Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pestas86

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy Gigabyte P43-DS3L alaplapom van.A problémám a következő: volt benne két darab 1 gigás ram modul,mezei DDR 2-es Kingston KVR 800-as.Xp is és Vista is rendesen felismerte,hogy 2 giga csücsül az alaplapban.Ma vettem még egy 1 gigás modult,szintén az emlitett modell.Beletettem a már meglévő két modul mellé,indul a gép,xp betölt,megnézem és a 3 giga ramból csak 2,5-et lát.Restart,be Vistába,ugyanez a helyzet.Próbáltam másik slotba berakni,de ugyanaz a probléma.Ha a már meglévő 2 darab 1 gigás modult kiveszem és az újonnan vásárolt 1 gigás van egyedül a gépben,akkor felismeri,hogy 1 giga van benne.Tehát maga a ram jó,és működik is.Próbáltam kölcsönkért ramokkal 2 darab 512-es modullal is,de a probléma továbbra is megmaradt,a 3 gigából csak 2-5-et lát xp is vista is.Lehetséges e az,hogy mivel a már meglévő 2 db 1 gigás ramom,ami kétoldali memóriás,összeakad az újonnan vásároltal,ami viszont csak egy oldali memóriás?Biosban nem találtam semmit,amit állithatnék,hogy kezelje a 3 gigát.Az új ram is 6 6 6 18-as késleltetésű meg a már meglévő 2db. 1 gigás is.Találkozott e már valaki ilyen vagy hasonló problémával?Válaszokat,segitséget előre is köszönöm.
    Üdv. Pestas86

Új hozzászólás Aktív témák