Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #48613632

    törölt tag

    válasz #61847040 #15028 üzenetére

    Kábelt nem átnézni kell, hanem kicserélni egy másikra. És ha azzal is produkálja a hibát, akkor ki lehet zárni a kábel hibát. Hacsak nem 2 részegység hibásodott meg egyszerre. (Ezt egy informatikusnak amúgy tudnia kellene, hacsak nem munkanélküli alatt tette le a 3 hónapos "informatikusi" vizsgát)

    Zagloba kolléga, nem kábelt, hanem csatlakozót mondott. Nem ugyanaz.

    A hibaforrás felkutatása pedig úgy zajlik, hogy egyesével kizárod a lehetséges hibaforrásokat:

    - Először egy másik kábellel próbáld a nyomtatást.
    - Ezután, próbáld egy, nagyjából azonos gépről, pl laptopról, hogy nyomtat e, ugyanarra a nyomtatóra.

    Ha másik kábellel, és laptopról sem nyomtat, akkor a nyomtató hibásodott meg. Onnan szakember mondja meg, hogy mit lehet, és mit nem. Meg azt, hogy mit érdemes.

    szerk:
    Nyomtató kapott hard resetet? (Gyári beállítások visszaállítása)

    OFF:
    Egy példa, hogy miért nem jó "átnézni" a kábelt.
    Havernál voltunk, ahol új média playert installált, a már meglévő hálózatra. A hálózaton volt egy NAS, ami voltak a média tartalmak, és ezt a NAS-t, az istennek nem sikerült a media playerrel összehozni. Egyszerűen nem látta, de közben az interneten meg fent volt, pl add-onokat simán telepítette.
    Miután már mindent kicseréltünk, újradefiniáltuk az IP-t, a tartományokat, a végére hagytuk a kábelt.
    Nyilván, ha nem érte volna el az internetet az MP, akkor azzal kezdünk, de semmi jele nem volt, hogy a kábel hibás lenne.
    Egyébként, mint az akkor kiderült, a kábel valóban hibás volt, az a kis pöcök, ami bent tartja a csatlakozóban, le volt törve. (amit benyomsz, mikor ki akarod húzni)
    Így a kábel végülis ki-be járt, fix rögzítés nélkül, haver meg nem mondta, mivel minden ment flottul, én meg ugyanezért nem kérdeztem.
    6 órát szívtunk vele, mire eszembe jutott, hogy kicseréljük, és voila! Utána minden ment, mint a karikacsapás.
    Franc se érti, mivel mondom, netet kapott.
    Ez az eset nincs egy hete, hogy megtörtént, nem most találtam ki.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák