Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • asdf_

    veterán

    válasz Skylukos #896 üzenetére

    Nagyon remélem, hogy a pénzek átcsoportosításával a későbbi fordulók terhére, megoldják hogy esetleg mindenki kapjon támogatást aki megfelelő pályázattal indul

    Meg egy nagy ló*szt, és akkor teiibeszívatod azokat, akik később tudtak/később akartak (neadjisten szándékosan később akartak) indulni. Nem mellesleg amúgy a piac sem bírná, ha egyben kiszórnák a zsetont, se feltelepíteni azt a sok napelemet, hogy a szolgáltatók mennyire bírnák a sok 3 fázís létesítést, óracserét, arról már nem is beszélve... Biztos így is lesz jópár magát túlvállaló cég, amely majd ismeretlen alvállalkozókkal telepíttet majd vállalhatatlan minőségben és ezzel lesz tele a sajtó, én erre kb. a fejemet teszem. Komplexnél már így is szűk a határidő, szerintem egy rakásnyian meg fognak csúszni vele, mert TO után mindössze 6 hónap van a nyílászárócserére, az ablakot meg úgy 4-6 hétre gyártják. És amíg nincs meg az ablak, addig (ha jól tudom) nem lehet belekezdeni az összes továbbiba, mert amí az első mérföldkő nincs meg, addig nem lehet a másodikra előleget kérni.

    mert azért ha belegondolunk rengeteg energiát időt és közvetve pénzt is fektetett bele minden pályázó és cég is, főleg a komplexbe indulók, úgy hogy szerintem ez lenne az igazságos

    Pénzt a napelemesek szerintem semennyit, időt sem sokat, a beadás több idő volt, mint az egészet elintéznii, a komplexnél ott valóban lehettek már esetleg valós költségek. Ugyanakkor, bárki, aki nem nyer, ősszel beadhatja újra, csak frissíteni kell az árakat.
    Valamint mindenki annak tudatában kezdet bele az egészbe, hogy nyerHET, feltételes módban, tehát ismert volt előtte, hogy esetleg fölsölegesen hajtja a biciklit.

    Ha sok lesz a forrás hiány miatt vissza utasított, gyűjtsünk aláírásokat a pénzek átcsoportosítására vagy a forrás emelésére.

    LOL Egyelőre az EU pénzéből megy az egész (illetve hát csak menne, csak ugye Viktorunk..., és így egyelőre az állam megfinanszírozza, aztán max a végén úgy leszünk vele, mint az Elios lámpákkal, hogy végül az EU helyett a mi adónkból lesz az egész), így ezen emelni kb. biztosan nem fognak (átcsoportosítást meg lásd előbb, miért nem megy). Szavazatvásárlásnak meg eszméletlen drága lenne, másokat egy zsák krumplival, meg 10-20 ezerrel meg lehet venni, tízmillióért 2 ember egy "kicsit" drága. Főleg, hogy veled nem is fotóztatják majd a szavazólapot.

Új hozzászólás Aktív témák