Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rabby

    tag

    Gondoltam leírom kis kalandomat a "GeForce RTX™ 2060 WINDFORCE OC 6G (rev. 2.0)" kártyámmal:
    Első körben, mint a legtöbb ilyen kártya, úgy ez is egy nagy adag katasztrófa hűtés szempontjából. Nagyon zajos és 80 fok körül volt állandóan a hőmérséklete játékok közben.
    Ekkor határoztam el, hogy keresek rá hűtőt, ami nem volt egyszerű kaland, mert 2060-ra, mintha hivatalosan nem létezne aftermarket cooler. :N
    Végül arra jutottam, hogy kis szerencsével a "accelero twin turbo II" jó alap lehet és kis szerencsével kompatibilis. Nos, nem lett!!! :W
    Az első és legnagyobb gond, hogy a hűtő adaptere nem tartalmazott 51*51-es furatokat a felfogatáshoz, csak 51*61-et. Szerencsére egy barátom a minta alapján legyártott egy egyszerű darabot és így már fel is tudtam szerelni! :Y
    Ekkor jött a második gond -> NZXT H200i házamba 3-5mm hiányzott a beillesztéshez (50mm "vastag" hűtés fér el, ez meg hivatalosan is 53mm). Nos ezt a problémát kockáztatva, de puszta erővel és imával oldottam meg, hogy ne törjön el a kártya, ugyanis most kicsit hajlott állapotban de a helyén van. :C
    Az eredmény pedig magáért beszél! Egyéni hűtőprofilt beállítva az AORUS(gigabyte SW), vagy MSI afterburner-ben, jelenleg: 40 fokig passzív (normál használat mellett tulajdonképpen állandóan), játékok alatt pedig 70 fok 70% fordulaton megy (ezen állíthatok még, de szerintem ez megfelelő érték) majdnem hangtalanul.

    Egy szó, mint száz: ha van ismerős, vagy tudás adaptert csinálni, akkor ne habozzatok..., cseréljétek le accelero-ra a hűtőt (főleg ha a kártyára mondjuk nincs már garancia). :DD

Új hozzászólás Aktív témák