Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DJGABI

    addikt

    válasz DJGABI #2460 üzenetére

    Közben számolgattam: azért annyira nem pénztárcabarát ez a gombázós megoldás se... Az idomok magukban annyira nem is drágák, de ha jól értem, akkor majd mindegyik gombához kell nekem egy T idom is? Meg akkor kapillár cső, reduktor...

    Bementem a boltba megérdeklődni inkább a KPE-t a csepegtetőszalaghoz, ott mondták, hogy volt aki simán csak KPE csövet vitt és azt lyuggat ki. De annál a megoldásnál is: egy idom 700Ft... Ha sorokban gondolkozok akkor rengeteg kell. Kollégának mondjuk volt egy felvetése: ha egyben hagynám és csak cikk-cakkosan helyezném el? Mennyire lenne elvetendő ötlet?
    De ugye ennyi erővel meg maradhatnék az eredetinél, a legegyszerűbb, leginkább low cost megoldásnál: a régi 1/2"-os slagokat helyezném el úgy és lyuggatnám ki inkább akkor már azokat. Úgyis tervben volt 1 db hosszú rendelése, úgy van 3 darabból összekötve a jelenlegi, ami hátra megy a kertbe.

    Youtube-on láttam még PVC-s megoldásokat, szintén csak megfúrkálják a csövet 2-es fúróval... Idomok ott már kellemesebb árban vannak, csak ott meg a ragasztó dobja meg az árat...

    Szalagnál is: méterre nem nagyon adnak el, még a 200m-es is sok nekem, valami reduktor/nyomáscsökkentő kell hozzá (az mondjuk a gombához is)... Ehh, asszem inkább marad a kézi öntözgetés. 43 palánta van most, meg egy 8-10 saláta

    Aldiban volt a múlt heti újságban öntöző időzítő, azt megvettem, egyelőre ennyi van meg a rendszerből. :DDD

    << "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

Új hozzászólás Aktív témák