Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz tranceplanet #20168 üzenetére

    Mire használná az asszony? Csak órának vagy sportolásra? Ha, is-is, akkor milyen arányba? Én nemrég váltottam egy olcsó Honor Watch Magic-ről (ezt anno kb. csak azért vettem, hogy megtudjam mennyire is jönne be nekem egy okosóra, valamint, hogy ha elmegyek kajakozni, akkor ne a telefonnal keljen bajlódjak, ha log-olni akarom az útvonalat / mozgást) egy Forerunner 255 Music-ra.
    Értelemszerűen ég és föld a különbség. Viszont ez inkább egy sporteszköz, mint sem egy divatos óra (arra nekem van egy "buta" Seiko).
    A legnagyobb és szemmel látható különbség a kijelző. A Honor-nak "eye candy" AMOLED-je van, míg a Garmin-nak transzflektív LCD-je, ami kevésbé jó felbontású, és sötétben olyan fakó benyomást kelt, de tűző napon (nekem ez volt a fontos) ennél szerintem nincs királyabb.
    Ha ragaszkodsz az AMOLED-hez, akkor a Garmin-ok jelentős része kiesik (csak a Venu és epix AMOLED-es).
    Szubj vélemény: én a Xiaomi / Amazfit / Huami óráit nem tartom sokra.
    Szóval, ha nem kell NFC, ill. csak hébe-hóba használná sportolásra, akkor én valamilyen Huawei órát néznék (például, esetleg).

    [ Szerkesztve ]

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz tranceplanet #20171 üzenetére

    Az a baj (szerintem), hogy a Samsung a 4-es szériával dobta a saját rendszerét (Tizen) és áttért a mindent (is) tudó, de cserébe a nyeletlen fejsze merülésének sebességét meghazudtoló Wear OS-re. Szóval a Samsung-nál ezt kell mérlegelni.

    Xiaomi / Amazfit / Huami
    Kollégámnak volt egy - mondjuk tényleg nagyon olcsó - Bip-je. Egy idő után levált a kijelzőt védő lap. Ezt pedig egy fórumtárs írta nekem nemrég privátban (remélem nem haragszik meg, hogy beidézem :U ):
    "Én a harmadik órámat viszem vissza a jövő héten, kezd elegem lenni...ledaráltam 2db Amazfit GTR 2-t, most hétfőn meg egyik pillanatról a másikra lehalt az érintés érzékelés a Xiaomi Watch S1 Active-omon. Nevetséges...és már totál kellemetlen. Minden alkalommal 1 hónap a szerviz. Nem használom extrém körülmények között.
    Az első kb. 12 óra alatt lemerült 6-7 nap helyett (AOD-t használok). Alaplap / akksi hiba.
    Második beázott, úgy, hogy még úszásra is volt külön mód.
    Tippre a mostani S1 megint beázott. Kijelző van, érintés nincs. Light kékesség van a kijelző körül, de nem mindig látszik."
    Anno a GTR-ről olvastam, hogy rettentően pontatlan a GPS-e (ezt a fórumozók alá is támasztották). Nemrég olvastam bele Xiaomi Band 7 Pro tesztjébe.
    Nekem ennyi elég volt ahhoz, hogy kerüljem a márkát.
    DE, lehet erre jár majd olyan tulaj, aki rácáfol erre. :) Addig is, a Honor-omból kiindulva (annak pl. szvsz. egészen jó a GPS-e: saját teszt) én a Huawei óráit nézegetném a helyedben.

  • Cyborg

    őstag

    válasz tranceplanet #20171 üzenetére

    Vess egy pillantást a xiaomi, meg a huawei fitness appjára is. Én az app miatt váltottam xiaomiről anno, mert hánytam tőle, de ez már régen volt :)

  • Cyborg

    őstag

    válasz tranceplanet #20177 üzenetére

    Szerintem félreolvastál valamit.

    Nekem egy Honor Magic Watch 2 van, a családban több Huawei Watch GT2, 42, és 46mm verzióban is, mindenki elégedetten használja, hetente kell tölteni, alap fitness dolgokra, és okosóraként teljesen rendben vannak.

    ...a következő szint már valóban 100 felett lesz.

  • SkiDev

    senior tag

    válasz tranceplanet #20226 üzenetére

    Nekem valamiért jobban bejön, bár szerintem a vastag csuklómhoz jobban megy. :P
    Szerintem akkor megrendelem a Bip 3 Pro-t, videók alapján nem is rossz kijelző, ahhoz képest, hogy TFT, kuponnal már csak 17k, annyival talán nem ér többet a GTS 2 mini (24k). :)
    Köszönöm a segítséget! :R

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • kinder93

    aktív tag

    válasz tranceplanet #20226 üzenetére

    A kritikán aluli üzemidő relatív persze. Meg kinek mi a fontos. Naponta töltöm az AW-ot. De annyit ad ez az óra, hogy eszembe sem jutna az üzemidő miatt bármire lecserélni.

  • Timer

    veterán

    válasz tranceplanet #20226 üzenetére

    Köszi, kíváncsi vagyok! Közben egy raklap tesztet megnéztem, és elmentem meglesni Médiába is, ott ki volt állítva az S1. Őszintén szólva nem igazán tetszett, az Active-nak pedig a kijelzője még rosszabb is videók alapján (a védő üveg más, és emiatt nekem fakóbbnak tűnik a nagytesónál). A gondom az volt vele élőben, hogy az oldalra mozgás a főoldal lapjai között enyhén röcögött. Nem szaggatott, inkább csak nem volt vajsima, erre meg rohadtul háklis vagyok, ez nem a kétezres évek, ahol ez még belefért. Érdekes egyébként, mert a menüben ugyanezt már nem láttam, vagy nem olyan mértékben volt jelen, és ugye a xiaomi büszkén hirdeti is a 60 Hz-es panelt. Hát, a panel lehet, hogy annyi, de az animációk tutira nem annyin futottak. Vagy, ennek a példánynak volt valami gondja, passz. Kicsit elment a kedvem tőle, őszintén szólva. Anyagminőségben viszont rendben volt. Active is akadt a pultban, de nem akartam kibontatni az eladó sráccal, annyira ezek után már nem érdekelt. Ellenben láttam Amazfitet, sajnos az általam favorizált (bár a kritériumaimat csak részben teljesítő) GTR 3 / GTR 3 Pro épp nem volt kiállítva), egy GTS3-at tudtam megpörgetni, na, az sokkal simább interfésszel rendelkezik érzésre. Ebből adódóan most a GTR3 és a Pro az esélyes, de sokáig nem kéne vele szemezni, mert kifutó széria, fekete GTR3Pro-t már alig kapni. Őszintén szólva csak a nagyobb kijelző / keskenyebb káva miatt érdekelne a Pro, telefonálni nem akarok vele, ráadásul üzemidőben is jobb a GTR3. Ezt nem értem egyébként, mert elvileg ugyanaz a vas, ugyanaz az akku, nagyon picivel nagyobb csak a kijelző. Arra gondolok, hogy a wifi miatt merülhet jobban, de gondolom, az kikapcsolható. Árban kábé 15k van most köztük, ami nem tétel alapesetben, de őszintén szólva kicsit nehezen érzem most indokolhatónak ezt a felárat csak a panel miatt. Na majd lesz valami, nem tudok dönteni, az eszem az olcsóbb,a szívem a drágább felé húz. A pay-t elengedtem most, talán 2-3 év múlva már általánosabb lesz a GPay jelenléte a "félokos" rendszerekben is.

    [ Szerkesztve ]

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz tranceplanet #20226 üzenetére

    "Xiaomi Watch S1 Active GL érkezik ... " - ezek szerint nem rettentett el az, amit írtam (pontosabban egy fórumtárstól idéztem). :) Remélem te szerencsésebb leszel vele. :K

    " ... de nekem is jól jön az NFC." - bocs, de nem értem. Akkor most neked lesz az óra vagy a párodnak? :)

    "A pulzus mérésre panaszkodnak ... "
    Azóta visszakerestem, és jól emlékeztem. Az első generációs GTR-nél volt valami csapnivaló a GPS. Hogy a második generációnál milyen, vagy itt az S1-ben, jó kérdés.

    Üzemidő: van a Wear OS-es órák (Google), van az Apple Watch (nem tudom mi a rendszerük neve) és a többi. Előbbi kettő kb. mint egy telefon, ha az alkalmazások számát és típusát nézzük. Ennek pedig, hogy mindent is tudnak + az AMOLED meg van az ára → gyenge üzemidő. Szvsz. nagy hiba volt pl. hogy a Samsung kukázta a Tizen-t. Utóbbi nem tudott annyit mint a Google rendszere, de amit igen, azt jobb üzemidővel.
    Szóval az "összes többi" óra (Xiaomi, Huawei, Garmin, stb.) a zárt rendszer okán tud jobb üzemidőt. Ezen nem kell csodálkozni. Tudni kell, hogy mit akar az ember, és az alapján választani.

    #20228 SkiDev
    Értem, hogy 17k nagyon jó ár(nak tűnik egy okosóráért), de szerintem gondolod végig, hogy mi mennyibe kerül ma. Mennyit fizetsz kajáért, mennyibe kerül egy póló, ing, stb.)
    Én ennyire olcsó órát biztos nem vennék.
    Az alábbi pontokat innen vettem az egyik review-ból.
    • Display is average only. (3.5/5)
    • Auto brightness is not there. So, We have to adjust the brightness manually. And in sunlight the brightness is not enough. (2.5/5)
    Szóval nem elég, hogy szabad ég alatt, nappal nincs automata fényerő, de ha koppra tolod (ez már önmagában klassz játék lehet tűző napon), akkor sem elég.
    ... és akkor az adatok pontosságáról - ami erősen kérdéses - még nem is beszéltünk.

    [ Szerkesztve ]

  • bogdanypeter

    tag

    válasz tranceplanet #20226 üzenetére

    Szia!

    Mik a tapasztalatok ezzel az órával kapcsolatban?

    Dell Latitude E5530 | XBOX One S | Xiaomi Mi Mix 2S

Új hozzászólás Aktív témák