Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tutis

    őstag

    Sziasztok!

    kicsit tanácstalan vagyok, ezért kérnék segítséget. Televízió kodi vs laptop megosztási problémával küzdök.
    Laptopon könyvtár megosztva, olvasási jog mindenkire.
    hálózati beállításoknál hálózatfelderítés bekapcsolva, jelszavas védelem kikapcsolva.
    médiaszolgáltatások (médiaadatfolyamat) engedélyezve minden hálózaton minden eszközre a listában. Windows szolgáltatásoknál smb1 /CFIS fáljmegosztás bekapcsolva. workgroup csoportban a laptop.
    televízión Kodi SMB1-SMB3 beállítva.
    Mégis az van hogy a tv nem látja SMB-nél már a workgroup csoportot se tallózásnál.
    Érdekesség még, hogy Upnp-ként a tv-n ki tudom tallózni a laptopot, és el tudom érni a megosztott mappát, tehát a médiaadatfolyamat továbbítás működik, viszont az minden bekapcsolás után elállítódik a tv-n, azaz hiába mentem le elérési útnak, újra ki kell tallóznom.
    Annyi infó még hogy egy asus ac57u router van és egy technicolor TC7200-as modem/router
    Asuson padavan szoftver. kb alapbeállításon van mindkettő. tv kábelen asusba, laptop wifin asus 5g-re.
    Egyszerűen nem jövök rá mi hiányzik a képletből, milyen beállítás, hogy működjön az SMB megosztás. Ki tud ebben nekem segíteni? Akár leírással, akár teamviwerrel ránézni a routerre, gépre..

    [ Szerkesztve ]

    http://www.youtube.com/tutisgsxr

Új hozzászólás Aktív témák