Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mana86

    tag

    válasz Yoshida #89 üzenetére

    Pontosan ilyet szeretnék én is, kivéve a kulcs nélküli megoldás. Sajnos nekünk még nincs meg a ház, de szeretném addig tudni, hogy mit, hogyan lehet megvalósítani, hova kell majd kábelcsatornát építeni. Pl, az előszobai villany kapcsolásának vezérlésére mozgásérzékelőt vagy fénysorompót ideálisabb kiépíteni? Vezetékezés szempontjából ez sem mindegy és nem triviális melyik lenne a jobb megoldás. Nyilván mindkettőnek vannak előnyei és hátulütői. Ezért szeretnék én is képbe kerülni addigra, hogy akkor már az akkori tudásomhoz megfelelő legjobb megoldást válasszam ami lehetőleg már később sem fog nagy átalakítást igényelni. WiFi -t hanyagolom én is mert nem tartom biztonságosnak, főleg nem IoT eszközöknél (lásd a pár hónappal ezelőtti esetet).

    Szerintetek a következő elképzelés megvalósítható? Arduinoval még most ismerkedem (nem mint ha Pi-vel nem így lenne...) és azt tudom, hogy USB-n keresztül lehet vele kommunikálni. Úgy képzeltem el a rendszert, hogy minden "egységet" (pl. világítás, hűtés-fűtés, szellőztetés, sötétítés és ezek kombinációit) külön Arduino vezérelne. Kábelezés szempontjából ez a legrosszabb mert az összes Arduinot és Pi -t egy központi helyre tenném. Szóval az összes Arduino -t a RPi vezérelné, illetve azon keresztül tudnám configolni őket és a RPi fogadná az Arduinoktól érkező jeleket is amit feldolgozna. Tulajdonképpen, ahogy layerke is írta, Pi lenne az agy és az Arduino -k pedig a szenzorok agya.
    Milyen módon lehet ennyi Arduino -t rákötni egyetlen Pi-re és hogyan valósítható meg, hogy Pi-vel egy webfelületen keresztül (okos otthon vezérlő GUI) módosítsam az Arduino beállításait?

    Erre mind-mind alkalmas a Domoticz?

Új hozzászólás Aktív témák