Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csabyka666

    addikt

    Üdv mindenkinek!

    BMP képfájlokat szeretnék kinyomtatni, de úgy, mintha szöveg lenne. A helyzet a következő. Vannak PrintScreen-jeim internetes újságcikkekről, amiket még régen én mentettem le. Mivel több oldalon volt, és kellettek a képek is belőle, nem csak Crlt+C Ctrl+V módon másoltam ki, hanem képernyőképet készítettem mindenről, majd ezeket a képeket raktam össze egy teljes cikké. Tehát most vannak 600×9500 felbontású képeim, amelyeknek 90%-a szöveg, és a BMP formátum miatt tű éles, nincsenek elmosódva a kontúrok.

    A problémám, hogy ha kinyomtatom, akkor - szerintem - képként kezeli a nyomtatóm (Brother HL-2035 lézer), és bár olvasható, egyáltalán nem szép így. 100%-on nyomtatom, tehát nincs se széthúzva se összenyomva, a nyomtatót maximális 1200DPI-s felbontásra állítom, de ugyanúgy mosott lesz az írás.

    Létezik program, ami ezeket a képeket átrakja szövegbe úgy, hogy esetleg csak minimális mértékben kelljen belenyúlnom?

    Olyan online konvertert találtam, ami a szöveget elég jól felismeri, egy oldalban néhány hibát tesz csak, de a képeket kihagyja, szóval ez már fél siker, de még így is rengeteg meló lenne. :(

    Köszi a segítséget előre is!

    [ Szerkesztve ]

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Új hozzászólás Aktív témák