Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lovi27

    addikt

    válasz Balrog #10536 üzenetére

    Láttam a típusszámból, hogy ezek 2.5" HDD-k, ezért gondoltam a notebook hardverre. Ráadásul ott magyarázható az energiatakarékosságra törekvés. Ha viszont előtte jó volt és csak egy hónapja kezdte el, az más. Így lehet akár szoftverhiba is. De akkor arra még mindig nincs válasz miért csak nálad.

    Visszagondolva, 6-7 évvel ezelőtt nem volt ritka amikor furcsa hibával jelentkezett valaki. Nem lehetett magyarázatot találni rá. Ezeknek szinte mindig a pendrive csere lett a megoldás. Most nem akarom ezt mondani, mert ahhoz túl konstans a hiba, de ezt se hagyd figyelmen kívül. Mióta rendszerdiszknek nem ajánlott a pendrive azóta megszűnt ez a hiba. Na jó, a kezdőknél előfordul néha hasonló... :D

    Ha nem jön más ötlet, akkor apró lépésenként haladva kell kideríteni mi lehet az ok. Fogj egy másik pendrive-ot, telepíts rá egy alap OMV-t és ellenőrizd. Ha nem jelentkezik a hiba mehet rá az extrák plugin és megint ellenőrzés. Így lépésenként haladva építsd vissza a rendszered. Ha nincs időd folytatni sebaj, csak visszadugod a működő rendszert és máris használható a NAS. Majd később folytatod amikor lesz időd.

    Még valami. Ha nem akkumulátorról (UPS) üzemel a NAS, szerintem nem ajánlott a HDD write cache használata. Feszültség kimaradás esetén adatvesztés történhet

Új hozzászólás Aktív témák