Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz krx21 #2177 üzenetére

    "Mit is lehetne írni? A C6 képminőségre megeszi reggelire a többieket, de neked kell dönteni.
    Ha az ívelt ok és a 3D a favorit és anyagilag belefér, én azt venném...
    De a szempontjaidat Te ismered a legjobban. A lényeg, hogy neked jó legyen. Ha nagyon megbarátkozol egy olcsóbbal és tetszik, akkor az is jó választás lehet. Úgy vásárolj, hogy ne bánd meg!
    "

    "(#2182) daneel_hu
    Piftuka.
    OLED.
    Ez nem kérdés."

    Még egyszer nagyon szépen köszönöm Mindnyájatoknak itt a fórumon a segítő hozzászólásokat! :R

    Nagyon hasznos volt a beszélgetésünk, és az elmúlt hetek személyes tesztjeit is figyelembe véve, kiegészítve az interneten olvasható fórumokat, teszteket is, sok újat, érdekeset mondtatok, és mindez együttvéve segített meghozni a döntést.

    Nagyon igaz, hogy az utólagos "rossz szájíz" (az érzés, hogy 'mégsem a jót választottam'...) nem lett volna jó.

    És éppen ezért, bár jó áron volt az 55 colos C6V, és még ki tudtam is volna fizetni, de mindig az jutott volna eszembe, hogy jóval az eredeti 500K-s keret feletti árat fizettem érte. Így nem erre esett a választásom.

    Az LG 8507, pláne a 950V pedig nagyon közel lett volna a limithez, vagy szintén túl is lett volna rajta; viszont az IPS panel miatt a "sötétben mozizáshoz" nem a legideálisabb választás. Hozzáteszem, hogy a látottak alapján, normál körülmények között használva, IPS TV-k közül szerintem ezek most a legjobbak. Ár/érték arányban pedig így akciósan a 8507 verhetetlen. Világos szobában csodálatos képük van, és kifogástalan a 3D-jük. Viszont az ár és a képminőség fontossága miatt, végül ezekről is lemondtam.

    Bevallom, a ~200.000 forintos ára miatt a SONY 55W807C készüléket szándékoztam megvásárolni, tudva, hogy az egyébként egy kiváló kis készülék, ennyiért "best buy" jelenleg ebben a méretben, és még a 3D-je is nagyon korrekt volt. (Igaz, egy kisebb vagyonért tudnék 2 db jó minőségű 3D szemüveget venni hozzá, mert gyárilag nem jár egy darab sem hozzá.)
    Ráadásul arra gondoltam, hogy ez most - bár nem kevés pénz - viszonylag "fájdalommentes" vásárlás, és majd 1-2 év múlva, amikor az OLED igazán elterjedt, és több tucat Panasonic, SONY és LG modell közül lehet választani, majd egy 65-ös méretűt beszerzek otthoni "mozizáshoz".

    Viszont, hiába dugtam rá "kontroll teszt" végett az USB-t, képtelen volt felismerni, hogy az eszköz csatlakoztatva van. Szerintem kontaktos az USB aljzata. Ezt "égi jelnek" tekintettem.

    A fentieket követően, az árát, a képminőséget és a 3D-t figyelmbe véve is (a kontroll teszt során ismét makulátlan volt a képe) végül az LG 55EG910V OLED TV-t választottam. :)

    Mostantól tehát OLED TV tulajdonos vagyok én is. :K

    Jelentős kedvezményt kaptam a hétvégi akció révén az árára, és 5 év GOLD garanciát, valamint egy 4-es csomag szemüveget vásárolva is, még bőven az eredeti maximum 500K-s keret alatt tudtam maradni.

    A beüzemelés, beállítás most délután következik, és remélem, hogy pár évig éppen olyan hűséggel szolgál majd, mint a jelenlegi kis LG készülékem! ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák