Hirdetés

Aktív témák

  • zingike

    csendes tag

    Hi,
    Nekem internetes ''csendes '' gépként egy házilag gyártott LCD pc üzemel. A doboz egy fehér műanyag káva, amiben egy mult századbéli monokróm STN lcd monitor volt. Raktam bele egy 800x600 kiszolgált IBM TFT-t, meg egy GENE4310 subcompact board-ot, amin mediagx 233 proci van. Amugy a lapon minden integrálva van ( hálo, hang, usb, vga, és nem utolsósorban 3x6bit RGB LCD meghajtó kimenet.) talán még LVDS kimenet is van. A gép venti nélkül megy , LCD monitornyi helyet foglal , szoval szerencsém volt , hogy ezt így össze tudtam hozni. A fő probléma az, hogy főleg a nagyobb és ujabb LCD -k LVDS bemenettel vannak gyártva, és nem mindegyik ilyen mini alaplap támogatja ezt.
    Amúgy az átalakító ötlete tényleg elvethető. Jelenleg helyszűke miatt a nagyobb gépemhez a Kontron CRTtoLCD1 kártyáját használom egy szintén 800x600 LCD vel monitorként, de a minősége nem az igazi, nincs rajta memória, és emiatt nem igazán multisync. Nagyon kevés módra tud ráhúzni. Az ára 34000 netto. Ennek a kártyának a nagytestvére már profi és jó, még video és dvi bemenet is van rajta de az kb 60000 netto.
    Szóval a javaslat, valamilyen régebbi ''ipari'' minialaplap, aki képes LCD-t meghajtani.
    Ha kell a doksik alapján segítek, hogy megy e az illesztés, és ha igen , esetleg némi dijazás fejében meg is csinálom.

Aktív témák