Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VIC20

    őstag

    Sziasztok!

    Egy hálózattal kapcsolatos problémában kérném a segítségeteket.

    A helyi hálózat:

    Egy régi SMC Barricade router csatlakozik az internetre, pár gép rá van kötve (ip: 192.168.2.1), meg egy új, TP-Link márkájú n-es router (ami most így access point-tá van "ledegradálva", ip: 192.168.2.2). Ez utóbbihoz is kapcsolódik pár gép wifin keresztül.

    Sajnos egy esetben nem tudtam máshogy megoldani a hálózati elérést csak úgy, hogy az egyik wifis gépre hálókábellel kötöttem rá egy másikat, és megosztottam a kapcsolatot (WinXP-n). Így ez a kis alhálózat lett a 192.168.0.1 és 192.168.0.2.

    Ez a "legalul" lévő gép furán viselkedik: az internetet úgy tűnik, eléri (böngészni lehet). A helyi hálózatban viszont csak a "párját" látja, vagyis ahonnan a kapcsolatot kapja. A (számára) külső gépeket az ip-jük alapján pingelni tudja, de nem tudja elérni a megosztott erőforrásaikat (nem is látja őket).
    Érdekes módon az SMC router konfigurációs lapjára sem tud belépni (de pingelni tudja), viszont a TP-LINK-es beengedi.

    Feltettem a Hamachi-t is, ez elvileg össze is köti a gépeket, de gyakorlatilag csak a "párját" lehet elérni, a többieket Hamachin keresztül sem lehet pingelni sem.

    Valaki érti ezt, és tudja a megoldást? Valami routolási problémáról van szó? De akkor meg miért megy a ping?

    Előre is köszi a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák