Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz #97544192 #4298 üzenetére

    Hát igazából Te döntesz.. Az Intel doksija szerint 1,35V-ig mehet fel max, ami olyan 1,315V maximum hosszútávon, egy ilyen Giga lapban. Ekkora fesz kell is neki (nálam, lehet nálad kevesebb is elég) 3200-as Uncore-hoz. (kb. érték, talán 1,295V-on is jó lenne nálam, de nem szenvedtem vele). A másik verzió, hogy lejebb veszed az Uncore-t, ami viszont azt is jelenti, hogy a ram órajelét is csökkentened kell, mivel a minimális uncore az a ram sebességének 2X-ese, bármit is állítasz be. Nálam pl. most tesztelés alatt áll a kímélő 24/7 beállítás, de jelenleg 165Mhz BCLK, turbo-val, 36-os QPI szorzó (3ghz) 17-es Ucore (2800mhz) és 8-as ram (1320) CL7-ben, és egész szépen megy. :K Ami kellett hozzá fesz, nem minimum, hanem üzembiztos: 1,275V Vcore, 1,275V QPI, 1,54V VDIMM, minden más NORMAL-on.
    Ha gondolod, próbáld ki.... És nem minimum feszek... Nincs időm sokat tesztelgetni, de ha kész lesz, írok még.... ;]

    (#4299) SzlobiG: Ja, legalább másfél hete megvan.... :P :C :C :C De tény, használják páran ilyen magas QPI-fesszel, egyelőre gond nélkül, de meglássuk ám, fél év múlva is menni fognak-e.... (Én 70% tenném, hogy igen, 30%-re, hogy nem.... Én biztosra megyek, nem ér annyit nekem +5-20% sebesség)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák