Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SP4C3

    veterán

    Üdv vajdaságból...
    Csak így itthagyom...

    Telenor otthoni mobilnet (100GB adatkorlát + 10/10Mbps sávszélkorlát)

    Szituáció, adott egy kisebb városra emlékeztető falu egész jó 4G-s lefedettséggel.
    A városkától északra 4km-re egy hétvégi nyaraló ahová jó lett volna valami netet varázsolni. Az ügyfél már előfizetett egy éve telenyomornál otthoni netre, rakatott fel egy ilyen:

    China Custom 3G 4G Lte 824-2500MHz 10dBi WiFi Yagi Directional Antenna -  China Yagi Antenna, Directional Antenna
    antennát és megkért, hogy nézzem már meg, mert nem tud zoomozni (online oktatás).
    Pontosabban tud videokonferenciázni, csak ha bekapcsolja a saját webcam-jét, akkor összephossa magát a zoom és lagfesztivál van. Mondom jó, rálesek.

    Huawei B311-es modem (azonnal kapott konfigot, 4G only, wifi 20mhz-re egyéb apróságok (3Gmeg sem moccan azon a helyen)), 50ohm-os coax-szal összekötve az antennával, ami nagyjából jól van irányolva. Indítom a speedtest-et, 10/10, sebesség megvan, látszólag okés minden... látszólag...
    Igen ám, de a úgy van meg a 10Mbps, hogy az első másodpercben 30Mbps-mal tölt, utána 3mp-ig 0 mbps... (speedtest "grafikonja" ezt rohadtul nem jelezte, taskmgr-ben vettem észre, hogy szaggat), szuper, tehát meg is van a probléma, hogy a szolgáltató QoS-je egy kalap sz..ral egyenlő, ezt pofon egyszerű lett volna megoldani, beraktam egy router-t a modem mögé, beállítottam rajta egy 10/10-es korlátot, így rendben kellene, hogy legyen, nem fog burst-ölni, stabil 10 mega lesz...

    fittyfenét lett stabil, be-be droppol párszáz kbps-os sebességekre.. Jó, legyen 8/8Mbps, kezd símulni a grafikon, már nem fűrészfogaz ééés megint beesik...

    Lehet jelprobléma? - gondoltam magamban...
    Saját telefonból SIM kikap és modembe bedug, limitet eltávolítottam, indítom a mérést...
    30/25Mbps drop nélkül, de eléggé ingadozva... Na mondom ezaz nézzük meg 10/10-es limittel... láss csodát a telefonelőfizetéses 4G-s SIM kártyám tökéletes grafikonokat produkál szép stabilan... HomeNet-es SIM visszarak ezúttal 5/5-ös limittel... Bedroppol... Hogy az a jó k.........
    Tehát summa summárum netsemlegességet megszégyenítő módon prioritizálja a mobilelőfizetéses sim-ek adatfolyamát a szerbiai telenyomor.

    Jövő hét folyamán beszerzünk tesztre egy olyan (szintén homenet) sim-et, ami már (elképzelhetetlenül nagy) 150GB-os csomagban van ahol már nincs a szolgáltató részéről sebességkorlát (állításuk szerint maximális 4G sebességre nyitva van és a jelszintekhez mért maximum sebességgel lehet forgalmazni, szerintem meghazug qrvák, de jövő héten kiderül).

    -JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Új hozzászólás Aktív témák