Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyapo11

    Topikgazda

    válasz petipetya #8850 üzenetére

    Ilyen részletesen én nem szoktam vizsgálni, tkp. az nem érdekel, hogy a papírt hogy viszi. Azokat vágja jól, amikre használom. Pl. ha bármilyen vágóképességi vizsgálattal megnéznénk a hámozó késemet, az mindegyiken elbukna, olyan tompa. Több éve nem éleztem, és a krumpli, karalábé, sütőtök stb. hámozás elég gyakori. Biztos nagyobb erő kell pl. az alma hámozásához, de az nem számít, hogy 1 vagy 2 N, sokkal fontosabb, hogy nem vágok a kezembe és takarékosabb a hámozás, mert ha éles késsel csinálom, az néha beleszalad az alma húsába. Így viszont elég jól lehet követni az alma vonalát, és szép vékony héjat tudok leszedni róla.
    Természetesen ilyen éllel egy nagyobb késsel képtelen lennék átvágni egy sütőtököt, esetleg kalapáccsal ütve a pengehátat.
    Ez is azt bizonyítja, hogy nem csak többféle kés kell, hanem az élezésben is meg kell találni minden késhez az ideálisat.

    menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

Új hozzászólás Aktív témák