Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vati

    senior tag

    válasz Batman2 #265 üzenetére

    Szia!
    Köszi a tanácsokat.

    Most voltam olyan figyelmes, hogy pontosan megnézzem mi van a töltőre írva:
    adapter üzemmód: 4.8V dc 8.5W
    töltő üzemmód: 6V dc 1200 mA
    Ez alapján nekem úgy tűnik, ez egy áramgenerátor aminek a vezérlése NiCd cellákhoz van kitalálva, és valószínűleg a feszültségesésen kívül mást is vizsgál (NiMH-nál nem tudná észrevenni a fesz.esést) mert valami miatt mégis lekapcsol méghozzá inkább előbb mint később. Nem lehet, hogy a töltőáram nagyságát figyeli még, és azért kapcsol le, mert az NiMH-nál hamarabb leesik a kétségkívül izmos töltés miatt?

    Belekuksizva úgy találtam, nagyon kulturáltan összerakott dolog, nem lenne egyszerű szétbarmolni hogy egy plusz ellenállást berakjak - és sajnálom is.
    Ellenállást nem is lehetne sorbakötni, hiszen az áramgenerátor ugyanúgy keresztültolja rajta a fix áramot, hacsak a soklábú IC-t tartalmazó egész NYÁK-ot ki nem kötöm - az elég barbár lenne. (meglepődtem, amikor megláttam mennyi elektronika van benne - elko és ellenállás hegyek, millió vezeték a nyákon, IC sok bekötött lábbal...)

    Úgy tudom, a mai NiMH cellák 200-250 mA töltőáramot simán ki kell bírjanak.
    Gondolom, a 4.8V-os üzemi feszültség 4db sorba kötött cellából jön ki. Ehhez 800-1000 mA max. töltőáram tartozik.
    Ehhez képest mennyire necces az 1200 mA ami kijön a töltőből, figyelembe véve hogy állandó ''manuális'' hőmérsékletfigyeléssel és időkontrollal töltök?

    Előreláthatólag mennyire degradálja az akku élettartamát ha ezzel töltöm úgy, hogy mindig kvázi-lemerült szintről indítok, 2-2.5 óráig töltöm (ha közben kikapcsolna a töltő, pihentetés után visszadugom) VAGY addig amíg melegedést nem érzékelek az akkun, amikor is végleg leállok. Ha jól értem, ekkor nem lesz fullra feltöltve, csak majdnem - de a <3 óra lehetséges töltési idő nem elhanyagolható előny..
    A memóriahatást megelőzendő, időnként túltölteném, de nem ezzel, hanem egy külön megépített ellenállástöltővel. Ez ''lenullázza'' a memóriahatást, nem?
    Találtam is már egy 6V 250 mA-es adaptert töltőépítési célra - kérdés mennyire simított dc jön ki ebből - erre mennyire érzékenyek a cellák?

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

Új hozzászólás Aktív témák