    \m/

  • daninet

    veterán

    Helló!
    Biztos volt már a kérdés nem olvasok visza gyorsabb ha válaszoltok rá.
    4 gép routerrel összekötve, routerbe belekötve a net... 3 gépen működik a hálózat de egyen nem látja saját magát a gép csak a többit. az allusers/dokuments mappa nincs megosztva és nem is birom megosztani mert az irja hogy:Nem lehet megosztani a kiszolgáló szolgáltatás nem indult el. A többi gépet látja internet is van habár internet átjárón ami nem valami jó nekem ugyanis egyik gépen sincs megosztva a net nemtudom miért igy csatlakozik (általában akkor szokott amikor még nincs beállítva a hálózat és a win magától csinál netet de miután beállítom eltűnik) tűzfal nincs a windows félét is kikapcsoltam hátha az zavar be de semmi itt egy kép is: [link] :R
    szerk: ja és xp

    [Szerkesztve]

    Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

  • k.t.a.

    senior tag

    Hali!

    Ha valaki tud segítsen. Van egy asztali gép meg egy mobil teló, amin van wifi és WindowsMobile2003SE. Hogyan tudok fájlokat átmásolni a telóról a gépre? A kapcsolat az oké, mert látják egymást. Tűzfal nincs beállítva. Mindkét gépről tudok netezni, de egymás között nem tudok másolgatni. Ha USB-n keresztül kötöm össze őket a teló adatkábelével akkor minden oké, és az activesync progival tudok mindent csinálni, illetve az intézőben is ott van a telcsi a mobil eszközök között, de wifi-n keresztül nem müxik a progi. Sima, két gép közötti hálózatban meg nem látják egymást (intézőben), csak a kapcsolat él. A telón nem tudok megosztani semmit, és az intézőjében nincs hálózati helyek sem. Help pls.

  • butyiba

    csendes tag

    Sziasztok, egy kis segítség kellene mert több napi kűzdés után elakadtam.
    Adott egy otthoni helyi hálózat PC1, PC2, PC3 és egy LP1 gépekkel valamint egy Linksys routerrer.
    Router: Lynksys WBRT 54 GL ( ddwrt ) 192.168.1.1
    PC1: Asztali PC LAN kapcsolat, XP prof 192.168.1.101
    PC2: Asztali PC LAN kapcsolat XP prof 192.168.1.102
    PC3: Asztali PC WLAN kapcsolat ( Asus PCI ) Win 98 , 192.168.1.104
    Minden PC-nél kézi IP és DNS beállítás van. Ez a konfig jó ideje müxik tökéletesen.
    PC1 és PC2 nél van mappa és fájl megosztás is, ez is OK.

    Ehhez a rendszerhez szeretnék egy Laptopot ( LP1 , Win 2000 prof ) csatlakoztatni WLAN on keresztül fájl és mappa megosztással a PC1 és PC2 gépekhez. Először egy PCMCIA LAN kártyával beállítottam a hálózatot szintén kézi IP és DNS megadásával ( 192.168.1.105 ) valamint a mappa megosztást is. Mind a három gép ( PC1, PC2, LP1 ) azonos munkacsoportban vannak és minden úgy müxik ahogy a nagy könyvben le van írva. Tehát OK.
    Ekkor kicseréltem a PCMCIA csatiban a LAN kártyát WLAN-ra ( szintén ASUS ) és az IP címet szintén kézzel adtam meg mint a többi gépen csak 192.168.1.106 mivel ha 105-öt adtam meg a Windows jelzett, hogy ezt már használja a LAN kártya. Sebaj jó lesz így is gondoltam de amint beállítottam a kézi IP és DNS-t leellenőriztem ipconfiggal és OK, de kb 10-15 másodperc után bontott a kapcsolat majd helyreállt de minden ( IP / DNS ) visszaváltott automatára. Ezt megismételtem n+1 szer de egyszerűen nem akarja a kézi IP / DNS-t tárolni amint átírom kézivel vár egy kicsit bont majd helyreáll és automata lesz a beállítás és az IP is megváltozik. Ha vissza teszem a LAN kártyát azon megmaradt a kézi beállítás. Csak a WLAN kártyával szórakozik. Ha automata IP / DNS van megadva internet OK, megy rendesen.
    Másik a mappa és fájl megosztás, ha a WLAN van az LP1-ben. Ping a PC1 és PC2 felé OK, de ha a hálózati helyeknél keresem nincs ott egyik gép sem, söt PC1 és PC2 hálózati helyein sem látom az LP1-et. Ping mindenhonnan OK. Az a vicc, hogy az LP1-nél WLAN kártyával a hálózati helyeknél még a saját munkacsoport nevét sem adja ki. És még valami LP1-en nincs se virusírtó se tűzfal egy teljesen szűz gép.

    Van valakinek ötlete erre a két problémára ?

    Előre is köszi.

    [Szerkesztve]

    BütyiBá

  • Nightquest

    csendes tag

    Sziasztok!

    Jó ideje küszködök a helyi hálózat problémájával, de nem jöttem rá a megoldásra, így ide fordulok.
    A probléma az, hogy Windows XP-k között nem megy a fájlmegosztás, nem látszik a munkacsoportban se a saját, se a többi gép, windowsos keresésnél csak a saját gépet találja meg, pingnél ip cím alapján minden gépet pinggel, de név alapján nem, továbbá pl. játszani lehet a hálózaton több gép között TCP/IP-n át és a net is megy. Nem emlékszem, hogy bármi lényegeset változtattam volna akkor, amikor ez a hiba előjött és nem minden gépen van ez a hálózatban. Ha számít, router köti össze a gépeket, Win XP Prof. van mindegyiken és ugyanilyen hálózati beállításokkal ment sokáig jól (legalábbis azt hiszem, hogy ugyanilyennel). Nagyjából értek a hálózatokhoz, szerintem minden alapvető dolgot kipróbáltam, de azért bármilyen tanácsot fogadok.
    Emellett egy kicsit idevágó gondot is megemlítenék: az utóbbi időben (szintén ''váratlanul'') a hálózat sebessége nagyon lelassult, főleg az egyik gépen, ami azt takarja, hogy az ADSL alig vánszorog, a router honlapja is lassan jön be, ahol lehet a hálózaton másolni, ott is nagyon lassú. Ami még érdekes, hogy az egyik gép lényegében jól megy, a második is, de ha a harmadik be van kapcsolva, lelassítja a második netsebességét is, mégha nem is használhatatlanra (nézegettem már spyware-t, stb., meg volt a harmadik gépen Windows újratelepítés is és van torrentezés, de cfos használata mellett). Korábban is azért hagyott némi kívánnivalót maga után a netsebesség, főleg a honlapok betöltődése (fájlletöltés csak a harmadik gépen nagyon lassú mostanában). Mi lehet ez, kábelhiba vagy a router hibája/rossz beállítása?

    A válaszokat előre is köszönöm!

    U.i.: Bocs, hogy több helyre is beírom, nem tudom, hova lenne a legjobb és így több ember megtalálja, de remélem, nem szabálybaütköző a dolog.

  • Sz.Miki

    őstag

    Hello

    Szeretnék segítséget kérni, ADSL internettel rendelkezem D-Link DIR-100 Routerrel van megosztva a kapcsolat , mostanában vettem észre, hogy szinte minden nap 2X-3X megszakad a net 2-3 percre. A modemen a az ADSL link lámpa nem alszik ki, tehát elvileg a net kapcsolat az él. Minden led világít rendesen, viszont a windows hálózat ikonnál csak a feltöltés ablak villog de nem jön válasz.

    [Szerkesztve]

  • kumpl

    aktív tag

    Van egy kis gondom az otthoni hálózattal (2gép LAN-on keresztül összekötve, az egyiken net USB-s modemmel). Xp alatt a gépek látják egymást. Lehet másolni, meg minden. Játékok alatt azonban semmi. Megpróbáltam Crosslink kábel helyett patch kábellel azzal meg simán működik játékokban is. Eddig minen jó volt. Mindkét kábellen működött. Kb egy hónapja viszont csakis XP alatt látják egymást a gépek crosslink kábellel. Vista alatt sem működik a dolog. Eddig pedig rendesen működött minden. Az IP címeket beállítottuk, meg mindent megcsináltam, ahogy eddig szoktuk. Ja, windows azóta többször is lett telepítve... Help!!!

  • Dave46

    tag

    válasz rdi #3209 üzenetére

    Először is köszi a választ!
    Meghajtó progik rendben vannak,ezért kezeskedem.A routeren nincs ilyen beállítás,illetve meg lehet adni a lehetséges kiosztandó IP-címek számát (alapból 50)de ez nem is lehet a baj,mert ha még a kékhalál előtt sikerül vadászpilóta reflexekkel rábögnöm a mozillára,akkor látom,hogy van net és működik ,ergo kapok IP-t.Windows log fájlait hol tudom megnézni?Titkosítás 0,tűzfal kinyomva stb.. Mondom,ez tök egyszerű lenne,ha a másik laptop is ezeket produkálná,de semmi... az én laptopom: Fujitsu-Siemens Amilo LI1700, a másik meg egy Amilo Pro V2030.
    Még van egy fontos dolog,aminek "talán" lehet köze hozzá:
    Az én notimnak elöl van a jack aljzata és be volt dugva egy 2.1-es rendszer.Egy óvatlan mozdulattal (beleakadt a lábam) kitéptem belőle a dugót.Sérülések:a jack dugót körülölelő műanyag szar kitört,és bent is látni ha belenézek,hogy egy kicsit el vannak bent görbülve a "tüskék" vagy nem is tudom,hogy hogyan nevezzem őket.A laptop NEM esett le a földre meg semmi.Ha most beledugok vmit,akkor ugyan ferdén áll benne,de működik,vagyis üvölt a 2.1..Attól a naptól kezdve ha wifit használtam=kékhalál.Arra gyanakodtam,hogy ebben a 'balesetben' esetleg megsérült valahogyan a wifi rendszere a gépnek,de elég valószínűtlennek tartom.Kerestem szerkezeti rajzokat a neten,hátha a laptop azon részén van valamelyik fontos wifi eszköz,de semmi.Annak meg nagyon kevés esélyét látom,hogy egyszerre sérült volna meg a kettő..Meg ez sem tiszta,mert ha modemből megyek,akkor tökéletes és hibátlan a kapcsolat,stabil a gép,kékhalálnak a nyomát sem látod.Programok játékok futnak,így szerintem nincsen hardveres sérülés (a jack aljzatot nem számítva),mert az nagyon hamar kijönne terhelés alatt.Csak az ilyen hálózatos dolgok alatt fagy fossá.Még annyit,hogy ha routeren keresztül vagyok,akkor csak és kizárólag akkor hal meg a gépem,amikor a másik is be van kapcsolva.Meg ha IP ütközés lenne,akkor azt elvileg szépen kiírná a windows,nem szanaszét fagyna,nem?
    Előre is köszi a segítséget,fontos lenne..

    It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

  • mezis

    nagyúr

    válasz celafat #3227 üzenetére

    Üdv.! Engem valószínű, hogy a WinXP valamelyik frissítése hozott hasonló helyzetbe:
    tetű lassan tallózta az MS hálózatot, a munkacsoportot még látta, de a munkacsoporton
    belül már saját magát sem. Miután felfedeztem, hogy a hálózati kapcsolatok ikonján
    a tulajdonságok-speciális fülön a windows tűzfal beállítás-kivételek fülén engedélyezni
    kell a "file és nyomtatómegosztás"-t (és engedélyeztem), minden normálisan működik.
    Nem kell hozzá azonos login name, stb. - az csak akkor kellene, ha a számítógépen
    nem lenne egyetlen alkönyvtár sem megosztva.
    A WiFi-s számítógépen még viccesebb volt Bill Gates csapata: ott a hasonló ablakban
    be volt már jelölve az engedélyezés, ami csak akkor lett hatásos, miután kinyitottam
    és becsuktam az ablakot, változtatás nélkül !

    Nemcsak internet nincs a második gépen, hanem a hálózatot sem látja. Az első gépről ha megpróbálom a munkacsoport számítógépeit megjeleníteni akkor látja azt a gép nevet amit a második gépnek adtam, de nem lehet kapcsolatba lépni vele mert a következő hibaüzenetet írja ki : marcsi (ez második gép neve) nem érhető el. lehet, hogy nincs joga a hálózati erőforrás használatához. Lépjen kapcsolatba a kiszolgáló rendszergazdájával.

    mezis

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz qdak #3343 üzenetére

    Esetleg tegyél fel egy hálózatmonitorozó programot. Pl. Netlimiter. Közvetlenül, miután felment a pinged, a grafikonon látod, mi okozta a plusz adatforgalmat, ami pedig a magas pinget. A programokon végigléptetve meg is tudod lelni azt a programot, ami ezt okozza. Arra később oda tudsz figyelni, esetleg kilőni CS-zés előtt. A Windows Update manuálisra van állítva? Mert ha nem, az is könnyen lehet.

    Sőt, akár magával az internettel (szolgáltatóval) is lehetnek gondok, habár az ekkora pingban nem szokott realizálódni.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • mezis

    nagyúr

    válasz And #3377 üzenetére

    Én ilyen mappákat nem találok (az intézővel böngészem a hálózatba kapcsolt számítógépeket).
    A Rendszergazda természetesen jelszavas. A felhasználók rendszergazdai jogosultságokkal, jelszó nélkül. WinXP SP2 + az aktuális (internetes) javítások. Windows tűzfal bekapcsolva.
    A megosztásnál az egyszerű file megosztást választottam, ha jól emlékszem lehetett volna valami mást is választani.
    A /számítógépkezelés/-nél látok ilyet, a saját számítógépemen. A Microsoft logikájának megértésétől tartózkodom (félek a skizofréniától :DD )

    Ha az intézőben nem is, de a vezérlőpult / felügyeleti eszközök / számítógép-kezelés / megosztott mappák / megosztások alatt remekül látszódnak ezek a 'meghajtók' WinXP-nél, plusz egy 'ADMIN$' meg egy 'print$' nevű mappa is (ha van megosztott nyomtató a hálózaton).
    Mod. #3375: Bele is látsz ezekbe a mappákba, ha nem kér jelszót?

    [ Szerkesztve ]

    mezis

  • And

    veterán

    válasz mezis #3383 üzenetére

    "Mégis mivel kellene látnom, elérnem ?"
    Windows-okkal elvileg sehogy. Nekem is mondták már, hogy látszódnak a rejtett megosztású "x$" drive-mappáim itt a hálózatunkon belül, Linux alól, de elérni v. tallózni nem lehet azokat (a rendszergazda fiók jelszóval védett).

  • mezis

    nagyúr

    válasz And #3384 üzenetére

    Köszönöm az infót. Szóval ez olyan "itt a piros, hol a piros" játék a Microsoft részéről ?
    (A vezérlőpultban a Felügyeleti eszközök... úton ha rákérdezek a C$ tulajdonságaira, először egy figyelmeztető ablak ugrik föl, hogy ez ám nem akármilyen megosztás, a felügyeleti célokat szolgál. Csak nem az FBI-nak ? :Y (Nálam a távfelügyelet ki van kapcsolva - tudomásom szerint :F .

    Windows-okkal elvileg sehogy. Nekem is mondták már, hogy látszódnak a rejtett megosztású "x$" drive-mappáim itt a hálózatunkon belül, Linux alól, de elérni v. tallózni nem lehet azokat (a rendszergazda fiók jelszóval védett).

    mezis

  • TRitON

    aktív tag

    Sziasztok!

    Remélem itt lesz olyan, akinek ismerős a probléma...
    Pár napja kezdődött, hogy a hálózatra (tökmindegy, hogy LAN, WLAN, internet) való felcsatlakozás után pár perccel az svchost.exe valami hibát hajt végre, s erre a Visual Studio 2005 debuggere indul el (tesóm gépén ugyanez a probléma, csak mivel azon nincs VS, ott csak simán hibaüzenetként kiírja, hogy szabálytalan műveletet halytott végre, stb). Ha az ablakot becsukom, MINDEN hálózati kapcsolat megszakad, és újraindításig úgy is marad. Ha nem zárom be, akkor hálókapcsolat marad, viszont van, hogy 10-20 másodpercenként előugrik 1-1 új ilyen típusú ablak.
    A hibának tünete az is, hogy ha bezárom az ablakot, mind a tálca, mind pedig a fellelhető összes ablak egy pillanatra visszavált "Klasszikus Windows" stílusra, van olyan ablak (pl Total Commander), ami úgy is marad.
    Mi a fene ennek az oka? Vírus? Ha igen, mivel tudom irtani?
    Egyetemista vagyok, házikat kellene csinálnom, de az itthon fellelhető összes gép "fertőzött", így tulajdonképpen semmit nem tudok dolgozni...

    Kérem, akinek csak tippje is van, hogy ez mi, írjon!!
    Előre is nagyon szépen köszönöm!

    Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

  • J.R.Ewing

    tag

    Üdv

    Pár kérdésem lenne a témát átfogva

    Adott otthoni háló: 2 gép 1 noti és van egy switch.
    1. gépben SMC 1211TX és 1255 kártyák, erről van leosztva a net
    2. gépben integrált

    meg lehet-e azt csinálni, hogy a Chellos kábelmodem MAC addressét adom meg, utánakötöm a switch-t, és routerként használnám őket.

    ugyebár ezt írja:
    The SURFboard cable modem can be used as a gateway to the Internet by a maximum of 32 users on a Local Area Network (LAN). When the Cable Modem is disconnected from the Internet, users on the LAN can be dynamically assigned IP Addresses by the Cable Modem DHCP Server. These addresses are assigned from an address pool which begins with 192.168.100.11 and ends with 192.168.100.42. Statically assigned IP addresses for other devices on the LAN should be chosen from outside of this range

    ez működik elvileg? azt írja 32 címet tud kezelni, nekem csak 3 kell. vagy csak én vagyok ilyen naiv, hogy gateway+dhcp server+switch kitesz vmi primitív routert?

    másik dolog:

    2 gép közötti másoláskor soha nem megy 50-60 Mbit fölé a sebesség. próbáltam automatán, vagy direkt fullduplexre állítva,de semmi.
    nem vágom, hogy a kábelek milyenek, de van köztük crosslink is, bár lehet mind az, és ugyebár az 2 gép között jó csak, gép és switch/hub/router közé sima kell.

    viszont neten meg azt írják, hogy a mai hálózati eszközök mind autosense-sek. a 1211TX-es SMC van 9 éves lassan, a switchem is vagy 4-5 éves. lehet a sebesség feleződése vmilyen kábelezési hibának az oka?

    harmadik dolog:

    mitől lassú a windowsos filemegosztás, amikor másik gépet böngészek?
    van, hogy 2 perc mire behozza a workgroupot, aztán még 2 mire belép a másik gépre.
    már próbáltam QoS-sal, anélkül, regstry tweakekkel, egyszerű megosztás van, automatikus keresés a hálózaton kikapcsolva, netbios engedélyezve.
    másoláskor soha nem

    negyedik dolog:

    kell-e tűzfal a megosztott netet használó gépeken, ha az átjárónak használt gépen van már. Outpostot használok. Microsoft azt írj az XP tűzfal leírásánál, hogy a kliens gépeken egyenesen ajánlatos a szoftveres tűzfalak kikapcsolása.
    eddig használtam és megnéztem: pár blokkolt kimenő csomag, de nulla támadás, nulla blokkolt bejövő csomag.

    ha a kliensekről leszedem az outpostot, akkor vajon a megosztott kapcsolatú gépen szedjem ki a pipát a Trusted-ről? Most ugye úgy van beállítva, hogy amelyikkel a netre kapcsolódom, az ohne netbios, ohne trusted, a 192.168.0.0-nál pedig NetBios és trusted is pipálva.

    előre is köszi

  • Cölöp

    tag

    Sziasztok!

    Légyszi segítsetek!
    Adott egy asztali gép, egy nootebook és egy router. A net tökéletesen megy az asztalival. De notebookkal valamiért nem. Windows indulás után egy kis ideig próbálkozik az IP-vel, aztán feladja, és kiírja, hogy korlátozott vagy nincs hálózat.
    Van egy twisted kábelem, hogy majd direkbe összekötöm a notebookao és az asztalit. De az sem megy, ott is csak próbálkozik, de eredménytelenül.
    Valami ötlet?

    "Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

  • Cola111

    aktív tag

    Sziasztok.
    Adott két gép az egyiken Windows XP Professional SP2 van.A másik gép laptop Home Premium oprendszerrel. A hálózatot SMC router osztja ketté wifin.. A problémám az, hogy az asztali gépemen (XP) nem érem el böngészőböl a routert.. Internet van mind a két gépen, látják is egymást a gépek. A beálltást a routerhez kábellel csatlakozó gépen próbáltam. Az ip is jó.
    Eddig ment pár napja nem megy.
    Előri is köszi a segitséget

  • SADDLER

    csendes tag

    válasz drpele #3671 üzenetére

    Akkor, nem tudom mi van vele, mert a LapTop-on Látom a másik nevét, csak az előbbiek Hiba üzenetét írja ki.
    Az otthoni gép Win ME-on, nem látom a LapTop-ot, de a az otthoni gépet sem látom és amikor rá klickelek a 'Teljes hálózatra a Hálózati helyeken belül, akkor Ez a HIBA üzenet jelenik meg a Win ME-os otthoni gépemen:
    ' Nem lehet tallózni a hálózaton.
    A Windows nem fér hozzá a hálózathoz. Ennek számos oka lehet.
    További információt a Súgóban talál, :W

    [ Szerkesztve ]

    SaDdLeR

  • daninet

    veterán

    szenvedek az itthoni hálózat beállításával..kb 2 éve simán megy nemtom most mi a baja
    4 gép van összekötve routerrel és 1 darab amin frissen telepítettem windowst nem akarj az igazságot... minden gépet lát, viszont a többi gép nem látja és saját magát se látja a gép..
    pingelés rendben van minden gépről... tűzfalat (windowsosat) kikapcsoltam (más nincs) és van még 1 NOD32 ami nem okozott még soha problémát ugyhogy ezt kizárnám...
    ha beírom az IP-t más gépről hogy csatlakozzon nem akar, pingelni viszont hip-hop elkezd...
    valami tipp?

    Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

  • kumpl

    aktív tag

    válasz Gülümaci #3778 üzenetére

    XP SP2
    Néztem a hálózati helyeknél, hogy a Teljes hálózaton belül van olyan, hogy Microsoft Windows Hálózat, és azon belül van 4 munkacsoport. Egy MSHome, ebban van 4 számítógép, ezekhez nem tudok belépni. Aztán van egy Munkacsoport nevü munkacsoport, ebben vagyok én is a haverral, aztán meg van egy Otthon munkacsoport, ebben 1 számítógép van, amit el is tudok érni.
    Nem lehetne, hogy én ne a Microsoft Windows Hálózatban legyek? Nem biztos, de én mintha már lűttam volna ott másfelyta hálózatot is... (De mondom lehet, hogy rosszul emlékszem...)
    A Tartomány miben más mint a munkacsoport, ha a haverral 1 tartományt állítok be, akkor is be léphetnek hozzánk mások?

    [ Szerkesztve ]

  • Primőr

    aktív tag

    Sziasztok!

    Adott egy PC és egy laptop, valamint egy WIFI-s Edimax router. A két gépet sehogy se tudjuk összekapcsolni LAN hálózatként, ellenben az internet működik mindkettőn. A PC kábellel csatlakozik a routehez, a laptop meg wireless módon.
    Próbálkoztam a Windowsban többféle hálózat létrehozással, de sose látta a másik gépet egyik gép sem. Próbáltuk közvetlenül is öszekapcsolni a két gépet, de úgy se. Talán a kábellel van a gond? A hálózati címet lekéri, és nem írja, hogy nincs csatlakozva, tehát valszeg nem a kábellel van a gond.
    De mi lehet a probléma? Mindkettő gép SP2-es.

    A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

  • mezis

    nagyúr

    válasz Primőr #3810 üzenetére

    Nekem a WiFi-s gépem csak akkor elérhető a LAN-on, ha először a "drótosat" kapcsolom be.

    Holnap megnézem az ajánlott irodalomnak megfelelően van-e beállítva. (Úgy rémlik, hogy még az Echokérés sincs engedélyezve.)

    Próbálkoztam a Windowsban többféle hálózat létrehozással, de sose látta a másik gépet egyik gép sem.

    mezis

  • rdi

    veterán

    válasz Grizzly87 #3829 üzenetére

    Hidat két hálózat között hozz létre.
    A Te esetedben, ha az asztali gép közvetlenül kapcsolódik az internetre, akkor a windowst kell beállítanod. Ha XP-éd van, akkor futtasd le a netmegosztás varázslót az asztali gépen.
    Valamint legyen bekapcsolva a wifi mind a két gépen, legyen bejelölve az "ad hoc" hálózat.
    Szerintem mennie kell annak

    Fej! Tor! Potroh!

  • NagNo

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy notim, és két hálózati kártyám hozzá(mindkettő realtek 8139/810x alapú PCMCIA kártya).
    Szeretném összekötni a notit egy másik géppel, de valamiért sehogy nem akarja látni a másik gépet. Próbáltam már úgy, hogy beállítottam egy fix ip címet mindkét gépnek, próbáltam dhcp-vel is, de sehogy nem sikerült.
    Amiket csinált:
    1. Fix IP: (természetesen mindkettő 192.168.1.x/255.255.255.0)
    ping a másik gép ip-ére: eredménytelen
    ping a másik gép felőle: eredménytelen
    ping a 127.0.0.1-re tökéletes válaszok

    2. DHCP-vel:
    nem kap IP-t, és pingeléskor nem lát semmit, csak a 127.0.0.1-et.

    Ugyanezt csinálja mindkét kártyával(az egyik ráadásul teljesen új, úgyhogy nem valószínű, hogy hibásak lennének)

    A windows eszközkezelőjében semmi felkiáltójeles nincs, a windowst már újra is telepítettem, a másik gépet pedig már össze tudtam kötni egy harmadikkal(amivel ugyanúgy nem ment az első)

    Tűzfal, vírusírtó nincs telepítve, csak az alap windows a driverekkel.

    Bármi ötletet szívesen fogadok, ami azzal kapcsolatos, hogy mi lehet a gond, és hogy hogyan tudnám megoldani.

    Előre is köszönöm a segítségeket.

    Norbi

  • Isti74

    csendes tag

    válasz Tomaaasz #3915 üzenetére

    Én csak a windows help hálózati diagnosztikálával próbáltam, de ott mindkét gépen megy.
    A kérdés csak az hogy mennyire lehet ebben megbízni.
    Nemtud valaki egy progit, amivel fullra letudnám tesztelni a karikat és a háózatot?
    Olyan kellene ami csak ezt a részt teszteli, a rendszerdiag más tészta.
    Ja és az sem lenne hátrány, ha magyar nyelvű. :F :F
    Kösz.

    http://www.poszaistvan.atw.hu

  • CsiguszMaxim

    senior tag

    Üdv Olyan kérdésem lenne hogy asztali pcről szteném notira leosztani a netet. Eddig ment is simán. A windowsos varázslóval lefuttatuk mind2-n és működött. De most már a második laptoppal van u.a. a probléma. Összedugom a két gépet. Ha manuális az IP a laptopon akkor normális a hálózat látja egymást a két gép. De a net megosztás nem megy. Ha Automatikus akkor pedig nincs kapcsolat vagy korlátozott és akkor sincs net a notin.
    Eddig ugy volt hogy amikor a varázsló futott azt asztali gép is ujra kérte a hálózati cimet meg a noti is. Majd mikor kész lett mind2nél normális volt a kapcsolat. És megjelent a net átjáró is. De most csak az asztali frissiti az IP-t a noti nem csinál semmit. Ha rámegyek hogy kapcsolat javítása akkor is azt irja nem lehet javitani. És ezt már a második laptop csinálja. Szal nemtom mi lehet a probléma. Eddig működött rendesen.

    Esetleg valami ötlet? Köszi

    Best teaparty evaaaaaaaaa!

  • mezis

    nagyúr

    válasz CsiguszMaxim #3927 üzenetére

    Egyszerre csak egy notit csatlakoztatsz, mindíg ugyanahhoz a kártyához a PC-n ?
    Ha igen, próbálj meg egymástól különböző IP címet (ugyanabból a tartományból) adni a noti-knak. (Lehet, hogy a Win nem tudja elfelejteni -frissíteni- a korábbi MAC cím - IP cím összerendelést ?

    Üdv Olyan kérdésem lenne hogy asztali pcről szteném notira leosztani a netet. Eddig ment is simán. A windowsos varázslóval lefuttatuk mind2-n és működött. De most már a második laptoppal van u.a. a probléma. Összedugom a két gépet. Ha manuális az IP a laptopon akkor normális a hálózat látja egymást a két gép. De a net megosztás nem megy. Ha Automatikus akkor pedig nincs kapcsolat vagy korlátozott és akkor sincs net a notin.

    [ Szerkesztve ]

    mezis

Új hozzászólás Aktív témák