Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Longeye

    tag

    válasz Rinocerosz #27584 üzenetére

    Én kb. 6-8 éve használom a OneDrive-ot, de épp ellenkező módon ahogyan Te. Én mindig szinkronizálom az Asztal és a Dokumentumok tartalmát. Így minden más eszközön is ott van minden, amire szükségem van. Suliban dolgozom és itt is majdnem minden tanárnak hasonlóan beállítottam ezt a funkciót.
    Sem magamnál, sem másnál nem tapasztaltam még ilyet, amit mondasz. A géptermekben volt egyszer ezzel anomália, 2-3 éve, de az más történet.

    Adatok visszaállítása:
    Nem tudom, de lehet az a baj, hogy a OneDrive automatikusan beállította a szinkront (ezt szokta alapból) és pl. az Asztalra be van kapcsolva, vagy csak azokra a fájlokra, amelyeket feltöltött a felhőbe, hogy ne tárolja őket helyben.
    Ha jól gondolom, akkor kapcsold vissza a szinkronizálást! Ekkor meg fognak jelenni újra az ikonok.
    Az Asztalra állítsd be, hogy "Mindig tartsa meg ezen az eszközön". Ezt fájlkezelőben, a megfelelő mappára való jobb klikkel tudod megtenni. Nálam mondjuk az egész OneDrive mappára ez van beáéllítva. Lehet az lenne a legegyszerűbb, ha Te is ezt tennéd.
    Ezután megvárod, amíg mindent leszinkronizál, majd a OneDrive beállításainál leválasztod a számítógépet és kikapcsolod az automatikus indítást. Ha nincs szükséged a OneDrive-ra, akkor el is távolíthatod.

    Remélem sikerül! Ha nem, kérdezz bátran és ha tudunk, segítünk!

    Megj.: Szerintem a felhőbe való tükrözés borzalmasan jó dolog. Egyszer véletlenül felülírtam egy mappa tartalmát egy másikéval. Ezzel több havi munkám ment volna kukába. És milyen jó, hogy oda ment! A (OneDrive) felhő 3 hónapig megőrzi a törölt fájlokat. Maradéktalanul vissza tudtam állítani mindent.

    /* Egy lelkes kontár */

  • Indiant

    addikt

    válasz Rinocerosz #27584 üzenetére

    Én sem használom, de nálunk is hasonlókat csinált. Ha lehet én is tiltom de mivel ms termék, gondolom nem lehet.

Új hozzászólás Aktív témák