Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bishi

    tag

    1. Lg C1 65-öst tervezek venni, viszont azt szeretném megtudakolni, hogy ha van több eszközöm, amit rádugnék a tv HDMI bemeneteire, akkor működne mindegyik bemenet nézése esetén az e-ARC?
    2. Ugyancsak kérdésem lenne, hogy a tv adás és a smart alkalmazások hangjai is kimennének az e-arcon?
    3. Ha az AV erősítőm csak ARC-os, akkor is működhetne az e-ARC kimenet a fenti módokon?

    Ha minden klappol, akkor az lenne a tervem, hogy a tvbe menne minden eszköz, nem az AV erősítőbe, és az e-arcra lenne dugva egy HDMI Audio extractor, annak meg a csak audio jeles hdmi kimenete meg menne a régi AV erősítőmbe, csak a hang.

    Nem tudom, ez működhet-e. A cél a régi FHD AV erősítőt megtartani, és csak a tvt cserélni.

    A válaszokat előre is köszönöm! :R

  • Bishi

    tag

    válasz Ren Hoek #75052 üzenetére

    Én a napokban egyedül kibontottam és földön beüzemeltem, lábat felraktam egy 65-ös C1-re. A víz levert néha, amikor döntögetni kellett a láb miatt. Nem részletezem, működik minden ok, de senkinek nem ajánlom ezt egyedül megismételni, lehet csak szerencsém volt, hogy sikerült. Jobb, ha szereztek segítséget. 77-esnél meg még ajánlottabb. Mellesleg a földről áthelyezni média polcra, stb már nem 1 személyes amúgy sem.

    [ Szerkesztve ]

  • Bishi

    tag

    válasz tthom #75112 üzenetére

    Nem szerettem volna a panelt megnyomni sehol sem, meg a talp miatt fel kellett emelni a tv alját, hogy rátegyem, ehhez valahol ki kellett támasztani, amihez a hungarocelleket használtam oldalsó kitámasztásnak is. A talp kb vagy 10+ kiló lehet, a tv meg 23. Majd a talp felszerelése után ezt a vékony kijelzőt fogva felhajtani állóba a tvt, az kicsit macerásnak tűnt. Meg is nyomtam újjal a panelt kicsit véletlenül, de szerencsére nem lett baja.
    Ki is van írva, ne egyedül csinálja az ember. Szerintem érdemes várni vele egy kis plusz időt, míg segítséget szerez az ember. Nem szabad kapkodni sem ezekkel. Csak azért írom ide le a tapasztalatom, hogy mások megfontoltabban, szerencsésebben álljanak neki a dolognak. :)

  • Bishi

    tag

    válasz p4radox #75155 üzenetére

    Én valami ilyesmit néznék, de 10 e-nél többet nem adnék ki érte. A lényeg, hogy vagy jó anyagból legyen, vagy vastagabb legyen. Én olcsó 7,5 méterest vettem anno, jó merev, újjnyi vastag, de tökéletes volt. Nem kell márkásnak lenni, annyi az egész, hogy 48Gbit/sec-et átvigyen a vezeték 10 méterre, és rendesen legyen rajta a hdmi csatlakozó, hogy ne legyen akkor jelvesztés, hogy ez ne valósuljon meg. Nem szabad túlmisztifikálni szerintem a hdmi kérdést.
    Ahogy elnézem 5e alatt is bőven vannak.
    [link]

  • Bishi

    tag

    válasz p4radox #75569 üzenetére

    Biztosan a kábel a ludas. Nekem 7,5 méteresem van régóta, az kb. újjnyi vastag, és merev kábel.
    Anno sokat keresgéltem én is, mire megértettem. De egyszerű fizika. Minél vastagabb a kábel, meg az anyaga jobb vezető annál kisebb az ellenállása. Utóbbi sokat romlik a hossz növekedésével.
    Igyekszem hétköznapi szinten leírni a működését.
    Az amcsiknál az AWG a kábelek egyik jellemzője:
    [link]
    Mint a linken is látható - minél kisebb az AWG jelölés, azaz a minél vastagabb a kábel keresztmetszet, annál kisebb az ellenállása. Ez miatt nem bír egy bizonyos sávszélesség fölött a kábel. Addig jó, amit bír, felette mivel digitális, szétesik. Ez nem analóg, ahol zavaros lesz, de értelmezett jel, stb.
    Röviden nem az ára számít, hanem a kábel minősége. Sajnos nincs mindig a kettő közt öszefüggés.
    Nem vennék vékony kábelt 5m fölöttre. A HDMI 2.1-hez kell a 48 Gbit/s sávszélesség képesség. Ha hosszú a kábel az ellenállás ezt nagyon lecsökkenti, azaz ha a kinézett kábel rövidebb lenne, akkor jóval 48 GBit/s-et is kellene elbírnia, mivel az adott igény hosszabb kábelre van ahol nagyobb az ellenállás, kisebb a sávszél, de ez nem szabvány kérdése. Vannak régi kábelek, amik simán viszik a minőségük miatt az újabb szabvány követelményeit.
    Pár tipp kábelre (sajnos én sem tudom biztosra, ki kell próbálni legjobb képminőséggel, legnagyobb hangsávval általi sávszél igénnyel, amid csak van, hogy minél nagyobb sávszélesség igénye legyen a tartalomnak összességében, és ha stabilan viszi, akkor jó) - bár a múltkor is linkeltem, de nem voltam ilyen bőbeszédű. Pár tipp:
    [link]
    [link] Itt azért rezeg a léc, én törekednék a minél rövidebb szükséges kábelhosszra
    [link]
    [link]
    Ezek csak tippek, törekedtem szemre vastagabb kábel választásában. Még ha nincs is kint a hdmi 2.1 kiírás, attól még jó lehet. Ha nem jó visszaviszed online vásárlással, jobb helyen bárhogy és kicseréled.

    [ Szerkesztve ]

  • Bishi

    tag

    válasz p4radox #75597 üzenetére

    Sajnos én már 7 éve vettem a kábelt, és nekem is ilyen gondjaim voltak. Nekem 5.1 FHD 3d azaz 2* FHD képnyi sávszél kellett stb. Most nézegettem és 2.1-es 5m felett eléggé ritka. Inkább a 2.0 a gyakori, de talán ez az erősítés dolog is a 2.1a-nál jött be ha jól emlékszem. Mindenesetre ami 5 m-et bír jó minőségű jó anyaggal jó vastagságú az bírhatja a 6-7 m-et is.
    Ami gyanús, hogy a 8k 60Hz, 4k 120Hz az ritka mint a fehér holló. Amit viszont rossz nézni sokszor, hogy indokolatlanul fizetnek sokan nagyon sokat a kábelért, amire az olcsóbb is jó.
    Amit Vhiktor mutatott én olyasmit próbálnék. A 4K60hz könnyebben megy úgy tűnik, 5m felett már eléggé kihívás. A 10 méteresre ott van aki panaszkodik, de a 7m-esre 4k 120Hzre is mondják, hogy jó volt.

Új hozzászólás Aktív témák