Hirdetés

2019. augusztus 22., csütörtök

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-12-28 15:22:54

PROHARDVER!

NVIDIA GeForce RTX 2080 (TU104)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#401) thomasvold válasza t72killer (#396) üzenetére

thomasvold
(senior tag)

Ez van, nem tudunk mit csinálni. Meglátjuk a 2070 mit tud és ha mindhárom a piacon lesz, hátha kicsit normalizálódnak az árak. Bár ez inkább szerintem november közepe körül lesz, mikorra a 2070 is fut 1-2 kört.

Más részről, meg jön a karácsony, nem nagyon fognak emiatt sem az árak nagyot zuhanni szvsz. Esetleg black friday.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 3 - Never Settle

(#402) keldorpapa88 válasza t72killer (#396) üzenetére

keldorpapa88
(félisten)

Hiába nyugat, én is ott élek, de én ebből csak azt látom, hogy teljesen mindegy mennyi az ár, veszik. Fogyasztói társadalom a köbön. Remélem a 3080Ti 2200€ lesz, fejjék csak a népet, még élvezik is.

(#403) t72killer válasza torma1981 (#400) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Németeknél vagyok, D-A-CH üzleteket nézek:R

#402: sajna nekem kell valamit vennem, a gtx 1050 még a videószerkesztés támogatására se elég már:(. Az 1000 eur-s telefont is megveszik, ha 2 hónapig is kell spórolnia rá a német melósnak, akkor is. Compute-ban úgy néz ki, hogy a 2080Ti tényleg komoly előrelépés, évekig kiszolgál majd, 4000es generáció előtt tuti nem kell gondolnom cserére.

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#404) keldorpapa88 válasza t72killer (#403) üzenetére

keldorpapa88
(félisten)

Nyílván, nézd, én is megvenném, ha volna tartalom, meg nem 1080Ti-m lenne, de most nem 4K-n vagyok és ez is elég.

Kevés a játék, a jó játék, évi 6-7 darabra ekkora beruházás már sok.

Neked ha nem is játékra kell akkor full érthető, még olcsó is, mert nem Quadro.

Szerk.: Egy telefon azért más, mert az éjjel nappal nálam van, de ha nem tudtam volna “olcsón” iPhone Xs-t venni én ezért se adnék ennyit. A 700€ Galaxy S9, Huawei P20 Pro is remek opció.

[ Szerkesztve ]

(#405) BiP válasza thomasvold (#401) üzenetére

BiP
(veterán)

"Esetleg black friday."
Többen emlegetitek itt a black fridayt. Miért is számítotok áresésre ennek kapcsán?
A black friday eredetileg a régi készletek kisöpréséről szól, az újgeneráció egyáltalán nem játszik.
Kishazánkban is a beragadt cuccok kiszórásáról szól, szintén nem az új kártyákat fogják akciózni.

Esetleg előző generációs cuccokat láthatunk majd akcióban, de arra semmi esélyt nem látok, hogy a most megjelent kártyák olcsóbbak lesznek a black friday miatt.

(#407) t72killer válasza keldorpapa88 (#404) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Hja, ha lenne egy vega 64-em (ez annyit tud Resolve-ban, mint a 1080Ti) , már nem állnék neki a fejlesztősdinek. Monitorban mondjuk épp most "léptem szintet" 4k-ra, igaz csak 60Hz-es - ha nagyon játszanék, akkor oda már elkélne egy combosabb kari.

(#408) Yany

Yany
(addikt)

Egy kis 2070 hír:
review leaked

Asus Zenbook teszt: https://youtu.be/xUXRAVZlGto

(#409) Raymond válasza Yany (#408) üzenetére

Raymond
(nagyúr)

Itt az eredeti, nem wccftech-es link: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#410) Raymond

Raymond
(nagyúr)

KFA² GeForce RTX 2080 OC - 769EUR

Ezzel arban csak az alap blower-es es a Zotac Mini 1080Ti-k vetekednek: [link]

(#411) gainwardgs válasza Yany (#408) üzenetére

gainwardgs
(addikt)

Elég gyengusz ahogy várható volt :K

(#412) Liner

Liner
(tag)

Sziasztok! Azt hiszem elérlezett az ideje, hogy eladjam a két db. 1080TI-met és egy "kis"pénz hozzárakásával vegyek egy 2080Ti-t. Min mondtam, azt hiszem... Valaki aki esetleg rendelkezik ezzel a kártyával tudna bátorítani?Odyssey, valamint a régi játékok, hogy futnak rajta?? Mondjuk GTA V? Meg amihez van SLI suppeort
azt gondolom azért nem nyomja le ugye? Most akkor tulajdonképpen, hogy is állunk ezzel? Soha rosszabb dilemát. :) De ez nem kicsi. :) Megmondom őszintén gayon megszerettem ezt az atomsabil rendszert. Gond az égvilágon semmi nem volt vele pedig Win is már van vagy egy éves. Persze ami kell rajta.. Kerish Bitdef még egy Avg tune uppot is futtatok néha. Nincs is vele pröblémám. Ugye egyedül az, hogy most kijött az Odessey meg az Origins ls azokat nem tudom ugye Full HDba játszani hiába kábít ezzel a hülyeséggel az experience. Ami ezt illeti 1920x1080-ba 120 hz-en igen szép színek jönnek ki és úgy méh fut is.. Mondjuk én egy 65 colos oleden tolom. Próbálta már valaki az Odesseyt 2080Ti-vel?? Mit mutat, Érdsemes cserélni vagy várjak még???

(#413) t72killer válasza Liner (#412) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Előszöris, gyere át a 2080Ti topikba:)) :R. (sztem sincs sok értelme szétszedni a két "tábort", de mind1).

Nagyon keveseknek van ilyen karija a hiánygazdaság miatt, de a tesztoldalak azért kaptak belőle, pl itt találsz egy jó tesztet.

A GTA V-re, amit írtál, enyhe 23% előny egy darab 1080Ti-hez képest:

a TPU csinált SLI tesztet is: - ezekszerint az SLI rendszered egy darab 2080Ti-re nem érdemes cserélni, ha sok SLI-t jól támogató játékot tolsz!

[ Szerkesztve ]

(#414) csaba951 válasza Liner (#412) üzenetére

csaba951
(addikt)

Origins a procid miatt lassú (I7-6700K). Ha cserélni akarsz valamit akkor inkább ez legyen egy I7-8700K-ra vagy az új I9-9900K-ra. Sajna ez alaplap cserével is jár majd. Meg akkor már cserélj sokkal gyorsabb ram-okra is.

(#415) Liner

Liner
(tag)

Hát mondjuk az fel van rántva ezzel a lappal 4.8 ra!! De tudom, hogy rossz választás volt a proci. már akkor tudtam amikor megvettem, csak cégesen ment és egy hülye irányítoitt akit nehéz volt meggyőzni. Alaplapot nem hiszem, hogy cserélek azért ez egy 170k-s alaplap VOLT aztz nem tudom most mennyi, de hogy felraántotta ezt a processzort 4.8-re kisebb csodának könyvelem el. Úgyhogy Origins az inkább SLI támogatottság híján nem megy. Futna az szépen hidd el.. Mindnesetre köszönöm a tanácsokat!! Ja memo is ütemezve van. De én maradok régimódi és azt mondom, hogyx egy 4.8 as procin nagyot lendít egy új kari.. AZtán lehet Neked van igazad. De az alaplapomhoz ragoszkodok. :)

Mellesleg mind az Origins mind a Odessey 1920x1080 ban 120hz-en egész egyszerűen csodaszép. Azok a színek.... Bár elismerem, hogy ez valószínüleg az LG Oledem érdeme. Hiába volt mik,a körül még mindig azt mondom megérte..

[ Szerkesztve ]

(#416) Liner válasza csaba951 (#414) üzenetére

Liner
(tag)

Ja.. Úgy döntöttem lecserélem. Aztán a Kártyáimat még ráérek eladni. Látom értesz hozzá, úgyhogy megmondanád szerinted mikor fog ezeknek az 1080 Tiknek nagyot zuhganni az ára? Ugye előtte nem ártana eladnom őket..

(#417) Liner válasza t72killer (#413) üzenetére

Liner
(tag)

Köszi killer átmegyek. :)

(#418) Devid_81 válasza Liner (#416) üzenetére

Devid_81
(veterán)

Azt mar eleg sokan es regota varjuk/vartuk. :K
Semmi hivatalos nincs, viszont erezhetoen csokkennek picit az arak hetrol hetre.
Minel hamarabb adod el annal nagyobb az eselyed, hogy meg jo penzt kapsz erte. ;)

RoboKaland, Természettudományos Robotika szakkör és tábor -- https://robokaland.eu/ --

(#419) VTom válasza Liner (#415) üzenetére

VTom
(addikt)

120Hz-es oled TV-d van?
Az megvan, hogy a képfrissítésnek semmi köze sincs a színekhez? :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#421) Liner válasza VTom (#419) üzenetére

Liner
(tag)

Speciel totál másak és szebbek a színek 120 hercen. :) Ezekszerint visszaadhatom a diplomámat. :) Viszont készséggel elhiszem, hogy nem változnak a színek de akkor én mit látok?? :))
Képzőművész vagyok és azok közül való akik igen jól megélnek belőle.Ugye a végzett képzőművészek fele éhenhal kb. Valamint ötszázszoros a túljelentkezés festő szakra. Úgyhogy úgy gondolom elértem valamit. De röhögj ki nyugodtan. Lényeg, hogy külföldön több milliót füzetnek egy tájképemért. Úgyhogy baromira nem ismerem a színeket.

[ Szerkesztve ]

(#422) Liner

Liner
(tag)

Mellesleg mostmár biztos, hogy 2080Ti tulajdonos leszek. :)) Valamint a procit is lecserélem és a memot. Kösz a tippet!!

(#423) Raymond válasza Liner (#421) üzenetére

Raymond
(nagyúr)

"Speciel totál másak és szebbek a színek 120 hercen."

Nope...

"Ezekszerint visszaadhatom a diplomámat."

Az attol fugg mire szol ;)

"Viszont készséggel elhiszem, hogy nem változnak a színek de akkor én mit látok??"

Ez egy jo kerdes :)

(#424) Devid_81 válasza Liner (#421) üzenetére

Devid_81
(veterán)

A szep szinek mogott az OLED technologia van, nem a kepfrissites.
Mivel eleve az OLED adottsaganal fogva a fekete az fekete, hiszen nem vilagit az adott keppont, a kep nagyon kontrasztossa valik, elethu a kep stb.
Egyetlen hatranya a pixelek beegese, erre nagyon jo pelda volt nekem a note4 es a galaxy 8 as jelenlegi telom, ahol random feher hatter mellett gyonyoruen latszik a komplett navigacios app minden reszletevel. :U
Nah innen kezdodik az amikor az ember a fejet a fallba veri latvan hogy mibol mi lett csupan 1 ev alatt.
De ne menjunk ebbe bele, a topik targyatol igen messze jarunk mar igy is. :U

[ Szerkesztve ]

RoboKaland, Természettudományos Robotika szakkör és tábor -- https://robokaland.eu/ --

(#425) gézu válasza Liner (#421) üzenetére

gézu
(őstag)

Ezek szerint nem csak képzőművész vagy, hanem látens színművész is.

Tévedni emberi dolog, de ha igazán el akarsz rontani valamit, számítógépre van szükséged.

(#426) VTom válasza Liner (#421) üzenetére

VTom
(addikt)

A képzőművész szakon gondolom nem volt választható tárgy a szórakoztatóelektronika :)

A 120fps annyit jelent, hogy percenként 120 képkockát rajzol ki a képernyőre a GPU.
Ha más TV-d van, akkor gyanítom, hogy az a 120fps a Te esetedben 60-at jelent, mivel ennél többet a TV nem képes kirajzolni, hiába "alkot meg" többet a GPU.

A fentiekből is láthatod, hogy a képfrissítési frekvenciának semmi köze sincs a színmélységhez, 60Hz-en is ugyanolyanok a TV-d színei. A színeket valószínűleg az OLED panel miatt látod ilyen szépnek.

Egyébként nem röhöglek ki, én örülök, hogy elégedett vagy a konfigoddal, ez a lényeg, ill. annak is, hogy külföldön jobban meg lehet élni, mert ott egy tájképért többet füzetnek. :K

A 2080Ti-hez gratulálok, természetesen várjuk a beszámolót a topikba! ;)

(#427) Liner válasza VTom (#426) üzenetére

Liner
(tag)

Jaja bocsánat kicsit túlreagáltam. Köszi! :R

(#428) t72killer

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Így néz ki a Zotac hűtő belülről.

(#429) Yany

Yany
(addikt)

Na tessék! Tippek, hogy az RTX 2070-esek elsődleges limitációját, a power limitet hogyan moddoljuk: fém alapú pasztával zárjuk rövidre a shunt-ot. Jó kis tipp a gamersnexustól, mert úgy tűnik, hogy a hűtés jóval több, mint elég a kis olcsósított 2070-esen.

(#430) VTom válasza Yany (#429) üzenetére

VTom
(addikt)

Remélem ezt sokan megpróbálják majd a 180-200 ezres kártyájukon :K

(#431) Devid_81 válasza VTom (#430) üzenetére

Devid_81
(veterán)

En mar mindjart neki is ugrok az enyemnek, igaz nem 2070, de valamit biztos talalok rajta amitol megdoglik :O :DDD

Szerintem nem veletlen, hogy le van korlatozva az osszes, ezek a chipek kigyulladnak a gyari fesztol is, dol belejuk az aram.
Biztos ki lehet majd hozni tobbet beloluk ezekkel a modokkal, de tenyleg hianyzik valakinek az a plusz 3 fps es a vele jaro garancia vesztes +50-sok Wattnyi extra fogyasztas?! :F

(#432) subaruwrc válasza Yany (#429) üzenetére

subaruwrc
(nagyúr)

ez kb az összes nvidia kártya limitációja generációk óta

ja és nem mellesleg az összes nv kártyán működő mod

ryzen 3600 - 3800x - 3900x eladó

(#433) Yany válasza Devid_81 (#431) üzenetére

Yany
(addikt)

Van abban igazság, amit mondasz, de azért fontos azt is látni, hogy sokszor nem technikai, hanem piaci okok húzódnak meg egy-egy korlátozás beiktatása mögött. A mondandóm üzenetét ezzel ki is lehet következtetni... ;)

(#434) t72killer

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

RTX 2080 Artifacting in some games.

2080 Ti Fe - Artifacts + Crash (BSOD)

(#435) VTom válasza Devid_81 (#431) üzenetére

VTom
(addikt)

Bennem ugyanez a kérdés már a túlfeszelésnél és a moddolt biosnál is.

(#436) SkyTrancer

SkyTrancer
(aktív tag)

Tegnap megvettem végül az msi gaming trio x 2080-at. Egyenlőre rendben van, azt leszámítva hogy ez is sípol mint az állat.

(#437) Devid_81 válasza SkyTrancer (#436) üzenetére

Devid_81
(veterán)

Az jo kis cucc, gondolom jo huvosen is megy, grat hozza! :R
Tuningot probaltal neki, vagy nem bantod inkabb? :B

(#438) SkyTrancer válasza Devid_81 (#437) üzenetére

SkyTrancer
(aktív tag)

Tuning elmarad, nem is tervezem. Egyenlőre csak nézegetem próbálgatom
Hát 3d mark alatt ( timespy/firestrike ) sem hallottam a ventiket, pedig én aztán meghallom ha valami zajos
:)
Egyenlőre meggyőző
viszont irgalmatlan nagy. ~33 cm és kisebb moddingra volt szükség a jó öreg elite knite 350 házban, hogy beleférjen
Ez a led olyan erős hogy elemlámpaként funkcionál. AZt majd kikapcsolom, mert engem nem nagyon érdekel a világítás
Maga a vga legyen jó
Ha bármit tapasztalok, vagy esetleg kérdés van mit nézzek meg arra szívesen válaszolok ha valakit érdekel

(#439) Devid_81 válasza SkyTrancer (#438) üzenetére

Devid_81
(veterán)

Szerencsere az enyem annyira alap model, hogy RGB ledekre sem tellett az Asusnak, igy egy gonddal kevesebb. :K
Nalam is altalaban RGB kikapcsolas van, vagy amit epp elviselek, ha nagyon picit de egy szinnel vilagit, de nekem ne legyen csillamponi a gephazban, mert akkor jon az RGB irtas :D

(#440) KAMELOT

KAMELOT
(nagyúr)

Még várok egy picit hátha módosulnak az árak, de engem idáig a RTX 2070 győzőtt meg a 522 euros árával. Teljesítmény is okés 4K-ban és meg tudom venni a kártyát részletre.

V1200 - 8CORE - 4K

(#441) Devid_81

Devid_81
(veterán)

Ha valakinek kedve tamadt a bios csere-berehez, akkor most mar lehet Turing kartyakra is tenni mas gyartok biosat

[link]

(#442) snecy20 válasza Devid_81 (#439) üzenetére

snecy20
(veterán)

Power Limit-et mennyire lehet kitolni a tiéden?
Én majd egy olyan modellt keresnék - mint az Aorus 1080Ti esetében - amelyiken ez 150%-ig kitolható lesz.

(#443) Devid_81 válasza snecy20 (#442) üzenetére

Devid_81
(veterán)

Enyemen 120% a max TDP.
Meg kell nezni a tobbi gyartot is.
Nem tudom mennyire erdemes referencia PCB-sre feltolni mondjuk egy custom AIB-s biost?! :F
Soha nem kiserleteztem ezekkel, de gondolom konnyen felre is flash-elhetoek, aztan lehet integraltal vissza trukkozni valami hasznalhatot stb.

(#444) Raymond válasza Devid_81 (#443) üzenetére

Raymond
(nagyúr)

Van olyan erzesem ezekbol nem lesz 150%-os.

Egyelore 25% a max:

[ Szerkesztve ]

(#445) Devid_81 válasza Raymond (#444) üzenetére

Devid_81
(veterán)

Az mennyire durva, hogy ~300Watt a felso hatara a 2080-nak, de a Ti-k meg 330Watt es kesz.
Mondjuk ez inkabb a 2080 szegyene, hogy ennyit zabal :U
Nem tudom mi lesz itt ha a most eppen mely alomban levo tensor core-ok beindulnak. :F
Fogyasztas, melegedes, OC stb mit fog mutatni a kep a mostanihoz kepest :U

(#446) t72killer válasza Devid_81 (#445) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

300(nem-ti)/330(ti) még éppenséggel el is menne, de sajnos rengeteg kari még ezt se engedi meg. spórolnak 3$-nyi VRM-hűtésen.

2080Ti visszajelzéseket nézegetve kb az a helyzet, hogy 330W körül a kari már nagyjából mindent tud, amit 380W-os biossal, extra wattokat pakolva bele se igazán megy feljebb a stabil órajel.

[ Szerkesztve ]

(#447) Rogan99

Rogan99
(csendes tag)

Nem terveztem venni 2080-at mostanában, de amikor megláttam hogy az osztrák media marktban 669 eur-ért vesztegetik az ASUS Dual GeForce® RTX 2080 OC-t nem bírtam magammal és lecsaptam rá :D

(#448) Drizzt válasza Rogan99 (#447) üzenetére

Drizzt
(nagyúr)

Huha, az kemeny. Annyiert nekem is instant get lenne. Latom ott meg mindig annyi is. A kovetkezo marka a sorban +200 eur. :D

(#449) Rogan99

Rogan99
(csendes tag)

A köv legolcsóbb amit találtam az Inno3D GeForce RTX 2080 TWIN X2 +100 eur-ért itt kint.
Akkor meg már inkább Asus olcsóbban. Ennyit megér még úgy is hogy a hűtés nem a legcombosabb rajta. Húzni meg úgy sem akarom.

Egyetlen "problémám", hogy most vehetek új monitort is mert az csak 1080p-s jelenleg, arra meg ez kicsit overkill :) De ez amúgy is tervben volt.

[ Szerkesztve ]

(#450) gainwardgs válasza Rogan99 (#449) üzenetére

gainwardgs
(addikt)

Ha bejön az rtx on nem lesz overkill a 1080p ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.