Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LOTR

    addikt

    válasz Banano #1380 üzenetére

    huh, ebbe az írásra elég sok helyen bele lehetne kötni, most csak felületesen futottam át és kedvem még csak-csak lenne, de időm nincs, hogy az egyszerű matek részét levezessem és értelmesen leírjam úgyhogy előre is elnézést, ha nem lesz túl összeszedett a megjegyzésem

    Számoljunk egy kicsit: 48 hónap alatt fizetünk...
    ...Fizetünk a két lakástakarékba 1,53 millió forintot.

    20+14 a két ltp, azt 48-cal felszorozva, ami a négy év, tehát 34k*48=1,632m
    lehet én nem értek valamit, és előre is elnézést, 2x nincs kedvem elolvasni a cikket, de ha mégis elírás, akkor aki egy ilyen posztot ír, ilyenre fokozottan kellene figyelni és ezen kívül elvi hiba mindenképpen van benne, ha szimplán az a lényeg, hogy mikor kerül kevesebbe, tehát mikor kell kevesebb pénzt kiadni a kezünkből a fejlesztésre, akkor sohasem lesz egy 0-nál nagyobb thm-ű hitelkonstrukció végösszege kisebb, mint egy 0thm-es hitelé - ezzel valószínűleg nem mondtam sok újdonságot, de azért folytatom

    egy kérdés van, amit szerintem rosszul fogalmaz meg ennek a cikknek az írója, hogy megéri e belekezdeni a pályázatba, de mondhatni, gyakorlatilag vagy inkább nagyságrendileg (ez talán jobb kifejezés) nem több 'munka' ez a pályázat, mint egy szimpla hitelügyintézés, energetikus sem csak azért kell, mert a pályázatban szerepel, azért elég jó dolog tudni, hogy a fejlesztés mit és miben fogja befolyásolni az épület energiafelhasználását (ráadásul szinte elhanyagolható összeg egy energetikai tanúsítvány - arányaiban)

    és ez biztosan nem változott, ltp-t továbbra sem lehet belevonni a pályázatos hitelbe? (aki esetleg ezt biztosra tudja beírhatná, ott még mi sajnos nem tartunk, hogy ez jelenleg fontos legyen)

    valamint a ltp-k teljes állami támogatását elbukjuk ezzel a szimplán banki hiteles megoldással, hiszen az fedezi a "hitelkamatot/egyéb költségeket", ami a példa esetében közel 500k huf, így 4 év alatt "kifizettünk" (idézőjel, mert habár nem mi adtuk ki a kezünkből az ltp állami támogatás részt, de annál jobb helyre is kerülhetne az a pénz, minthogy egy banknak adjuk a szolgálataiért) közel 2,5m huf-ot, ahelyett, hogy csak 2-t fizettünk volna ki, biztosan vannak, akiknek ez nem jelentős különbség, de csak úgy a semmiért kifizetni az én véleményem az, hogy nagyon sok, aztán mindenki döntse el maga
    ha meg esetleg valamiért semmiképpen sem nyerhetné meg valaki a pályázatot, még mindig választhatja a szimpla hitelt

    [ Szerkesztve ]

    One Ring to rule them all

Új hozzászólás Aktív témák