Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Landsmann

    addikt

    válasz tomp #5912 üzenetére

    Ez természetes. Hozzám olyan 500 méterre van a bázisállomás az utca végén. Simán rálátok a toronyra. Ennek ellenére nekem is csnált olyat, hogy váltogatta a GSM/3G hálózatot. Először készülékhibára gondoltam, aztán szóltam a Pannonnak, hogy szerintem valami gond van. Több hetes testztelgetések után és egy hozzáértővel beszélgetve kiderült, a készülékem nem hibás, de a hálózatban sincs hiba. Ugyanis a 3G hálózat azt csinálja, hogy mikor nagy a terhelés rajta, akkor a teljesítményét visszább veszi. Ezzel leszórja magáról a távolabbi készülékeket. Ahogy csökken a terhelés, növeli a teljesítményt és egyre több készülék mászik vissza a 3 G hálózatra. Namármost nálam ez odáig fajult, hogy percenként akár 3-szor is váltott. Teljes bizonyosság a készülék hibátlanságáról akkor lett, mikor megvettem a Naite-t és a két telefon másodperc pontosan ugyanabban az időben váltott át GSM-re.
    Tehát a máűszakisok szerint a hálózat jól működik. Azért némi bizonytalanságot okozott a technikus, amikor utca házszám szerint beazonosítva azt mondta, hogy nálam olyan nagy a lefedettség térereje, hogy az iylen "cellalélegzést" nem lehetne észrevennem.
    Aztán tudatosan figyeltem a cellaváltásokat. Érdekes dolgok jöttek ki. Hétköznap is voltak iylen hálózatváltások, de ritkábban. Volt, hogy 2-3 napig nem történt. De amint eljött a pntek délután, este, akkor szinte folyamatos lett. Hogy miért? A kollégiumból hazajöttek az iskolások és mindenki rácuppant a mobilnetre ki modemmel, ki telefonnal. A szombati napokon viszonylag kiegyensúlyozottabb volt a cellaváltások szétoszlása, de vasárnap 11 óra után kezdődtek. (gondolom a szombat esti buli, diszkó után másnap későn keltek a netezők) Fél egy, fél kettő között ritkult, vagy nem volt, de utána ismét szaporodtak (ebéd utáni net) , majd a késő délutáni, esti órákban megszűnt, illetve ritkult nagy mértékben. (sokan vissza utaztak a kollégiumba, de voltak akik csak hétfőn reggel)

    A Telenornál ahol van 3G, ott HSDPA is van, kivéve ha annyira gyenge a térerő, hogy inkább csak 3G-n biztos a kommunikáció.

    Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

Új hozzászólás Aktív témák