Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mips

    csendes tag

    Sziasztok!

    Régi FÉG gázkazán + radiátoros fűtés házi automatizálásában gondolkozom.
    A radiátoros rendszer elég szedett-vedett. Vegyesen van öntöttvas 3/4 colos golyós csapokkal alul és felül. Meg van lemez radiátor is 1/2 colos golyós csapokkal alul-felül.

    Kerestem, és találtam is az Aliexpress-en 230V-al működő nem túl drága (4.500-5.000 Ft) akurátort, amit mondjuk egy-egy Sonoff mini-vel lehetne kapcsolgatni. Ez elméletben tudja a szelepet nyomkodni. De az sajnos nem derült ki számomra, hogy csak teljesen nyitott és teljesen zárt állásba lehet csak kapcsolni (Sonoff ON és Sonoff Off állapotokkal), vagy lehet szabályozni is valahogy, hogy mennyi melegvizet engedjen át.
    Létezik belőle alapállapotban zárt, és alapállapotban nyitott verzió is. De köztes nyitottságú állapotokról nincs infó.

    Valami olyat szeretnék, hogy úgy lehessen szabályozni radiátoronként, mint kézi tekerőgombos szabályzóval.
    Vagy mindenki ON/OFF rendszerűt használ, amit egy szobahőmérő alapján kapcsolgat?

    Szóval nem nagyon világos ez a része a dolognak. Örülnék ha valaki konkrét bevált típust tudna ajánlani.

    Előre is köszönöm!

  • mips

    csendes tag

    Köszönöm a tippet a radiátoros fűtéssel kapcsolatban. Sajnos nekem pont nem optimális az előre 1 hétre felprogramozható offline megoldás, mivel nincs kötött napirend. Hol kell fűtés, hol nem, hol X helységekben kell hol meg máshol.

    A WiFi-s távvezérelhető megoldások valóben meglehetősen drágák. (Ezért is gondolkodtam kábelen vezérelhető ON/OFF fejben plusz egy Sonoff Mini kombóban, mert ez árban fele se, egy közvetlenül WiFi-n vezérelhető fejhez képest).

    Itt az On/Off módszer lett volna a kérdés, szemben a radiátorba beáramló melegvíz mennyiségének szabályozásával szemben. (Az On/Off-ot temészetesn távlekérdezhető hőmérők alapján megfelelő hiszterezéssel kapcsolgatva, hogy ne 5 percenként kapcsoljon ki-be).

    Arra lettem volna kíváncsi, hogy miként alakul a fűtés hatékonysága a folyamatosan de csak fél sebességgel áramló melegvíz, kontra ciklikusan szinte teljesen kihülő radiátor aztán meg maximális vízárammal felmelegedő radiátor felhasználással szemben.

    A padlófűtés köröknél például használnak ilyen kábelen 230V-al távvezérelt On/Off szelepeket. Gondoltam talán radiátor esetében sem teljesen halott ötlet ilyet felszerelni. A vezérlő (accurátor) menet mérete ugyanaz. Csak a tekerő csapot kéne tűszelepre cserélni a radiátoron.

Új hozzászólás Aktív témák