Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz FollowTheORI #27215 üzenetére

    Na jó nem trollkodok, hamár így a PH is lehalt tőle. ;]

    Szóval nem az a lényeg hogy van e RT mag vagy sincs benne, hanem az hogy a méretek és a releváns paraméterek kb mindig ugyanúgy skálázódnak, és hiába lesz a "sima" FP fejlődés kisebb, az RT meg mondjuk 10x-es, ami valójában most számítani fog az még mindig a hagyományos grafika.
    Ez lesz a mérce ezt fogják bencsmárkolni és a táblázat számomra azért releváns, mert kb egymáshogy képest belövi a képességeket és a méreteket/tudást...
    Ahogy a keynote-ból is kiderül maga az NV is úgy látja a rációt az RT-ben, hogy meg van támogatva DLSS-el, mert egyszerűen túl "sokba" kerül, és ezen nem változtat sokat, ha még többet raknak bele, lényegileg szükség lesz a trükkökre.
    Másrészt látható az új Cryengine és az UE5-ből is, hogy az RT nem lesz annyira kulcsszerep ebben a formában ahogy az NV csinálja.

    Ha megnézed a Volta - Turing - Ampere arányokat, szerintem elég jól kiadja majd a matek.
    A Voltában sem volt RTX, összegészében a "nagyszámok törvényei" alapján kb ezek az arányok maradni fognak következő körre is. Ezen belül meg amennyire nőtt a tenzor, stb, és a hagyományos, kb ugyanolyan arányban várható az RTX vonalon is ez.

    No de majd meglátjuk mi jön. Igazából ezis csak egy találgatás. :D

    [ Szerkesztve ]

    Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

  • b.

    félisten

    válasz FollowTheORI #27215 üzenetére

    Nem néztem be semmit. Azt írtam Nincs benne dedikált RT gyorsító nem pedig azt, hogy nem alkalmas RT de az A100 teljesen elter minden eddigi gyorsító kartyatol mert celspecifikus hardver, szinte mindent a mátrix szorzasnak vetették alá.,a méretet is... Elég megneznef, hogy a Voltaban 21 milliárd tranzisztorok hány CUDA mag tartozik és az A100 bán az 54 milliardhoz képest mennyit nőtt a CUDA mag szám... A geforcokban és Quadroban lesz dedikált hardver...Ahogy a Voltaban sem volt.. Az utána érkező geforce vonal neve nem véletlenül lett Turing, nem pedig Volta mert csak alapjaiban épült rá.

    Az hogy valamiről ami még sem jelent kijelento módban beszélsz az a te dolgod nekem nem feltétlenül kell egyetértenem vele, megindokoltam miért. Az A100 az első igazán celspecifikus gyorsitojuk...
    UE5 hardveresen támogatott RT t fog kapni ahogy a 4 is kapott. Nem Nv csinálja "úgy" hanem Microsoft és a dx 12 ultimate, Ampere RDNA 2 és az új konzolok pont azt mondják, hogy nagy elirelepes lesz ebben.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák