Hirdetés

Aktív témák

  • Throme

    veterán

    válasz Freddy76 #48642 üzenetére

    Hát azt nem tudom az omd-t hányan sajnálják le. Mondjuk én kipróbálhattam, ahogy ismerős EPL-3-át is és tényleg látok benne rációt, csak a dslr valahogy jobban bejön.

    Sokat az itteni beszélgetésekhez nem tudok hozzászólni, de ezt egyáltalán nem bánom, mert ugyan úgy lehet élvezni a fotózást viszonylag olcsó, vagy inkább úgy írom, elérhető áru obikkal. Mert a 18-105, 55-200, 70-300VR/VC, 35, 50 obik igen is jó cuccok.
    Még Ti sem lőttetek sport sorozatot a drága f 2,8-as obikkal (legyen az alapzoom, tele).
    Makrót leszámítva meg a fentiekkel is jó eredményt lehet elérni...
    Pl mióta van vakum hát nekem nem hiányzik a fényerős obi. Így legalább van nagyobb DOF-om és nem kell a másik arcába belemászni vagy éppen kimenni a házból mert belefér a látószögbe a család...
    Egyszer jéghoki meccset meg fogok próbálni 70-300 VR-el lőni, hogy mennyire használhatatlan egyáltalán ilyen célra...

    Eléggé megdöbbentő, hogy a durván drága technikákkal meg megy a szívás.
    Valahol egyébként nem csodálkozom. D7k, D800 mid újabb váz. Előbb utóbb növekedni fognak a 3rd party obikkal való problémák. Az is gáz, hogy egy drága obi a szervizben kezdi, hogy beállítsák...
    Olyan mint régebben a dácsiák. Megvette az ember és vihette összerakatni....

    Nem tudom a hibrid megoldások mennyit segítenének ezen a fókusz mizérián...
    Én nem aggódok.
    Elolvasgatom azt itt leírtakat és mindig megspórolok 300k-t :) :)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák