Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Matt89

    junior tag

    válasz bigdigit #82535 üzenetére

    Ezt valahol én is átérzem. Ha nincs 2 fullos tv egymás mellett fizikailag előtted, megfelelő beállítással, megfelelő file-okkal, akkor gyakorlatilag nincs lehetőség meggyőződni a különbségekről. Ami marad az az informálódás youtube review-k meg fórum infok alapján, amit először el kell döntened, hogy részlehajló-e vagy túlzás-e, vagy nem.
    Megküzdöttem én is a témával egy hosszabb tv vásárlási döntés előtt, de sikerült kb leszűkítenem azokat a forrásokat, amik elég hitelesek (köszi itt is mindenkinek!)....de akárhogy próbálkoztam élőben otthon eddig még nem láttam visszaköszönni egy db 55-ös méretben én sem a nagy különbségeket.
    Az tuti, hogy ha megjön a 77-es márciusban, akkor nagyítóval átmegyek a Top Gun Maverick 3-4 különböző verzióján.

    A másik, hogy szerintem bizonyos szinten a lehető legjobb képminőség keresése/nézése már a tartalom rovására megy bizonyos szinten. Hogy értsétek: sokan felhozzák (itt is volt) a Rings of Power-t, mint jelenlegi top DV streaming néznivaló. Tőlem aztán lehetne a világ egyetlen HD tartalma is (ha minden más 480-ban lenne), én akkor is kukáznám 30 perc után, mert nem jött be. Szóval csak azért mert valamilyen tartalomnak szép (vagy kicsivel szebb) a képe, nem feltétlenül érdemes rágörcsölni....
    (Nem tudom hányan vannak, akik mondjuk szintén nem bírják a rings of powert, de csak azért teszik be, hogy megmutassák élőben másoknak, hogy "nézd mit tud a tvm.." mondjuk erre is lenne más tartalom)

    u.i. aki torrentezik és a DV előnyeit élvezni akarja annak tényleg fontos, hogy UFO vagy PAPITA feltöltéseket szedjen, amennyiben van az adott tartalomból (ez talán segítség is, mert népszerűbb dolgokat a keresőkbe írva kiad 4k-ra vagy 10-20 db találatot)

    [ Szerkesztve ]

  • alaves

    addikt

    válasz bigdigit #82535 üzenetére

    "Lecipeltem a fiam 706-át és néztem ugyanazt S95B-vel egymás mellett. DV és sima HDR. Hát lóf...t se láttam." :) Egetverő különbségek azért nincsenek és nyilván a 706-osnak is kellően homogén a kijelzője, valamint a P5 képfeldolgozás azért jobb, mint a Samsungé. Egyébként egy átlag WBE (evo/ex) kijelző is már általában megfelelően homogén (jelentősen jobb, mint a WBC-k). Az elmúlt hetekben jópárat megnéztem boltokban (1-12,5% szürkén) és egyiknél sem volt probléma. A WBE meta pedig több mint valószínű, hogy teljesen homogén lesz.

    Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

Új hozzászólás Aktív témák