Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ph_5.5

    aktív tag

    válasz total90 #422 üzenetére

    Nem értem ezt az AF probléma dolgot. Nincs és nem is lesz jó eséllyel olyan váz ami 100%-os eredményt produkál. A Z6II meg bőven jobb mint amivel mondjuk 5-6 éve bárki is dolgozhatott. (pl Nikon esetén akkor fx-ben csak dslr létezett, a Sony A7II meg annyira nem erős AF-ban, az A7 I gen-ről nem is beszéljünk). Szóval én nem érzem azt a nagy lemaradást.
    A Nikonok legalább fogható méretűek, számomra normális menüvel. A Z obik indokolatlanul mocsokdrágák- de ahogy korábban pár hsz írtátok lesz Sigma hamarosan. Mondjuk pont nincs bajom az ftz-vel sem és amig az artok szét nem esnek, nem fogok beruházni újba.

    #421.mf Elcsépelt, de teljesen igaz mondás hogy nincs rosszabb az el nem készült képnél. Ha így halad az árfolyam, infáció és társai, akkor a Z6III 1.2- 1.3 milla lesz. A Z8 meg 1.8.
    A használt Z6II meg 700e, amiből vehetsz kettőt a Z8 helyett és még belefér egy halom kacat mellé.

    Alacsony ISO-n már jó ideje nincs óriási különbség a Nikon vázai között. AF is akkor kezd érdekes lenni ha valami gyorsan mozog... és főként a fotós felé vagy tőle távolodva.
    Persze tudom, van mo-n pár olyan fotós aki autók fotózásából él, és neki kell majd a "felismertem az autót gazdám, kövessem és 30 kép/sec-el lőjünk rá" menüpont.

    A 85 1.2 meg azt a réteget célozza meg akinek nem elég drága a 85 1.4 Art és 3mm helyett 2.8 mm-es DOF-al akar dolgozni :)

Új hozzászólás Aktív témák