Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pepe78

    senior tag

    válasz Irmscher 353 #27809 üzenetére

    Albérletbe kiadni és elmenni külföldre? -> ez most komoly?

    8,5 év alatt 4500 db fürdőkádat újítottam fel , vagyis ennyi lakásban jártam.
    Ebből kb minden harmadik albérletbe volt kiadva, vagy van kiadva , vagy lesz ismét kiadva...

    A szokásos gondolatok amik elhangzottak :
    - a bérlők lelakták
    - szétverték,
    - persze , hogy nem vigyáznak rá hiszen nem az övék stb stb

    Nem biztos, hogy így van , de azért akad gond egyik másik bérlővel.

    És mit csinálsz ha gond van? -> felülsz a repülőre és haza szaladsz intézni a dolgokat? :U

    Ezer meg ezer dolog van amit itt fel lehet sorolni.

    Akkor igazad lenne, ha Budapesten vagy Győrben lennénk pl.
    De nem ott vagyunk , hanem Nyíregyházán.

    Laktam már Budapesten majd 9 évig, dolgoztam már külföldön, sajnos most itthon vagyok Nyíregyháza mellett a saját kis házamban.
    Hát jó sokat érek vele!

    Mindig is ez volt a gond velünk, hogy a magántulajdonhoz ragaszkodunk és nem akarunk lakhelyet változtatni sem. Ha a munka megkívánja akkor sem. Ennyi.

    Csóró németek leélik a komplett életüket bérelt lakásban. Bele is vannak fárdva már. :DDD

    áhhhh-...

    Ezt mindenki másképpen látja, de szerintem 2013 ban , Magyarországon veszélyes 20 év hitelt a nyakadba venni, csak mert saját kell -> ami nem saját csak ha kifizetted.

  • S.Feri

    őstag

    válasz Irmscher 353 #27809 üzenetére

    Teljes mértékben igazad van. Én autóra SOSEM fizetnék hitelt! Inkább egy lakásra fizetném, de ez kinek mi a vágya alapon hagy döntse el.

    A Damjanich lakópark... jópár évnek még el kell telnie amíg teljesen beépül és ténylegesen egy kulturált hely lesz. Bár kérdéses, hogy 80+ szomszéddal mikor lesz az.... egy jó szomszéd az nagyon meg tudja keseríteni az életed. Nem beszélve arról, hogy a közeli nemzeti értékeink lakópark bontása azért elég nehézkesen halad jelenleg is. Ami jelentős befolyásoló tényező szerintem.

    Szerződés, vásárlás vagy hívhatjuk aminek akarjuk.: Én megegyeznék velük valamilyen fundamentás későbbi vásárlós verzióban amit egy összegben adok át nekik lakás vásárlásakor(mármint amikor hitelt vennék fel rá). :) (Mondjuk két 4év 4 hós /havi 20K-s gyüjtögetés az durván 2,6 milla)
    nyílván neki pénz kellene mihamarabb, de hátha megoldható. :)

    De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

  • greenface

    aktív tag

    válasz Irmscher 353 #27809 üzenetére

    Nem olyan fenékig tejfel az az albérletbe kiadás. (Én voltam már főbérlő. :) )

    1. nagyon sok megbízhatatlan ember van
    2. alapból sokan csak ideiglenesen, néhány hónapra veszik ki, azaz ha minden jól megy is van évi 1-2 hó üresjárat (mennyi kieső pénz is az..?)
    3. pénze normális kaucióra nincs senkinek
    4. jogilag nincs normálisan leszabályozva a dolog, ill. nem hatékony a jogok érvényesítése. Magyarul ha gond, vita van, nagyon meg lehet szívni.

    OK, az ember 'megválogatja', kinek adja ki.
    Na de amikor havi sok 10e Ft-ot fizetsz (törlesztőre+rezsire), azaz minden nap, amíg nincs a kiadva lakás, fájdalamasan sokba kerül... na akkor már nem olyan könnyű 'megválogatni'.

    És ehhez jön az, hogy az ingatlanok ára esik, és (leszámítva néhány bp-i kerületet és esetleg dunántúli városrészeket) esni is fog.
    (2 évente egy nyíregyházányi ember tűnik el Mo-ról...)

    Nyilván lehetnek erős szubjektív szempontok is (saját lakásában szívesebben él az ember, szívesebben tesz bele pénzét, munkáját, kiszámíthatóság, stb...), de ezzel együtt most lakást venni Nyíregyházán... nem igazán 'ajánlott' kategória sztem...

    [ Szerkesztve ]

    ''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

Új hozzászólás Aktív témák