Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • StarZ3r0

    tag

    re

    lehet az ubiquiti topicba kellene, de mivel itt kérdezgettem először ezért ide írom
    szóval ajánlottátok az Ubiquiti EdgeRouter ER-4-et és a UniFi UAP-AC-LR-t mint AP (végülis emelett döntöttem, nem kell a Pro, inkább majd ha nem lesz mindenhol jó a sebesség, akkor tudok még kihúzni)

    na szóval ezek mellé jönne / jött volna egy TL-SG1016PE viszont(!) többen azt javasoltátok, hogy inkább legyen inkább ES-16-150W vagy US-16-150W

    Namost ezeknek fényékben sok mindent nem értek, bár az elmúlt napokban próbáltam utánanézni:
    - miért gyárt két ugyanolyan hardvert a cég, ami mindössze(?) szoftveresen különbözik?
    - mi különbség az ES és US széria menedzsmentje között? írtátok, hogy az US funkciókban több, meg ha van más Unifi a rendszerben akkor legyen inkább az, de nem mindegy, hogy webui-ból állítom be vagy külön szoftverből? (optimális esetben egyszer kell beállítani, utána lehet évekig rá se nézek)
    - ha van Unifi a rendszerben, akkor miért ahhoz kell választani a switchet, ha már a router edge széria, akkor miértne lehet a switch is az?
    És egy kicsit távolabbi kérdéseim, de még mindig ide kapcsolódva:
    - ennek tényleg ekkora jelentősége van, hogy egy cég, egy családjából legyenek az eszközök?
    - milyen paraméterek mentén kell döntenem, mit kell figyelembe vennem ahhoz, hogy számomra megfelelő switchet (egyéb eszközt) válasszak? (linket is elfogadok, szívesen olvasok)
    - milyen kiegészítő dolgokra lehet szükségem, pl. patch panelen kívül?

    Ezek merültek fel, kérlek homályosítson fel valaki.

Új hozzászólás Aktív témák