Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Bici #1130 üzenetére

    Én már saját magam is csináltam olyat, hogy az INF-ben neveztem át a kártyát, és olyat is, hogy a BIOS-ban írtam át a DeviceID-t.
    Előbbi semmire sem jó, csak a Windows eszközkezelőben megjelenő terméknév lesz egyedi.
    Utóbbi átver mindent, még a drivert is, és a GPU-Z-t is. Ezt nem tagadtam.
    Csak azt mondtam, hogy még ha át is írjuk a DeviceID-t (ha nem BIOS-ban, akkor grub-bal, vagy RivaTuner-rel a memóriában bootoláskor, vagy bárhogy...), akkor is felisjmerhető marad(na) chip, mert attól még az egy G80-as BIOS marad, ha G92-es terméknek tünteti fel. Azt is mondtam, hogy ezt persze egyetlen neten lévő program sem fogja így levadászni. Főleg nem a GPU-Z.

    Szóval, Abu is tévedett, és Te is, csak neked címeztem, mert neked volt nagyobb a.... :))

    De nézzük tovább. Csökkentett módban a GPU-Z drivere az, ami nem tud betöltődni! (Ez kéri le a VGA BIOS-t, amiben a DevoceID-t keresi.)
    Ha beraksz Vista alatt egy 10 éves PCI-os VGA-t, amihez foltokban sincs 64-bites Vista driver, még XP-s se, csak max NT-re, és csak "Standard Graphich Adapter" lesz a Vista számára, a GPU-Z akkor is szépen ki tudja írkálni hogy pl. S3 Virge 4800, megmondja hogy 2Mb RAM van rajta, hány bites, stb.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák