Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • total90

    veterán

    Az AF problémákra reagálva..

    Nekem volt Z6, Z7, Z7II és most van egy Z8 meg Z30.
    Tudtommal a Z6-os széria soha nem volt ajálva sportra illetve gyorsan mozgó dolgok fotózására.
    Annó amikor a Z6-om volt, akkor ezen én is ki voltam akadva, amikor a kutyát próbáltam fotózni. Mondjuk egy jó 50%-os találat akkor is volt.

    A Z7-t iszonyat nagy lépés volt ilyen téren és egy kicsivel jobb a Z7II.

    Z30-am nem is próbáltam arre, illetve amikor Indiába voltam, akkor lőttem pár madaras és mókusos képet. 10-ből kettő azért jó lett ;]

    Z8: elsődlegesen természetet fotózok, de néha madarakat vagy épp kutyákat. Amikor meglett a Z8 egyből mentem is madarazni.
    Amit én észre vettem az, hogy ha teljes mezős AF-ban használom a gépet. akkor hajlamos mellé lőni. Ellenben ha a fókusz területet kisebbre veszem, akkor eléggé jól teszi a dolgát. Mondjuk 10-ből 8-9 kép jó. A maradékon meg pl. a szem mögé fókuszál. Ezt a teljesen valahova máshová fókuszálás dologt még nem észleltem.
    Jövő héten fotózom egy ismerős kutyáját, akkor többet tudok mondani talán.
    Talán nekem alacsonyat az elvárásaim, de ha 70%-ban betalál a fókusz, akkor elégedett vagyok, legyen az akármilyen rendszerről szó.
    Nagy különbségeket vettem észre az üvegek között. 70-200, 24-70 f.8-as obik szerintem brutálisan gyorsak. 14-24 f.8 videóra fantasztikus... Plena tud lassú lenni, de pl. hétvégén lepkéket fotóztam vele és a képek többsége betalált.

    Ha nincs jó, ló a szamár is.

  • r3dsnake

    nagyúr

    válasz total90 #851 üzenetére

    Köszi, hogy leírtad a tapasztalataidat! Tök jó, hogy a Z8 ennyivel jobb. Viszont az egy 1,7 milliós váz, és még így is nem lehet a teljes mezőre bízni a gépet? Azért nemár... :) Erdőben, fák közt én is lentebb vettem a mezőt. De ha előttem van az állat (tökmindegy milyen, tyúk, birka, kutya, bármi) akkor az R6 II fullosan rátapad.

Új hozzászólás Aktív témák