Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Tetsuo #1914 üzenetére

    japán kert, angol kert, szavanna, és néha magyar részek ( : ahogy a tájolás és "domborzat" adta, két hatalmas fenyő már adott volt és a két gnóm tuja, kecskerágó fa, aranyeső, sok árnyékliliom szétdobálva mindenhova, hozzájuk igazítottam a többi elemet
    a kezemmel írtom a gyomokat:) azért olyan rengeteg nincs, hagyjuk kicsit nőni őket aztán manuális eltávolítás, fillérb@szás van a házban, örülök h ki tudtam harcolni a kertet, növényeket, anyagot fizette a ház, én megterveztem, megvettem a növényeket, anyagokat, volt amit én is szállítottam oda, tavaly nyár ráment kb, aztán a szomszéd sráccal ketten voltunk a brazil gépsor ( : nem ám rota kapa meg gépek, volt olyan bokor aminek a gyökeréhez majdnem köbméteres gödröt kellett ásni h kiszedjük, de megoldottuk
    lakóépület, régi építésű, finoman fogalmazva nem túl száraz pincével, ha elszaporodnak a férgek a textil alatt, télre lazán bemennek a pincébe, onnan a födémbe, falakba, mikor csináltam a lakást és bontottam olyan alieneket láttam h ripli' is megnyalta volna a száját :d
    jogilag nem az enyém, de egyébként ha saját lenne akkor is ilyenre csináltam volna, szóval valahol az enyém, mai napig jönnek gratulációk, azoktól is akik nem látták a before állapotot ( : de ha nem jönnének sem érdekelne, magam kedvéért csináltam, azért jó látni amikor valaki beesik mikor ott vagyok, és el kezdi dicsérni a kertet, én pedig oda mondom, tudom...én csináltam ( :
    amivel igazán sok idő elmegy az a növények megismerése, gondozás az nem vészes, nemrég obiban lőttem korall virágot, ezeöccázé' egy nagy tállal, kb 30-35cm átmérő, gyönyörű, éppen leakciózták 3,5k-ról, átsiklottam fölötte h nem szereti a sok vizet, őt inkább hazahoztam nemrég, pont jókor, utána jött a sok eső
    ezt a cannat sparban lőttem nemrég, talán 1,3e ft volt, tavaly i vettem, rögtön kettévágtam a cserépből kiszedve, ha már azt írták tőosztással szaporítható, két hatalmas bokor lett belőle, sajnos kifagytak idénre, nem matekoztam bele, h nálunk a paneleknél sem szedik fel őket, de itt a taljban sok meleg van a távfútés miatt, és ezért nem fagynak ki, most dézsába raktam, találtam a lomok közt, ősz végén majd megy le így a pincébe, jó eséllyel nem lesz gond jövőre vele
    ez pl olyan növény ami szinte nem igényel gondozást, tűző napon is vígan elvan, hatalmasra meg tud nőni, a levelei olyanok mint a banán cserjének, virágai általában nagyok, mégis elég keves helyen látok belőle, egyik panel mellett két méternél magasabb példányok vannak, az lesz nálam is a cél ( :
    van rettegett trombita folyondár is, dézsában, nem sokat nőtt, de sok gyönyörű virágot hozott, a haldokló orgona tövében van, ha sikerül felfuttatnom az nagyon szép lesz
    ezt a hortenzia-árnyék liliom kombót is bővíteni akarom, de szinte mindenhol ugyanazokat aliliomokat árulták tavaly, idén nem néztem, elvileg itthon 20 fajta van, egyébként meg kb 50
    az egyik fenyő alá begyűjtöttük az "alap" hostákat, őket is rendesen locsolni kellett, de meghálálták :) nagyon kellemes illatuk van

    szerk:
    ő pedig itt ebújt egy kannában az aranyeső alatt ( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák