Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peugeotmate

    őstag

    Sziasztok,

    Németországban vagyok most koliban (itt tanulok egyetemen) fél évig és sikerült a netet beállítani. DCP PPTP-VPN titkosítással megy itt a net, ergó végtelen beállítást meg kell csinálni, hogy netet csiholhasson az ember. Egy szó mint száz, hasít most szépen, van routerem is amit az előző itt lakó emberkétől átvettem. Viszont a gépemre én is wifin keresztül kapom a jelet, mert nincs LAN csatlakozó rajta (MacBook Pro). Ez az oldala rendben is lenne, de szeretném ha a mobilommal is tudnék wifizni, mert az most nem megy. A routeren az alábbi linken olvasható beállításokat javasolják és utána menni fog a dolog: [link] Nekem ez kicsit körülményesnek tűnik. Nincs valamilyen egyszerűbb módja annak, hogy egy számítógép megossza a wifit még akkor is, ha wifiről kapja ő is a netet? (Vagy bánom is én, bluetooth-szal ossza meg. :D ) VAGY, egyik barátom szintén ide jön ki Erasmus-szal (ebbe a koliba), akkor az ő gépével (amin van LAN csatlakozó), szépen bebújok a routerbe ami itt van a szobámba és beállítgatom a fentebb linkelt módon a dolgokat, utána lecsatlakoztatom és tudok wifizni a saját notimmal és a mobilommal egyaránt? Vagy veszek magamnak egy USB-s LAN kábelt, és akkor az a legtisztább? Vagy milyen ötlet van még? Bírja a mobilnetem egyelőre, de nem akarom szétgyalázni...
    (A routerre már most is tudok csatlakozni wifin keresztül mobillal, de netet nem kap.)
    Köszi a segítséget előre is! :R

    [ Szerkesztve ]

    meg

Új hozzászólás Aktív témák