Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz warcat #681 üzenetére

    Összedobtam egy Google sheetet a mai állapotok szerinti tudás alapján a 4090-esre vonatkozóan:
    [link]

    Negatívan az MSI Gaming Trio lepett meg, hogy nincs vapor chambere, míg pl. a "gagyi" inno3d kártyáknak is van, pedig csak 3slotosak, és még a gigabyte-oknak is van.
    Zotac Trinity-nek nincs, de ott nem is vártam volna el.
    MSI-knél az sincsen, hogy középső venti ellentétesen forogna (kisebb zaj), még a Suprim-nál sem.

    Ilyen vapor chamberbe belemart hőcsöves sztorit pedig csak a Rog Strix-el kapcsolatosan olvastam, ami a youtube-os videó alapján még a vapor chamberes megoldáshoz képest is hoz további 3-5 fokot.

    Szóval sima basic hűtés: x fok
    Vapor chamberes hűtés: x - (4-5 fok)
    Belemart heatpipe-os vapor chamberes hűtés: x - (4-5 fok) - (3-5 fok) = x - (7-10 fok)

    Ami még említésre méltó, hogy az MSI-knél 4szögletesek a heatpipe-ok a gpu feletti résznél, nem kör-alakúak.

    A Gigabyte-okat pedig 4 év garancia-ára lehet regisztrálni (a sima Windforce-ot asszem nem).

    Az átalakítóknál pedig olyat is találtam, ami csak 3x8pin to 1x16pin, szóval nem "alap" dolog, hogy 4x8pin to 1x16pin-es átalakító járjon a kártyához.

    #################################################

    Zotac Trinity vs AMP Extreme AIRO:
    + vapor chamber
    + több rgb
    + magasabb TDP-keret

    ASUS TUF vs ROG STRIX:
    + hőcső belemarva a vapor chamberbe
    + több rgb
    + magasabb TDP-keret

    Inno3d X3 OC vs iChill X3:
    + több rgb

    MSI Gaming Trio vs Suprim:
    + 2 extra hőcső (8 vs 10)
    + vapor chamber

    Gigabyte Windforce vs Gaming OC:
    + kicsit nagyobb
    + több rgb
    + 1 extra hőcső

    Gigabyte Gaming OC vs Aorus Master:
    + kicsit nagyobb
    + több rgb és kijelző

    KFA2 vs Palit GameRock: (kb. hasonló méretek)
    + ezerszer szebb design
    + vapor chamber

    ##################################################

    A spanyol webshopos sima TUF 4090 a best buy ezek alapján:
    nagyobb kártya az átlagnál, vapor chamberje is van, ellentétesen is mozog a középső ventije, Strix BIOS-t később rárakni pedig valszeg lehetséges, úgyhogy vizes alanynak is tökéletes

Új hozzászólás Aktív témák