Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • konyi79

    addikt

    válasz wms #188 üzenetére

    Nem biztos az én véleményem a legobjektívabb a két rendszert összemérni, hisz 2012-től van valamilyen Sony MILC-em, míg Nikon...
    Korábban volt egy rövid próbám még Z6-tal a kiadási fw-rel, de akkor nem volt túl meggyőző.
    Most egy jóbarátommal voltunk egy itatós lesben, és rengeteget panaszkodott a Z6ii-ra, inkább ott is a D500-zal fotózott, pedig egy itatós azért na, ott nem kell feltétlen a világ leggyorsabb fókusza. Elkértem ott tőle, gondoltam nem lehet az olyan rossz, pár órát szenvedtem vele.
    Tudom a Sony esetében is megvan az, bizonyos helyzetekben (főként wide fókuszmezőn) hajlamos a háttérre ugrani, de némi rutinnal lehet tudni, hova mozdítsam, hogyan tudom átdobni más fókuszmezőre, hogy megtalálja a témát. Itt is ez a baja, csak onnan kb lehetetlen kimozdítani emberi időn belül. Legkisebb központi fókuszpontot a képmező felét kitöltő témára rakva is csak végtelenen huntol úgy, ha olyan területre mozdítom, hogy a képmezőn egyetlen éles, kontrasztban lévő terület sincs. Ez elég kellemetlen, ilyen Sonynál nincs.
    Szóval értem én, ez a terület elég speciális felhasználás, meg repkedő madarakat elkapkodni azért izzad a Sony is néha, de ezek ültek (A73).
    Azóta mégegy usert találtam, és elengedte a Nikon tükörnélküli családját a témára Ő is, meg van, akinél abszolút nem jött elő.
    Érdekes, a tesztek valahogy ezzel sose találkoznak, pedig biztos, hogy élő jelenség.
    Azt gondolom, maga a váz frankó. Valamivel nagyobb ugye, mint a Sony, de én nem érzem ettől feltétlen kényelmesebbnek, de simán benn van, emezt szoktam meg. A státuszkijelző értelmét egy MILC esetén én mai napig nem látom, de ha valaki ezen nőtt fel, én megértem azt is. Kicsit a kijelzőt túl színesnek, túl telítettnek, sőt inkább zavarónak érzem már a megjlenített infók, azok grafikája és mérete miatt, de itt is én a másikat szoktam meg, de ettől függetlenül szerintem ebben a Fuji a legjobb.
    A lényeg, majd ha lesz a Nikonnak is natív nagyteléje lesz korrektebb ez az összehasonlítás, de tény: a jelenlegi rendszereket összevetve a Sony itt jelentős előnyben van.
    Egy rendezvényt egy fényerős fixet a vázra csavarva végiglőve lehet, hogy a Z6ii simán lealázza az A73-at, meg követés pontosságában lehet, hogy nagytelével is, de a témát először meg is kellene hozzá találni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák