Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • total90

    veterán

    válasz ph_5.5 #423 üzenetére

    Én épp azt írtam, hogy nekem nincs gondom az AF-al. Amikor néha kutyát fotózok, akkor is elég gyorsnak találom. 10-ből 6-7 éles szokott lenni, ami szerintem baromi jó.

    FTZ-vel én 2 obit használok, egy Sigma 150-600 Sport-ot és egy Loawa 24 mm Probe Macro. A Sigmán elég jó az AF adapterrel is szerintem, a Loawa meg manuális ;]
    Gondolkodtam, hogy veszek Art obikat a sorba, amik hiányoznak, de most már inkább kivárok a natív obikra.

    A Z obik drágák, de a minőséget ugye meg kell fizetni, illetve nem nagyon van 3rd party obi.
    Nekem volt annó egy Sigma 70-200-am f2.8, amit FTZ-vel használtam. Aztán béreltem pár napra, mitán megjelent, egy Nikon Z 70-200 f2.8-at és azért nem kicsit jobb a Z obi. Mint képminőségben, mint AF-ban, mint mindenben. Azóta az az egyik kedvenc obim.

    Ha lenne natív 1.4-es Z obi 85 mm-es, szerintem már vettem volna... de "csak" 1.8-as van. Tudom, luxus probléma... de kivárok az 1.2-re a Nikontól, vagy épp az 1.4-re a Sigmától, ha már eddig vártam.

    Ami az árakat illeti, nyáron voltam Magyarországon és konkrétan nem akartam elhinni, hogy az elektronika mennyivel drágább ott mint kb. bárhol máshor. Szerintem megéri vonatra ülni és külföldöm bevásárolni.

    Ha nincs jó, ló a szamár is.

Új hozzászólás Aktív témák