Hirdetés

2019. augusztus 19., hétfő

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-12-28 15:22:54

PROHARDVER!

NVIDIA GeForce RTX 2080 (TU104)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#851) - = Zk = - válasza t72killer (#850) üzenetére

- = Zk = -
(félisten)

majd 4óra múlva, addigra jön le a BFV :W
retek ADSL+ :W

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! "

(#853) t72killer válasza runingman (#852) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

A pechesebb 1-5%-hoz tartozol:(. Jó karik ezek, de én is csak jó gari mellett szoktam ajánlgatni a népeknek (magamis úgy rendeltem).

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#854) - = Zk = -

- = Zk = -
(félisten)

tudtam, hogy hibás a kártya, annak ellenére vettem mégis... szal... ha esetleg be akarna szarni az enyém, akkor tegye most, minél hamarabb.. mintsem később... :B

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! "

(#855) KAMELOT válasza - = Zk = - (#854) üzenetére

KAMELOT
(nagyúr)

Ha tényleg xar a memó rajta akkor megadhatja magát bármikor. Ha meg nem akkor vígan fog menni sokáig.

V1200 - 8CORE - 4K

(#856) t72killer válasza KAMELOT (#855) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Kérdés, hogy vajon 2-3év használat után is behalhat-e:F? Az azért elég komoly érvágás lenne, ha gari lejárta után 2héttel pacmanesedik a kártya (5év zotac gari után persze már kb mind1:))).

[ Szerkesztve ]

(#857) KAMELOT válasza t72killer (#856) üzenetére

KAMELOT
(nagyúr)

Akkor már mindegy mert úgysincs nálad már a kártya! :)

V1200 - 8CORE - 4K

(#858) t72killer válasza KAMELOT (#857) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Noigen, csak az infó köztudott lesz és az új tulaj keményvalutában is kevesebbet ad nekem a közveszélyes termékért cserébe.

(#859) KAMELOT válasza t72killer (#858) üzenetére

KAMELOT
(nagyúr)

Igen ez benne van a pakliban. Mondjuk olvastam olyasmit, hogy a hibát okozhatja a magas működési hőmérséklet. Lehet az a rész nem jól van hűtve. :F

[ Szerkesztve ]

V1200 - 8CORE - 4K

(#860) nkmedve válasza KAMELOT (#859) üzenetére

nkmedve
(senior tag)

A GamersNexus szerint a hiba nem hőmérséklet-függő (vagy legalábbis nem kizárólag magas hőmérséklet okozza). Teszteltek néhány kártyát amelyek kezdték mutatni a problémát, és nem voltak különösebb hőmérséklet-gondok velük, a hűtésük rendben volt. Minden jel arra mutat, hogy vagy a memóriából, vagy a GPU-ból került forgalomba egy kissebb/nagyobb selejt-szállítmány, és nem magával a kártyák dizájnjával van gond.

Abból ítélve, hogy milyen hamar elhalt egy csomó kártya, szerintem hamar kibukik a gond, nem hinném, hogy egy hibás kártya évekig bírná. Persze nem tudhatjuk ezt biztosra. :)

[ Szerkesztve ]

(#861) - = Zk = -

- = Zk = -
(félisten)

noh, 5óra DX12, RT Low BF5 után (kop-kop) sincs vele semmi baj....
hőfokot kellemesre belőttem, 60 fölé nem megy, nem is hangos... és a ház is jól szellőzik terheléskor, szal....
1-2 hónapig még just in case nem cserélem a hűtést....a dobozát is a közelben tartom :C.. holnap regelem EVGA-n is

sose volt még EVGA kártyám.... de ahogy néztem, itt a memóriákon is rajta van a hűtés... lefed mindent, két nagy venti... 2 slotos a kicsike... az XC Ultra ami már 3 ugyebár.. ez csak a sima XC Gaming Black... vagy mi a a tosz

szerk
jaah, juteszembe
DX11 alatt a cpu és a vga is 60-70%-on terhelődik.... DX12-ben a cpu 70-80%, ellenben a vga 15-20%.... azt úgy miért?!

[ Szerkesztve ]

(#862) KillerKollar

KillerKollar
(senior tag)

Hali!

Rendelt valaki innen Battlefield V-s promócióban RTX kártyát? Most jött meg az enyém de sehol nem találok CD kulcsot... A szállítólevélre rá van ragasztva egy vonalkód és alatta egy hosszú számsor... De az nem CD-Kulcs próbáltam... Ipontól rendeltem a cuccot. Máshol kéne aktiválni?

(#863) Devid_81 válasza KillerKollar (#862) üzenetére

Devid_81
(veterán)

En eddig akarmit rendeltem ajandek jatekkal mindig mailban kuldtek ki az aktivalashoz szukseges lepeseket par napra ra.

RoboKaland, Természettudományos Robotika szakkör és tábor -- https://robokaland.eu/ --

(#864) KillerKollar válasza Devid_81 (#863) üzenetére

KillerKollar
(senior tag)

Köszi közben sikerült...Az a kód volt az, a Geforce Experience-ben kellett aktiválni.
Viszont van egy sztorim ezzel kapcsolatosan :) Felvettem az Origin ügyfélszolgálattal a kapcsolatot Live Chat-en keresztül, hátha ők tudják mégiscsak az Ő játékuk a Battlefield V és részesei ennek a promóciónak... A fiatalember közölte velem hogy tévedek, mert csak ingame content jár a kártyákhoz (sisak,puska skin,stb...)... Mondom haver akkor én át lettem baszva mert nekem a számlára is ráírták hogy ajándék Battlefield V játék ami hagyján... De belinkeltem neki egy rakás külföldi cikket ahol írják hogy igen ingyen BF V-öt adnak az RTX kártyákhoz... de Ő ragaszkodott az igazához... Épp töltöm a cuccot, skinhez képest kicsit sokat foglal... :)

(#865) - = Zk = -

- = Zk = -
(félisten)

akkor hol is tartunk?.. mondom...
mivel tervezem a hűtést cserélni, így nézegetem a nyákot ugye, persze netről amit találok, mert még nem szedtem szét, hátha megdeglik... mindegy, nem ez a lényeg..

így néz ki a hűtés szétszedve, persze találtam nyákról is fotót, de persze hanyatt estem... vagy találok átalakítót hozzá, vagy fixre be kell kötnöm az ACE4 ventijeit... :W

(#866) - = Zk = - válasza - = Zk = - (#865) üzenetére

- = Zk = -
(félisten)

kínából, ofkorsz...

és max rákötöm az alaplapra, azon belül is AI Suite... ez van... vagy a fixen 0,7V vagy 12V molexről...majd megsasolom mennyire zavaró a hangja... vagy ehhez is keresek vmi manuál/többlépcsős szabályzósat :D

(#867) - = Zk = - válasza - = Zk = - (#866) üzenetére

- = Zk = -
(félisten)

má' megint én.. :C
mindenki nyugodjon le a p..csába, felvettük a kapcsolatot az Arctic Supporttal... böngésztem a honlapjukat, néztem az ACE4-et, és ott volt egy sorocska: * If your RTX board does not have a 4-pin fan header, you can contact ARCTIC Customer Support for a 14-pin adapter cable.
háhááá :))

(#868) omikron23 válasza - = Zk = - (#867) üzenetére

omikron23
(senior tag)

... es a termekregisztracioval sem kell annyira sietni, en ma (tobb mint 1 honap utan) regisztraltam be a VGA-m es a tapegysegem, mindkettore megkaptam a max. gar idot. (VGA 3 ev, tapegyseg 12 ev... :D )

Alienware AW3418DW 34" :: ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: EVGA GeForce RTX 2080 XC

(#869) KAMELOT válasza - = Zk = - (#865) üzenetére

KAMELOT
(nagyúr)

Szerintem dobj rá vizet!

V1200 - 8CORE - 4K

(#870) Devid_81 válasza KAMELOT (#869) üzenetére

Devid_81
(veterán)

Bar eleinte sokat szenvedtem en is a vizzel, de jah, sima 120as radi+2venti+kraken G12 es rogton 52-55 fokos a cucc.
Bar nalam ez a mutatvany bukta a garanciat, ASUS-ek nem szeretik ha a csavaron megserul a matrica...marpedig nalam megserult ;] :DDD

RoboKaland, Természettudományos Robotika szakkör és tábor -- https://robokaland.eu/ --

(#871) - = Zk = - válasza Devid_81 (#870) üzenetére

- = Zk = -
(félisten)

+(#869) KAMELOT
ez a 3 ventis csoda is ilyen eredményeket produkálna sztem, szinte hangtalanul....
matrica? vegyél Ali-ról.. egy időben lehetett kapni :C

(#868) omikron23
vásárlástól 90 nap asszem?!
de valamilyen kódot nem adtam meg, valami nyereményjátékos akárminek.. asszem.. de ja, 1090 napom van a vga-ra :C

MÁS:
azt kérte az Arctic, küldjek számlát, igazolást a vásárlásról... hámondom 1,5 éve vettem kb, még a GTX 1070-hez.. szal kiv vagyok mit mondanak erre :DDD

[ Szerkesztve ]

(#872) Devid_81 válasza - = Zk = - (#871) üzenetére

Devid_81
(veterán)

Jaha...ha baj lesz egy uj matrica visszakerul a helyere az biztos, ennyi penzt nem hagynek, hogy csak ugy kireppenjen az ablakon :D ;]

[ Szerkesztve ]

(#873) - = Zk = - válasza Devid_81 (#872) üzenetére

- = Zk = -
(félisten)

nekem az EVGA-n nincs matrica egyik csavaron sem... :C ;]

(#874) Devid_81 válasza - = Zk = - (#873) üzenetére

Devid_81
(veterán)

Jo hat Ok normalis gyarto kategoriaban vannak...ez az Asusrol nem mondhato el ;] :D
Viszont ha baj lesz vele akkor megoldom en a matricat, jobb lesz mint a gyari az tuti ;]
Mondjuk en mar 2 honapja hajtom a kartyat, amit csak lehet OC-zok rajta, ez a hosszu elet titka ;] :D

(#875) Darth_Revan válasza - = Zk = - (#865) üzenetére

Darth_Revan
(veterán)

A 210k-s Inno3D RTX 2080-ban egy masszív Vapor Chamber van a bordák alatt:

Kíváncsi vagyok mit fog majd hozni hűtés terén :Y

(#876) subaruwrc válasza Darth_Revan (#875) üzenetére

subaruwrc
(nagyúr)

milyen 210k?

ryzen 3600 - 3800x - 3900x eladó

(#877) Darth_Revan válasza subaruwrc (#876) üzenetére

Darth_Revan
(veterán)

Valahol 208k volt, valahol meg 213k, átlagoltam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#878) subaruwrc válasza Darth_Revan (#877) üzenetére

subaruwrc
(nagyúr)

nem 2070-ről beszélsz?
250 alatt nem találok 2080-at sehol.

ryzen 3600 - 3800x - 3900x eladó

(#879) Darth_Revan válasza subaruwrc (#878) üzenetére

Darth_Revan
(veterán)

Pár hete a nagyker ilyen nyomott áron szórta az Inno3D RTX 2080 X2-t, perpillanat nincs X2 készleten, ahol elő is lehet rendelni ott 250k áron.

(#880) sagit

sagit
(addikt)

Hello

Nem vagyok képben az árakkal, 2 hetes,full dobozos founders 2080 mennyiért jó vétel?

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ S8+ 64 GB Black + 64 GB Samsung Evo+

(#881) KAMELOT válasza - = Zk = - (#871) üzenetére

KAMELOT
(nagyúr)

Sajnos nem fogadták el a hitelkérelmet, így meg kell várnom a 3 hónapot (már 1 lement), hogy lássanak valamit a bankkivonatomon, mivel új munkahelyem lett. Egy dologért viszont megérte bemenni az alza-ba...ha meghosszabbítom a garanciát +3 évvel és a ganarcián belül elromlik a kártya akkor már nem ugyan olyan kártyán kapok 2070-et hanem már 3070-et az ártól függetlenül. Régebben még volt ilyen garancia egy másik számtech boltnál. :) Azért viszont a havi +4euro rohadtul megéri! :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 8CORE - 4K

(#882) MésziGab

MésziGab
(tag)

Üdv

Asus Strix GTX 1080Ti-ről váltott vki RTX 2080-ra?
Megéri váltani?

(#883) Devid_81 válasza MésziGab (#882) üzenetére

Devid_81
(veterán)

1080 Ti-rol RTX 2080-ra :F :U
Biztos, hogy nem tennek olyat :N

(#884) nkmedve válasza MésziGab (#882) üzenetére

nkmedve
(senior tag)

Nem éri meg, hacsak nem kapod meg 0 befektetéssel (amit nem tudok elképzelni) és még úgy sem biztos.

Szerintem 1070-től lefele éri meg elgondolkozni a váltáson, annál fennebb nem igazán.

[ Szerkesztve ]

(#885) KAMELOT válasza MésziGab (#882) üzenetére

KAMELOT
(nagyúr)

GTX1080Ti bőven jó. Ha igazi váltást akarsz akkor 2080Ti, amit kétlek, hogy ki tudsz fizetni. Habár már látok nálunk 1150 euroért új példányokat ami jó ár!!!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 8CORE - 4K

(#886) FaTHI válasza MésziGab (#882) üzenetére

FaTHI
(őstag)

Mivel Ray tray-ben még nem az igazi, én nem váltanék az tuti, esetleg ha megoldják ezt a gyenge Rtx sebességet mint ahogy teljesit az egyedüli idáig támogatott BFV-nél.

[ Szerkesztve ]

(#887) - = Zk = - válasza nkmedve (#884) üzenetére

- = Zk = -
(félisten)

1070-ről váltottam 2080-ra....
1440p.... oda kevés a 1070... high+/ultra beállításokra..

(#888) nkmedve válasza - = Zk = - (#887) üzenetére

nkmedve
(senior tag)

1070-ről még érdemes, ott majdnem duplázódik a sebesség. 1080-ról már szerintem nincs olyan nagy előrelépés, hogy megérje a nagy befektetés, ott inkább jobb még várni egy generációt, vagy amíg a 2080 ára lemegy kicsit. 1080Ti-ről pedig semmiképp nem éri meg jelenleg.
Én 970-ről jöttem, itt már durva különbség van (kb. 2.5-3x gyorsabb az új :) ).

(#889) Darth_Revan válasza nkmedve (#888) üzenetére

Darth_Revan
(veterán)

Én 1080-ról váltottam, de csak azért, mert jó árban volt a 2080, ha 240-260k lett volna akkor már lehet inkább vártam volna vele :U

(#890) Leslie_K. válasza nkmedve (#888) üzenetére

Leslie_K.
(tag)

Én is 1080-ról váltottam, igaz, inkább azért, mert teljesen új konfigot akartam végre összedobni, nemcsak egy-egy komponenst lecserélni. Nem a legjózanabb upgrade volt, de iszonyatosan meg vagyok vele elégedve.

(#891) - = Zk = - válasza - = Zk = - (#866) üzenetére

- = Zk = -
(félisten)

noh, hol tartunk?! mondom...

beszéltem az Arctic Supporttal, ha feltudok mutatni egy vásárlást igazoló pappert, küldik a 14-pin to 4-pin átalakítót az ACE4-hez.. aham, mondom sry, de 1,5 éve vettem a cumót még az 1070-hez.... azóta semmi válasz... ennek 2 napja... :C

szóval az a nagy harci helyzet, hogy megy alaplapra a vga ventivezérlés, évek óta meg vagyok elégedve vele ház+cpu vezérlés terén, a vga is bőven elfér rajta :C (Asus AI Suite-> Dual Intelligent Processor 5 )
úgyhogy megrendeltem a terméket kínából, a,mi mesés 30-50 nap postával :U...állunk, és várunk addig... csóri kártya meg addig fűt... 70 fokos (max 72) egy Tomb Raider/BF5 alatt 1,5-2 óra játék után.. hangos is... hát ez van....

(#892) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

storno

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#893) nkmedve

nkmedve
(senior tag)

Jelentkezem néhány fejleménnyel az MSI 2080 Gaming X Trio-val kapcsolatban.
Az elmúlt hét alatt toltam néhány játékot (Wolfenstein 2, Assassins Creed Origins, Far Cry 3, Homefront - The Revolution, az utóbbit főleg csak a Cryengine miatt), szépen mennek 4K vagy QHD felbontásban, a kártya is viszonylag hűvösen és csendesen teszi a dolgát. Nagyon ritkán hallottam egy minimális coil whine-t de egyáltalán nem vészes (sokkal kevésbé zavaró, mint a régebbi kártyáimnál)

Kísérleteztem egy kis tuninggal, a célom az volt, hogy a legtöbbet kihozzam a kártyából anélkül, hogy a TDP limitet fennebb toljam (tesztjeim alapján 100% fölött nagyon minimális teljesítményt lehet már nyerni, a hűtés viszont sokkal hangosabb lesz). Eredmények:
- A GPU elég hamar megadta magát, +100-as offset fölött már nem volt stabil, úgyhogy végül úgy döntöttem, hogy +75 lesz a maximum GPU oldalon.
- A memória tekintetében már sokkal pozítívabb volt a kép, ott egészen +1400 MHz-ig nem volt gond (az azért elég becsületes 20%-nyi OC). Ugyanakkor, mivel nem akartam túl sokat áldozni a TDP-ből a memóriára (az valamivel csökkenti GPU boost-ot), ezért a szép kerek +1000-nél maradtam.
A végső beállítások tehát +75/1000 MHz-re lettek belőve, így Superposition 4K tesztben kb. 6.5%-kkal gyorsabb a kártya mint előtte (DX, 4K, 9705 pont) és nagyjából 10-11%-kal gyorsabb mint az FE (neten található tesztek alapján).

Még egy kis érdekesség a ház elrendezéséről:
Át kellett rendezzem a házam hűtését, mert a 2080 eléggé be tudott fűteni a CPU-nak és az alaplapi VRM-nek (B350-es lap, Ryzen 7 OC). Mivel a CPU meleg levegőt kapott a GPU-tól így az fel tudott kúszni akár 80 fokig is. A nagyobb gond viszont inkább a VRM-el volt ami alapból nem túl acélos és csak minimális légáramlat érte a CPU toronyhűtője felől így az fel tudott 90 fok fölé is menni extrém tesztekben.
A gond megoldásaként a VRM-hez legközlebb eső hátsó házventillátort megforítottam (hogy befele fújjon), egy rögtönzött műanyaglappal a VRM-re irányítottam a légáramlatot. A CPU tornyát pedig elfordítottam, hogy felfele fújjon ahol két házventillátor szívja kifele a meleg levegőt (eddig a hátsó ventillátor irányába fújt, ami nem volt annyira hatékony). Így a CPU 7-8 (max. 73), a VRM pedig 15-20 fokkal hűvösebb lett (max. 75), és ezek az értékek is csak nagyon extrém esetben fordulnak elő (Prime Small FFT), máskor sokkal hűvösebb minden.

[ Szerkesztve ]

(#894) Devid_81 válasza nkmedve (#893) üzenetére

Devid_81
(veterán)

Samsung ramos ez a kartya? :F
Gondolom, maskulonben Te is kb max 1000-et tudnal adni a ramoknak, mint mindenki mas :)

[ Szerkesztve ]

(#895) nkmedve válasza Devid_81 (#894) üzenetére

nkmedve
(senior tag)

Ezt nem tudom, és a hűtést nem venném le csak azért, hogy megnézzem.

Közben még teszteltem a beállításokat, +1400-on nem volt stabil, néhány perc után lefagyott, sőt 1350-en is láttam kissebb artifact-okat Unigine Heaven-ben, igy végül 1300 lett a hivatalos maximum, azzal ment a Heaven gond nélkül kb. egy órát, és Furmark/Kombustor, Superposition sem mutatott semmi gondot.

Csak az érdekesség kedvéért csináltam egy Superposition tesztet +75/1300 MHz, 110% TDP limittel, ez lett az eredmény:

Szerintem nem rossz, bár 24/7-re megy vissza a 100% TDP limit +75/1000 MHz-el.

[ Szerkesztve ]

(#896) Devid_81 válasza nkmedve (#895) üzenetére

Devid_81
(veterán)

GPU-Z? ;)
Nem kell semmit se leszerelni ahhoz. :N

(#897) nkmedve válasza Devid_81 (#896) üzenetére

nkmedve
(senior tag)

Ja, nem is tudtam, hogy GPU-Z kiírja, látszik, hogy rég nem használtam :D

Szóval valóban úgy tűnik, hogy Samsung-os lesz. :) Nem rossz az a memory bandwidth, kb. félúton van a standard 2080 és a 2080 Ti között.

[ Szerkesztve ]

(#898) Devid_81 válasza nkmedve (#897) üzenetére

Devid_81
(veterán)

Jaha, ez mar kiolvas mindent :D
Te kis makos, Samu ramokkal, azok jol mennek :C

(#899) SkyTrancer

SkyTrancer
(aktív tag)

Ezt az EVGA precision-t hogy kell használni ?
Nem nagyon merek semmit se tologatni, mert mi van ha...
Régebben bátrabb voltam, de most valahogy nekem ez egy kicsit fura
Elindítom és elég a Scan minden trükk nélkül ?
Voltage nem kell pluszban, vagy bármi egyéb, hogy ténylegesen kijöjjön mi az ami még biztonsággal húzható ?

(#900) Devid_81 válasza SkyTrancer (#899) üzenetére

Devid_81
(veterán)

MSI afterburnerrel csinaltam az OC scan-t, ott ha a TDP limitet kitoltom maxra akkor azert eleg aggreszivan csinalja amit kell. :K
Feszultseg csuszka az nem sokat er ezeknel a Turingoknal mar, de erdemes egy 50%-ot adni neki miutan a scan megvolt es a curve-ot beallitod a kartyanak.
Igazabol nem ad a kartyasnak nagyobb fesz a gyari maxnal, csak a rendelkezesre allot nem sajnalja annyira a kartyatol, kb ennyi tortenik nem tobb. :)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.