Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • greeny7

    tag

    Sziasztok! Nem vagyok jártas a témában,
    Az otthoni hálózatomon kellene kicsit módosítani, ebben kérném ki javaslataitokat, véleményeteket. Jelenlegi helyzet, két emelet, ADSL modem lent van bekötve egy Linksys wrt54g routerbe (jelenleg 15M csomag). Ettől a ponttól wifi-n van megosztva a net, lentre és fentre, kábelezés most nem megoldható. Viszont fentre most került egy medialejátszó, valamint a közeljövőben egy NAS is beszerzésre kerül.

    Arra gondoltam, hogy fentre vennék egy tplink wr1043nd-t, ami wifi-n kapcsolódna a lenti router által megosztott netre, és ezt a jelet osztanám tovább már kábelen a médialejtászóra illetve NAS-ra. A médialejátszó csak kábelen tudja fogadni az internetet. Itt szeretném is megkérdezni, hogy ez egyáltalán erősítené e a jelet, vagy mekkora veszteséggel adná tovább? Egyáltalán ez így helytálló gondolkodás? Ha ez járható és értelmes út, akkor nehéz lesz beállítani a tplinket erre a szerepre (routert modemmel már konfigoltam, viszont ez a téma számomra azért nem kézenfekvő, mint ahogy látszik is)? Késöbb a tplink lekerülne a linksys helyére, és fentre vennék egy sima APt, vagy valamit ami be tudja tölteni ezt a szerepet (jelerősítés, n-es, gigabites lan, stb). A célom mindenképp az, hogy a médialejtászó - tplink - NAS minél biztosabb kapcsolaton legyenek egymással (így meg lenne a gigabit köztük?), illetve természetesen hogy fent is legyen stabil a lenti internet.

    Amennyiben hülyeséget írtam, lszi javítsatok, vagy javasoljatok más megoldást.
    Előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák