Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dictator^

    veterán

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Otthon.

    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Jelenleg játék, de jó lenne ha elektronikus zenére is azért részben kompatibilis lenne.

    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    20-30k.

    4.) Új vagy használt?
    Új, viszont ha használt, akkor lehetőleg valamilyen frissebb darab érdekelne.

    5.) Circumaural vagy supraaural?
    Circumaural - a kényelem fontos.

    6.) Zárt vagy nyitott?
    Zárt.

    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    Kiegyensúlyozott legyen. Ne legyen sem extrán kiemelt mély , sem kiemelt magas.
    Játékra (PUBG, SW Battlefront 2) normálisan tudjam használni.
    Az utolsó két fülhallgatom egy Philips SPH 2500 volt, viszont az alaplapi hangkártyán lévő hangzás halk volt, illetve a játékoknál sem hallottam mindent normális hangerővel, meg kezdett a mély hangoknál a membrán "zörögni", gondolom kikezdte az idő, így kaptam ideiglenesen egy Hama Urage fülhallgatót, ami hangzásba elég silány, viszont nem tudom, hogy az independencia miatt, vagy, hogy USB-ről megy, sokkal hangosabb és jobban hallok vele mindent. (A zene nagyon gáz)

    8.) Honnan vásárolnál?
    Magyarországról ha lehet, normális garanciával.
    Ha meglesz a kiszemelt típus, akkor körbe nézek akár én is.

    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    Alaplap gyári integrált hangkártyája.
    ASRock Z390 Taichi - Realtek ALC1220 Audio Codec

    Szóval eddig a HyperX gamer fülhallgatói között nézelődtem.
    A Cloud II-re gondoltam, de csak amiatt, mert félek, hogy Jacken nem ugyanazt hozza, mint USB-n (külső hangkártyával).
    Az Alpha-ra egy ismerősöm akart rábeszélni, akivel PUBG-zem.

    Szóval jó lenne egy tuti tipp.
    Meghallgatni őket, tesztelgetni nem biztos, hogy sok időm van, pedig tudom, hogy ez lenne a legjobb.

    Ja igen, nem fontos a mikrofon sem. Igazából talpas mikrofont használok, a barátokkal való kommunikációhoz bőven elég, sőt zavar is ha a szám előtt lógna. Főleg, ha kajálok game közben :D
    Ha mikrofonos, az sem baj, csak leszerelhető legyen, mert tuti, hogy le fogom venni.

    [ Szerkesztve ]

    És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

  • Dictator^

    veterán

    válasz Dorien #78780 üzenetére

    A többi fülesnél nem látom, de gondolom az egyik oldalon a Shure-hez van írva, egy terhelhetőség 500mW, ezek szerint ennek lesz olyan hangereje Jacken, mint a Hama Uragenek?

    A HyperX fülhallgatókhoz képest gondolom a Shure azért jóval előbb, vagy egyszinten van, igaz?
    Sosem képzelném, hogy egy gamer fülhallgató egy studio fülhallgató szintjén lenne, maximum az überdrága kategóriákban..

    [ Szerkesztve ]

    És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    Sziasztok!

    Belépő gamer headset/fejhallgató (mindegy, hogy van-e rajta mikrofon, de nem lenne hátrány) iránt érdeklődnék.

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Otthon, csendes környezetben.
    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Játékbeli kommunikáció, játék hangjai, illetve esetlegesen Youtube zene.
    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    20k max
    4.) Új vagy használt?
    Új
    5.) Circumaural vagy supraaural?
    Circumaural
    6.) Zárt vagy nyitott?
    Zárt.
    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    Nincsenek nagy igényeink, csak megbízható minőség legyen.
    8.) Honnan vásárolnál?
    Bestbyte, extreme digital, mediamart
    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    PC, alaplapi hangkari

    Köszönöm! :R

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Execᵀʰᵀˢ

    tag

    válasz Dorien #79147 üzenetére

    Köszi az ajánlatot. Bocsi, de kifejezett gamer fejhallgatót nem vennék, több mint valószínű, hogy az ATH-M30x-el megegyező/alatti ár a minőségben nem fog mutatkozni. Illetve, mikrofonra nincs szükségem, ahol mikrofont használok ott van dedikált hardverem rá; nem szeretném, hogy ez is a hangminőség kárára (értsd: "benne van az árban") menjen.

  • ribizly

    veterán

    válasz Execᵀʰᵀˢ #79181 üzenetére

    Messze van ez a "kifejezett gamer fejhallgató"-tól, de ahogy érzed. Én nagy nyugalommal ajánlom bárkinek.

    |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

  • Tomace91

    senior tag

    Sziasztok!

    Új fejhalgatót kell vennem mivel a mostani bal oldala meghalt teljesen (QPAD QH-90 Pro).

    Egy Sound Blaster Z lenne ami meghajtja a számítógépre kötve (600 Ohm-ot tud kiadni).

    2 típus között nem tudok dönteni.
    -Audio-Technica ATH-M50x
    -Beyerdynamic DT-990 Pro

    A QPAD az teljesen zárt volt, nyitott fülesem meg sosem volt még, de a lényeg az ár/érték arány lenne, meg a minél szebb hangzás.
    Szeretném elkerülni mostmár a "Gamer Headseteket" és valami jobbat kipróbálni.

    Játékokra(erre lenne használva a legtöbbet), zene halgatásra(rock,techno/tech house), minimal/progressive, reggea, kb minden, de ezek mennek a legtöbbet), filemzésre lenne a legtöbbet használva számítógépen.
    Szeretem a basszust amit észre lehet venni a hallgatott zene típusok alapján, de ahogy haladok előre a korban annál inkább szeretem a "szebb" basszust nem azt amelyik után mostmár lüktet a fejem egy idő után, így mindenhol visszafogtam a QPAD-ot is ahol lehet mert eléggé basszus orientált volt.

    Fontos, hogy kényelmes legyen hosszabb távon is, esetleg legyenek hozzá csere alkatrészek (kábel, pánra stb.), minél hosszabb élettartam.

    Árban is ez a szegmens az ami megfelelő lenne.

    Ha van bármi más tipp akkor szívesen fogadom!

    Válaszotokat előre is köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

  • cellukx

    tag

    válasz Gzula[HUN] #79620 üzenetére

    Nagyon köszönöm a választ! :R
    Típust meg azért nem írtam, mert gamer füles (sound blasterx h5) és gondoltam, hogy itt hamarabb kapok rá választ.

  • Carasc0

    őstag

    válasz fericske #79768 üzenetére

    Szia!

    Értem a lényeget. Szóval ha jól okosodtam néhány korábbi hozzászólás alapján, az audiophile hangzás azt jelenti, hogy a fejes mély közép és magas tartománya kiegyenlített, nem nyomja el az egyik a másikat. Az az igazság hogy a feltételeim között szerepel a dús mély mellőzése. Kivéve akkor, ha az a dús mély nem nyomja el a közepet és a magasat. Őszinte vallomásom következik: Volt egy Asus Cerberus gamer fülesem, ami 1 hónapja kakukkolt meg úgy, hogy van. Annak a dús mélyét megszoktam, olykor szoftveres szabályzóval is csökkentenem kellett. De a hangzásával én elégedett voltam. Nos ebből kifolyólag mertem leírni hogy az M50x sokkal jobb lehet mivel bőven 2x annyiba kerül mint az elhullott Asus.

    Viszont ha már említetted az audiophile kifejezést. Melyik az ajánlott audiophile hagnzású füles ilyen 50-60k árkategóriában (zárt, vezetékes, circum)? Vagy lehet nem is kell nekem olyan?

    Az hogy egy füles audiophile, az okozhat-e olyan hangzásélmény problémát, miszerint az egyenletesség miatt én az adott X zenében keveslem a mélyet?

    [ Szerkesztve ]

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

  • Carasc0

    őstag

    válasz fericske #79773 üzenetére

    Most nézegettem meg jobban ezt a Cooler Master MH752 típusú fülest és meglepően jókat írnak róla még itt is. Fele annyiba kerül mint az M50x és egyenletes hangzású gamer füles nem csak gamereknek. Most elgondolkodtam. A mikrofon megléte nem probléma. Talán ehhez még nem is kéne DAC sem, így olcsóbban kijönnék. Felcsigázott.

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

  • takacsbotond

    őstag

    Sziasztok!
    Szeretett Sennheiser HD 595 fülhallhatóm kezd elhalálozni, ezért keresnem kell neki egy utódot.
    Legtöbbet játékra, és Discordra használom, illetve YouTuberól, néha Spotifyról szoktam rajta zenét hallgatni ("gamer" fülest nem akarok, mert csapnivaló a hangjuk, zártak, és ezzel együtt rosszabb a térleképzésük is ironikus módon).
    A kényelme, könnyen hajthatósága, pontos tere, és számomra tetszetős hangja miatt nagyon szerettem, ezért szívesen maradnék a márkánál.
    Egy Harmon Kardon HK980 stereo erősítőm van otthon, erről hajtanám, egyelőre nem tervezek fejhallgató erősítőt vásárolni.
    A HD 579 és HD 599 a legszinpatikusabb. Mi a véleményetek ezekről? Ki tudná hajtani az erősítőm?
    Szerintetek egy HD 559 is előrelépésnek számítana a HD 595-ömhöz képest?

    Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

  • magickonfig

    tag

    Elugrottam a Hit & Space-be, belehalgatni pár fejhalgatókba, csak hogy legyen egy tiszta képem mit is szeretnék csak gamingre!
    Külső hagkártya egy KOMPLETE AUDIO 2

    -Beyer DT 770 80 ohm: sajnos nekem nagyon nem, valamiéert eltorzult mélytartomány.
    -Beyer DT 990 250 ohm : tökéletes térnagyság, jó 3d pozi, szőrnyű tűéles magas ami főleg a fegyverhangoknál érezhető, és félek nem nagyon tudnám korrigálni amp+EQ kombóval ( WC papír ilyet is olvastam)
    -Sennheiser HD 660s : az elején nem tünt annyira fel de nagyon szűk tér nyitotthoz képest, 3D pozi tökéletes, mély részletesélg és erősség tökéletes.Fegyverek robaja , robbanások letisztutsága isteni. Összefoglalva tökéletes lenne, csak nagyon szűk nekem a tér és ez nagy minusz nálam játéknál.
    -AKG K702 : hatalmas tér, szinte túl nagy is , de ez let térben a kedvenc, mély erősség elmegy de részletesség megvan, játéknál hangja kicsit üres, de hatalmas tér és jó 3d pozi.

    Hozzáteszem AKG K702-höz nem volt elég ez hangkari, csumán volt feltekerve a hangerő és még így sem volt elé, szóval lemerem fogadni szebben szól a mélye egy combos erősítével.
    Még így is ez let számomra az első, utánna Sennheiser.

    Hozzáteszem ez sem volt tökéletes teszt játékra, mivel youtubon néztem Battlefield 5 és Fortnite videókat, +lépéshangok pozicionálás videó stb.

    Tudnátok segjteni ezek alapján egy szinte tőkéletes nyitott gamer fejest a Spartan-hoz? ha kell hozzácsapok egy AMP-ot is max 30k ha nem lenne elég . (pl loxjie p20, bár lehet gyenge az AKG-hez) Ár : max 100 amp-al
    AKG K702 tere+ Sennheiser 660s hangminéség = :F
    Eddig HD58X volt a kiszemelt, de ha úgy tudom tere hasonlít a hd660s-hez.

    AKG K612 , Audio Technica ATH-AD900X 50k ebay+vám, AKG K712 ?

    Remélem nem voltam túl hosszú, hozzáteszem ez csak a saját tapasztalataim gamingre. Esetleg segít ha valaki hasonló döntésképtelen cipőben fog járni mint én :D

    Köszi

  • zsoltnyiri

    tag

    Sziasztok!

    Meghalt a régi gamer fejesem (Steelseries Siberia v2), és eszembe jutott, hogy van itthon elfekvőben egy Takstar Pro 80-am, amit ezzel a lendülettel felavanzsálok gamernek (ha már úgyis az alapja egy jó párnak), egy Modmic mikrofonnal.

    Viszont sajnos eléggé megviselt a fülpárnája, és tulajdonképpen ez is lenne a kérdésem, hogy tudnátok-e adni pár ötletet, ahol lehet rá kapni ésszerű árért, de viszonylag korrektet. Nem baj, ha kényelmesebb, mint ez a bőr, ami alapból volt :D

    Előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • diegho

    nagyúr

    Sziasztok!

    Egy SHP2500 utódát keresem, mert a gyerekek párszor ledobták és kezd nagyon sercegni. Azon is gondolkodtam, hogy veszek egy ugyanilyent, mert nekem tökéletesen bevállt, de hátha tudtok mondani nekem valamit 10k körül, ami ennél jobb.

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Szobában, gép mellett
    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Youtube zene, filmek, World of Tanks
    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    10, indokolt esetben 15k
    4.) Új vagy használt?
    új
    5.) Circumaural vagy supraaural?
    Circumaural
    6.) Zárt vagy nyitott?
    Zárt
    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    Jobb legyen, mint a mostani
    8.) Honnan vásárolnál?
    Net itthonról, mert gyorsan kell
    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    SB Play3 USB hangkártya

    Azért nem gamer fejest keresek, mert nem kell mikrofon, nem kell csicsa meg zongoralakk, egy normális fejes kellene ennyi pénzből, ami zárt és kényelmes a nagy fejemre :)) szorítóereje legyen kicsi lehetőleg.

    [ Szerkesztve ]

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz dik #81120 üzenetére

    Erre azért nem tudok válaszolni, mert nem ismerem az igényeidet-elvárásaidat.
    De gondolom játékról van szó elsősorban, ha a HyperX cuccokat nézegeted.
    Játékra meg a 751 is tökéletes kevesebb pénzért. Anyagminőségben nagyjából megegyezik azokkal, viszont a 751 kényelmesebb, és jobb a mikrofonja is mint a HyperX fejeseknek. Egyébként amit írtam feljebb az csak az én szubjektív véleményem, általában eléggé be szokott jönni a 751 az embereknek. Az egyik, ha nem a legjobb (nem csak) gamer fejes jelenleg ár/érték arányban. Ráadásul nem sikít róla hogy gamer, nem tarka, nem bazári, nincsenek rajta ledek, ergo utcán is használható akár.

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz dik #81135 üzenetére

    Nincs, de nem vagy köteles átvenni. A 751-en van.

    Tehát a főbb különbségek a kettő között:

    A Cloud-on nincs in-line hangerőszabályzó, a 751 kábelén van.
    A 751-nek jobb a mikrofonja, kényelmesebb is mint a HyperX, és kapsz egy jó kis velúr hordtáskát hozzá. A HyperX-en van egy bazári piros logó, míg a 751 design-ja sokkal letisztultabb, nem az a tipikus gamer külsejű fejes.
    A 751-nek cserélhető a kábele, a HyperX-é nem.
    A fülpárnák viszont a 751-en nem cserélhetőek, míg a HyperX-en igen.
    Közben viszont láttam hogy a HyperX mikrofonja is cserélhető, szóval ebben megegyeznek.
    Hogy hangra neked melyik jönne be azt meg senki sem tudhatja. Én valószínűleg a HyperX felé hajlanék ha ez tényleg Takstar Pro 80, de a 751-nek is igen jó hangja van, bár kicsit kevésbé találom részletesnek mint a Pro 80-at és a HyperX Cloud 2-t, amiket hallottam.

    [ Szerkesztve ]

  • utgyuru

    aktív tag

    Sziasztok,

    Otthoni használatra szeretnék venni valami fejhallgatót, max 45K a keretem rá.
    Mindenképpen over ear kialakítást szeretnék, nyitott/zárt között nincs preferencia, se abban hogy plüss vagy bőr a párnája.
    Házimoziba dugva szoktam használni Xboxozni/zenét hallgatni. (nem kell gamer, azért is ide írok)
    Eddig egy Beyerdynamic DTX 910-et használtam, alapvetően meg voltam vele elégedve, a leírtak alapján akár egy Pioneer MS5T is megfelelhetne, de az említett keretig el tudok menni, nyilván azért ott jobbak előfordulnak már, meg ha esetleg a jövőben komolyabb lejátszóra váltanék akkor ahhoz is jobban passzolna.
    Munkahelyen egy M50x-en hallgatok zenét, az én ízlésemnek amúgy hibátlan minden szempontból, ahogy néztem árban most is ekörül mozog kb., de kipróbálnék mást is.

    Elsősorban a Beyerdynamic DT-990-re gondoltam, de most láttam akcióban a Denon AH-D1200 is ennyibe kerül.
    Ami még szempont lenne, kialakításra legyen masszív (az M50x-hez tudok viszonyítani, kb. olyanra gondolnék, a DTX 910-el ez az egy bajom volt, elég kis gyenge műanyagokból van), illetve jó lenne, ha a kábele cserélhető lenne, ezt a DT990 nem tudja ha jól láttam.
    Szintén örülnék, ha később a fülpárna házilag is cserélhető lenne, tudom ez elég szubjektív, Denonon már pl. cseréltem, az egész könnyen ment, másoknál nem tudom mennyire bonyolult a kialakítása.

    Ohm-ok tekintetében merre keresgéljek? Szerintem forrás marad a házimozi 99%-ban, esetleg néha egy Fiio BTR3.

    Illetve a másik dolog, nem akartam a karácsonyi szezonra időzíteni, érdemes most venni (akár a Denon akció), vagy lehet az újévben ez olcsóbb? Néha nézegettem korábban is árakat, de nagy mozgást nem láttam eddig. Használtat nem szeretnék.

  • s4tch

    veterán

    válasz Rohir #81566 üzenetére

    Nézd meg a témaösszefoglalót, majd fáradj át a gamer fejes topikba. ;)

  • mettek

    addikt

    Ne hallgatgattam a Sennheiser hd6xx-et. Imádom. A samsung s10+ meglepően jól kihajtja spotifyról. Szgépen pedig egy Soundblaster g6-ról megy, az tegnap jött meg. A g6-nak van rgy kapcsolója az alacsonyabb és magasabb impedenciájú fejesekhez. A dinamika akkor jön meg amikor a magasabb állásra állítom bár így kb 50% hangerő már bőséges. Nagyon szép feszes mélyek, szép magasok és egyenletes hang. A hangkártyán hangprofilok is vannak, térhangzás és egyebek de ezek nekem a játékok miatt jönnek jól. A g6 nem teszi bántóvá a hangot, semlegesnek mondanám nagyon szép dinamikával.

    A fejest összehasonlítottam az amugy nem olcsó és az egyik legjobb gamer fejesnek kihozott Steelseries Arctis Pro-val ami egy zárt fejes. Hát azonnal egyértelmű volt hogy a Sennheiser mindenben jobb, még mélyekben is. Valszeg nehéz lenne ennél jobbat találnom mindenesnek de nem is fogok keresni, marad a hd6xx és a g6 hangkártya is. Koszonom a segítséget mindenkinek. :R

    PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

  • Hzsolt11

    tag

    Sziasztok
    Segítséget szeretnék kérni tőletek.
    Unokaöcsémnek szüksége lenne egy gamer fejhallgatóra ami nem USB-s, és max 20k-ért.
    Tudnátok ajánlani valamit?
    Válaszotokat előre is köszönöm szépen :R :R :R

  • Arphox

    tag

    válasz Hzsolt11 #81741 üzenetére

    Szia!

    Nekem Cloud 2-m van pár éve.
    Elvileg ugyanolyan a cloud 2 és cloud core-ban megtalálható hangszórócska azaz "driver", elvileg a "TakStar Pro80".

    Ezért írok pár szót a Cloud 2-m hangzásáról, hátha segít.
    V karakterű, azaz a mély és magas frekvenciák kiemelten szólnak.
    Számomra túlságosan sok a magas, sérti a fülemet, és emiatt nem is nagyon bírom vele a hangerő emelést.

    Mióta kicseréltem a memory foam-os műbőr borítású fülpárnákat a velúrra (két párt kaptam hozzá), azóta jobb lett a fejhallgató "tere", helyenként már meglepő zárt fejhallgató létére, valamint kevésbé van benne "bezártság" érzetem.

    Sajnos már nem emlékszem pontosan, de emlékeim szerint a műbőr fülpárnával a mélyek is rendben vannak; habár a sub-bass sáv aljába (20-40Hz) már tapasztalataim és emlékeim szerint nem nagyon megy le.

    Egyébként vicces, de amíg nem vettem meg a DT 770 PRO-t, addig nagyon jó véleménnyel voltam erről a fejesről; most meg már "meh". :D
    (De első komolyabb (értsd 5k-nál drágább) gamer fejhallgatónak amúgy tökéletes, csak a mikrofonjára majd rá kell adni 10-20 dB-t szoftveresen pl. az Equalizer APO szoftverrel.)

    Igazából ha megválaszolnád az összefoglaló kérdéssorát, akkor a tagok sokkal jobban tudnának segíteni, én csak bénázok. :-)

    Szóval ami fontos, hogy nekem sok benne a magas, de hallgasd meg és úgy alkoss véleményt.
    (Ha gondolod, a Cloud 2-met Budapesten kipróbálhatod amikor szeretnéd, mindkettő fülpárnával.)

    [ Szerkesztve ]

    A konfigomat lásd az adatlapomon.

  • megint én

    őstag

    Sziasztok!
    Gamer fülest keresek. Lehetőleg 7.1.
    Nem vagyok márka fanatikus, a legolcsóbb, már használható érdekel.
    aqua.hu-t preferálom.
    THX!

  • AsakuraDave

    őstag

    Hali!
    Nem tudom megfelelő topik-e de jelenleg gamer headsetet néznék magamnak,akár wireless is.
    Logitech,Razer,SteelSeries stb ha nem számít a zseton mi most a legjobb?
    Illetve ha még is akkor ilyen 30-50k között ? :D :R

    There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

  • Yodamest

    veterán

    válasz Zanik #82313 üzenetére

    Ez egyébként olyan mint pl. a HP Omen 800 gaming fejhallgató esete. 20K környékén megvehető, oké hangban nem hozza a azt a szintet mint egy jobb fejhallgató, VISZONT a fülpárnái nagyok, kényelmesek, puhák, vastagok, eszméletlen jó minőség, a legjobb amivel eddig dolgom volt. Kicsit kiábrándító, hogy a nála sokkal drágább fejhallgatók sokkal gagyibb fülpárnákkal vannak szerelve.... nem is értem, miért nem lehet olyan kényelmes és vastag párnákat tenni a drágább fejesekre is. Az 50K-s yamahámnak össze sem hasonlítható a fülpárnája minőségben a 20K-s gamer füles párnájával, ez azért elég gáz. (teszem hozzá a HD600-é sem, bár az nyitott szóval kicsit más tészta, de kényelemben arra is köröket ver az omen 800)

  • Gzula[HUN]

    őstag

    válasz dik #82485 üzenetére

    Semmi baj nincs a Cloud hangzásával, csak a párnáját cserélném le. Ennyi.
    Ezen a fórumon alapvetően gamer fejeseket nem szoktunk ajánlani, 2 kivétel van, a HyperX Cloud valamelyik verzója (nyilván a Cloud II., ha van rá keret) és a Cooler Master HM751-752.

    (#82486) csƵ: Én a barnát rendeltem. 1-2mm-el kisebb a gyárinál, torznázni kell, hogy rámenjen a keretre, és az ne pattanjon el közben, de jó rá. Kicsit több magasat enged át, mint a gyári. Nekem így jobban tetszik. 4 hónapja használom, és eddig nem pergett le róla sehonnan se a ráködölt műbőr. Színe is passzol a fejpánt színéhez.

    (#82488) Williamgrant: Nekem az alaplapim nagyon mély hanzású volt, és abból lett inkább enyhe V, kicsit több részlettel.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

  • Krisztianby

    tag

    LOGOUT blog

    (Gamer topikban már feltettem ezt a kérdést nem igazán kaptam rá kielégítő választ így elnézést hogy ide is ki írom de úgy gondolom itt is megálja a helyét)

    Sziasztok elég olcsón hozzájutottam egy új ROG Strix Fusion 300 fejhallgatóhoz amivel teljesen megvagyok elégedve csak olyan gondom lenne hogy halkan búg..
    Ha jackal kötöm rá a gépre (elől/hátul) egy halk búgás hallható. Ha USB re a bugás erősebb és hangerő növelésével erősödik. Ezelőtti fülessel nem volt ilyen gondom.
    Tudom nem a legjobb alaplap de direkt ezért vettem ezt mert dicsérték az audio részét
    B450 AORUS PRO. (ALC1220)
    -kipróbáltam egy másik géppel annak az adatait nem tudom ott egy halk sistergés tapasztalható.
    Azt olvastam a búgás okozója hogy belső alkatrészek átadják a "zajt" és ezért búg.
    Mégis mit csináljak? 20-40k egy dedikált hangkártyára nem akarok kiadni... de ha meg 10k ért veszek valami vackot konkrétan rosszabb lesz a teljesítménye mint ami az alaplapon van..
    Ha mindenképp kellene hangkártya akkor mit ajánlanátok :F
    Vagy esetleg mit tudnék még kipróbálni?

    ui : Még sohase volt olyan fülesem ami teljesen befedi a fülem. A Circumaural- nak pontosan hogy kell illeszkednie a fülhöz/fejhez? Mert bárhogy igazgatom állítgatom vagy az alsó cimpám vagy a fülemnek a felső része hozzá nyomódik a fülpárnához ami egy idő után kényelmetlenné válik.
    Szóval a Circumaural-nál egyáltalán nem szabadna hozzá érnie a fülhöz és a belső "térben" kell úgy elhelyezkednie hogy a párna körbeöleli vagy az nem gáz ha bizonyos pontokon hozzá ér a fülhöz csak szimplán akkor nekem kényelmetlen így?

    [ Szerkesztve ]

    ~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

  • Aksomatic

    senior tag

    válasz Gzula[HUN] #82787 üzenetére

    Próbáltam olvasgatni erről a gamer vonalról, mert ha jól tudom a HyperX Cloud oda sorolható, de az egy másik fejhallgató újrabrandelt változata egy mikrofonnal megtolva. Igazából így a HyperX meg a Pioneer maradt a képben

  • Aksomatic

    senior tag

    válasz Gzula[HUN] #82789 üzenetére

    Akkor végülis a kettőből már nem tudok rosszul választani :D ez a gamer térhatás meg ilyesmi az tényleg szoftveres dolog? Vagy érdemes azt is belevenni a döntésbe

  • Gzula[HUN]

    őstag

    válasz Aksomatic #82792 üzenetére

    A saját "hangkártyája" nélkül (Cloud 2 talán) hallgattam csak telefonon, így erre a kérdésre nem tudok válaszolni. Általában a gamerek se szokták használni tudomásom szerint a szoftveres csillivilliket.
    Sima sztereóban állítólag jobb a hangja a saját "hangkártyájának", mint egy átlag alaplapi hangkártyának, de ezt se tudom se megerősíteni, se cáfolni. A "hangkártyás" verzió egyébként drágább, ha jól tudom, mint egy alap Cloud. Én nem erőltetném, alap verzió is jó a csillivilli nélkül. De lebeszélni se foglak róla.

    Szerintem se tudsz mellé lőni egyikkel se. Mindkettőnek populáris hangja van.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    Üdv,

    Egy [CM MH751] vásárlásán gondolkozom, ami bár egy mikrofonos "gamer" fejhallgató, de gyakorlatilag egy [Takstar Pro 82].

    A kérdésem az, hogy a fejhallgató párnája elég trükkösen van a fejhallgatóra rögzítve, ha jól értem, kis műanyag pöckökbe kapaszkodik, és még rá is van ragasztózva valami keretre.

    Itt egy [kép], amin látszik ebből valami, de sajnos nem sok (jobbat nem találtam, én sem vagyok pontosan tisztában a részletekkel, csak abból próbálom összerakni amiket olvasok).

    A kérdésem az, hogy mennyire problémás ezen a fejhallgatón párnát cserélni ? Azt látom hogy rendelni lehet bőven, akár aliról is 1-2 ezer Ft-ért, de azoknak a hátsó peremén pl nem látom azokat a kis kivágásokat, amiket a gyárin igen (egyesek szerint ezt egész egyszerűen bele kell vágni szikével), illetve egy helyen olyat is olvastam, hogy más elven rögzíthető párnára is cserélhető a gyári (ezt "ráhúzta" az illető a fejes peremére, nagyobb felületen, mint ahogy a gyári párna illeszkedik a fejesre). Azt is írják több helyen, hogy a ragasztó nem viccből része a párna rögzítésének, hanem fontos szerepe van az izolációban, és ha azt csak úgy onnan letépi valaki, az új párnával nem lesz ugyanolyan az eredmény.

    ui: Elnézést, hogy gamer fejesről kérdezek itt, de olyan részletére vagyok kíváncsi, ami inkább ide tartozik.

    [ Szerkesztve ]

  • Gzula[HUN]

    őstag

    válasz la_cc #82924 üzenetére

    Gamer fejhallgatókat nem nagyon szoktunk ajánlani, 2 kivétel van:
    - a már ajánlott CM MH 751-752, a másik
    - a HyperX Cloud valamelyik változta.

    Mindkettő jó minőségű és jó ár/érték arányú. Előbbi inkább kiegyenlített hangzású, utóbbi pedig V.

    Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

  • zsocy

    őstag

    válasz la_cc #82924 üzenetére

    Hyperx Cloud Alpha 22K most az alzán, ez nem teljesen ugyanaz mint a sima Cloud, nem USB hanem jack, de cserélhető a kábele ennek is. A sima Cloud a másik ajánlott gamer típus itt, talán ez sem szól rosszabbul.

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz Gzula[HUN] #82928 üzenetére

    Óvatosan az MH751-el !

    A párnája (hivatalosan) nem cserélhető, egy kipattintható kerethez ragasztózva van, ennek ellenére (állítólag) gyakorlatilag cserélhető, de nagyon kevés példát találtam arra, hogy ezt valaki sikeresen meg is tette volna (a konkrét cseréről képet / videót pedig egyáltalán nem).

    De ez egyben kérdés is a részemről. Pontosan e között a két fejhallgató között vacillálok már két hete (még mindig, bocs :U) , nem tudom eldönteni, hogy az MH751 párnájának cserélhetősége tényleg van-e akkora probléma, mint amekkorának gondolom (ha igen, akkor a fejhallgató emiatt 1-2 éven belül a használhatatlanság felé közeledhet). Az MH751 nekem sokkal szimpatikusabb, mint a Could Alpha, de emiatt nem tudok egyértelműen amellett dönteni.

    Plusz egy bónusz kérdés. Akár Cloud Alpha, akár MH751, passzol-e rájuk minden probléma nélkül a Takstar Pro80 (Cloud Alpha) / Pro82 (MH751) párna, vagy módosított ezeken valamit a gyártó ? Konkrétan Cloud Alpha / MH751 párnára keresve alig találok eladókat, és ha igen, azok 5.000 Ft körül mozognak, ha viszont a Takstar párnákra keresek, alin 1.000 Ft közül mozognak, és egy tonna van belőlük. Nettó lehúzás a nem Takstar néven árult párna, vagy van érdemi eltérése is a brand-elt változattól ? Különösen a Pro82 párnája miatt kérdezem, mert arra kevés eladót is találok (gondolom azért, mert "hivatalosan" nem is cserélhető).

    Még egyszer elnézést, hogy "gamer" fejesről kérdezek itt, határeset a téma.

  • spanyoll

    addikt

    Sziasztok!

    Héten kezdek új helyen ahol telefonos ügyfélkapcsolatis leszek. Céges fülhallgatók óccsó Logi cuccok amennyire láttam, úgyhogy már előre nézelődök, hogy betanulási időszak utánra legyen valami rendes fejhallgatóm.

    Úgyhogy:

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? irodán belül
    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? telefonálás 95%ban, ergo (tudom, nem ajánlottak a gamer fejhallgatók és társaik, de nekem most mégis fontos lenne, hogy) fontos, hogy jó, lehajthatós, nagyrészt csak az én hangom felvevő mikrofonja legyen
    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? passz (minél kevesebb, de ha van strapabíró amit később használhatok itthon is, akkor befektetek egy jobba)
    4.) Új vagy használt? új
    5.) Circumaural vagy supraaural? circum
    6.) Zárt vagy nyitott? zárt
    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? semmit. fejemen fog rohadni és emberekkel beszélek rajta. ha épp nincs semmi ilyen és csak chatelek vagy mailezek akkor meg zene, de az audiofil - süket ember skálán a másodikhoz vagyok közelebb , tehát nincs tényleges igényem ezzel kapcsolatban
    8.) Honnan vásárolnál? webshop, de amúgy tökmindegy
    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? pc, usb port lehetőleg

    +1: Fontos, hogy nagyon nagyon kényelmes párnázása legyen, hogy ha tényleg órákon át a fejemen van, akkor se pálljon be alatta a fejem nagyon.

    Köszi előre is!

    "Super perfundo on the early eve of your day."

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz Gzula[HUN] #82955 üzenetére

    Hát, közben "sajnos" az Alzán annyira kriminálisan leakciózták a Cloud Alpha-t (22k), hogy ár/érték arányos termék lett, ráadásul így még olcsóbb is az MH751-nél, ezért végül a könnyebbik utat választva spontán megrendeltem azt.

    Ebben egy kicsit "gamer" módra tolják a mélyet, mintha muszáj lenne, de elsősorban a mikrofonja miatt vettem, arra megfelel.

    Natúr Takstar Pro80-at sose hallottam, nem tudom, ez attól különbözik-e, de szerintem bőven elfogadható a hangképe, nem nevezném egyértelműen gagyinak, sőt, (az én ízlésem számára legalábbis) még egész kellemes is. Zenét nem ezen fogok hallgatni (arra marad az M40X), de nem nevezném alkalmatlannak rá (majd váltogatom őket, egyelőre pár órát használtam csak).

  • Szilágyi84

    senior tag

    Sziasztok konzol PS4 hez szeretnék venni zárt mikrofonos fejhallgatót. Sennheiser 569 már volt régebben de akkor még nem múltiztam online. Most vagy megint az lesz vagy hasonlót ha tudtok ajánlani 50-ig. Más márkákat nem ismerek ami minőségi de azzal megvoltam elégedve főleg a kialakítása is nagyon kényelmes volt. Állítólag jobbak ezek a hifi fejesek mint egy kimondott gamer fejhallgató vagyis tényleg részletesebb‽ Amik vannak konzolokhoz 20-30ért szerintem gyengébbek de minden véleményt köszönök.

  • DJZoliboy

    aktív tag

    Szisaztok!

    Tudtok nekem ajánlani egy jó gamer fejhallgatót kb 40e ftig? Szemüveges vagyok és arra kellene valami kényelmes fejhallgató hogy ne nyomja.. :S FPSre lenne youtube,filmek,zene. a fö szempont lenne az FPS játékok. Köszönöm szépen. :)

  • Gzula[HUN]

    őstag

    válasz Szilágyi84 #83307 üzenetére

    Nyitottnál azért számolj azzal, hogy a külső zajokat hallani fogod, a többiek meg téged (hogy éppen mit játszol). Arra is számolj, hogy ha szerted a robbanásokat, a mély dübörgő jármű hangokat, akkor se lesz neked jó válsztás. Szóval, ha klasszikus gamer vagy, akkor inkább zárt.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Remus389 #83749 üzenetére

    Miért kéne egy otthoni zenehallgatásra való fejhallgatónak jól kinéznie? Ha dísztárgyat akarok, veszek azt, ha fejhallgatót otthoni zenehallgatáshoz, annak annyi dolga van, hogy jól szóljon és tartós legyen.
    Amúgy a HD800 sem valami szépségdíjas, úgy néz ki, mintha valami gamer fanatikus tervezte volna a dizájnt. Arra a kinézetre meg én személy szerint mindig allergiás voltam. Akkor már inkább a hagyományos Stax-dizájn. :)

    [ Szerkesztve ]

  • OPiiPO

    addikt

    válasz blue_23 #84162 üzenetére

    látom a gamer fejes topicba is posztoltad, szvsz ott több tapasztalat lesz :K

    "Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz blue_23 #84168 üzenetére

    az MSR7 mondjuk neutralis, mondjuk hifi kategoriaban annyira nincsenek hatalmas kulonbsegek (mint mondjuk belepoknel vagy a gamer fuleseknel). tehat van telt es pontos basszus, kiegyensulyozott enek, jo magasok.

    irodaban dnbt, gabbert, psy trancet es acid technot is hallgattam vele eleget. pontos, reszletes es gyors. mondjuk irodaban DACcal hajtom (Korg DS-DAC 100), meghalalja az erositest, de anelkul a HP Zbook 15el is elvan.

    casual gabberz szintu cuccoknal meg alapvetoen neutralis fulest akarsz mert basszusnehez / lassu fulesekkel eltunik a reszletesseg, a finomsag meg a jatekossag. 35:10 korul a Gardez vos distances konkretan 185-190bpm korul megy.

    ha tartasz tole es van lehetoseged en egyebkent kiprobalnam vetel elott.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • blue_23

    senior tag

    válasz Gzula[HUN] #84175 üzenetére

    Nem érzem bunkóságnak, mindenkinek más tetszik, köszönöm a segítő szándékot!

    Időközben megrendeltem a Kingston HyperX Cloud Orbit fülest, amit gamer topikban ajánlottak, ha nem válik be meglesem ezt is. :)

    DAC/AMP -ből mit ajánlasz laptophoz, ami itthon is kapható?

    [ Szerkesztve ]

    Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

  • ngergo0831

    csendes tag

    Sziasztok, rövid élménybeszámolóval érkeztem.
    Az itteni ajánlások (ezúton is köszönöm) , és hosszas kutatómunka eredményeképp megvettem egy Beyerdynamic DT-770Pro 80 Ohm fejhallgatót. Razer Kraken volt az elődje, és szerettem volna egy fejhallgatót amiben legalább ilyen basszus van, de mellette élvezhető a közép és magas is.
    Az első néhány próbánál érződött, hogy a Beyer sokkal szolidabb basszus terén, viszont annyival tisztábban, élvezhetőbben szól, ami megdöbbentő volt. Nyilván nem lehet egy gamer fejhallgatót és egy monitor fejest összehasonlítani érdemileg, de ettől függetlenül nagyságrendi ugrás volt. Később kicsit húztam 60,85,és 130 Hz-en, 6-7dB-t, arányosan. Így már bőven élvezhető számomra is a mély mennyisége, viszont a legfontosabb, hogy nem ment a többi hang rovására. Összességében úgy érzem az igényeimnek ez tökéletesen megfelel.

    Esetleg még az merült fel bennem, hogy a Sound Blaster Play! 3 helyett lehet érdemes lenne egy SB X-FI HD, vagy egy Fiio E10k (más ötletre is nyitott vagyok, de árban ez a 20000 a maximális lélektanilag). Lenne akkora változás vajon, hogy megérje ezt a pénzt rákölteni? :F

  • Brug

    csendes tag

    Üdv!

    Ez hivatalosan gaming headset de a zene hallgatás is nagy szempont a vásárlásnál. Tud valami valamit erről a fejhallgatóról? Spirit Of Gamer ELITE-H30
    Minden oldalon szinte csak pozitív értékeléseket látok róla. Tényleg ilyen jó lenne ár/érték arányban?
    Számítógéppel lenne használva alaplapi hangkártyával erősítő nélkül. Mindennapi használatra (film, zene, egyebek).

  • Remus389

    veterán

    válasz Remus389 #85013 üzenetére

    [link]

    Alig használt, jó állapotú, Esperanza Gamer Fejhallgató és mikrofon. 4990Ft (nem hardveraprós!)

    Szerelmes lettem. :DD

    [ Szerkesztve ]

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

  • Remus389

    veterán

    Válaszolt az Esperanza Gamer fejhallgató eladója.

    Remek csali lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

  • kismedve1982

    tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket kérem félig vagy teljesen nyitott fejhallgató választásban.
    Számítógépen játszok FPS játékokkal jelenleg egy Pioneer se-ms5t fejhallgatóval. Jó hangja van (nekem), de zárt :) Szükségem lenne egy kicsit nagyobb térre a lövések irányának meghatározása miatt. Nincsenek nagy igényeim, meg annyira nagyon jó hallásom sem, hogy szükségem legyen 60e Ft-os fejhallgatóra.
    Vissza olvasva sokan ajánlottátok ezt a típust: OMNITRONIC SHP-600.

    Érdeklődöm, hogy ezzel jobb lenne a helyzet, vagy esetleg van más hasonló a kategóriájában? SB Z hangkártya fogja meghajtani. Gamer fejhallgatók nem annyira érdekelnek, azért is írok ide.

    Köszönöm a segítséget!

  • h146207

    tag

    Sziasztok!

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    - otthon
    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    - egy hónapban egyszer egy lol-t lenyomok barátokkal, akkor tudjunk beszélni is. zenére nem. viszont néha odaadom a 4 éves lányomnak, szóval ne legyen utána fekete pöttyös a füle, és ne törjön ketté az első leesésre.
    zenét nem nagyon fogok hallgatni, szóval nincsenek nagy elvárásaim hangzás terén.
    szóval fő szempont: anyagminőség, tartósság, és ne legyen nehéz.
    ha mikrofon van rajta, az jó, de csak ha valami könnyű.
    kábelen lógó másfél kilós mikitől fáj a nyakam :)
    nagy, robusztus gamer fülest meg nem tudok odaadni a lányomnak.
    szóval inkább veszek egy 999ftos mikit, ha arról van szó.
    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    - nem tudom. mondjuk 10? volt valami 4000 ftos sonym, azon szétfoszlott a párna.
    4.) Új vagy használt?
    - új
    5.) Circumaural vagy supraaural?
    - circum
    6.) Zárt vagy nyitott?
    - inkább zárt
    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    - nem várok sokat, egyébként is botfülem van azt hiszem...
    8.) Honnan vásárolnál?
    - online, amúgy mindegy
    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    - zenét nem hallgatok, szóval asszem ez mindegy is :)

    köszi!

  • Kobe

    veterán

    Nah
    Honap vegeig nyelbe kellene utnom egy fejes beszerzest.
    US bol rendelnem, ismeros hozna haza, igy eleg szepen bovul a valaszthatoak kore

    A cel egy szinte kizarolag PC hez hasznalt vezetekes, mikrofonos valtozat lenne. Mivel szoktam gitaron studiokartyaval is potyogni Rocksmith nevu jatekkal igy nem lenne rossz valami jo minosegu fejesnem csak boomboom pju pju pju tipusu gamere kellene

    Vagy idehaza egy sima CM MH752 30K-ert fixenvagy valami komolyabb, cserelheto kabeles fejes egy vmoda boomproval pl

    Arban max 150USD lenne a fejesre
    Elsodlegesen X2HR t neztem amazonon de wnnyira nem jo vetel :( most 145USD, szokott lenni 100ert is (esetleg kuponnal? Nem talaltam hozza, mashol meg a fules nincs)

    BD DT770 Pro 80 Ohm hasonlo arban, de az nem cserelheto kabeles

    Esetleg tipp vagy forras?

  • Gzula[HUN]

    őstag

    válasz Kobe #85480 üzenetére

    Fidelio X2HR-nél 150dollárért (ha találsz annyiért) jobbat nem találsz. De nyitott. Ha zaj van körülötted, vagy nem akarod az asszonyt hallani, vagy egyszerűen csak ki akarod zárni a világot magadtól, akkor nem ez lesz a neked való. Ha otthon, nyugiban tudsz lenni, akkor részemről e mellé teszem a voksom.
    A fejpántja valódi bőr (hetekig az illata is bőr illat volt), az oldala nagy része fém. Nagyon jól össze van rakva, tavaly november óta semmi nyikorgás. A párnája szöszmágnes, hogy valami negatívat is írjak, viszont memóriapárnás textil, nyáron se pálik bele az ember feje.
    Nincs tudomásom hasonló kategóriában olyan cserélhető vezetékesről, amibe 3,5 female dugalj van. Nem elterjedt sajnos. Még zártban sem nagyon, drágább kategóriában sem.

    Hogy mikrofonos zártra is mondjak valamit, a CM MH752 jó választás, vagy valamelyik HyperX Cloud. Utóbbiból a Cloud Alpha cserélhető vezetékes, viszont mindkettő típus vezetéke emlékeztem szerint bajonettzárral csatlakozik a fejesbe. A Cloudokban kicsit több a mély, ha erre van igény.
    Ha ezeknél drágább mikrofonos fejhallgatót kellene vennem, akkor vsz. valamelyik gamer szériás Audio-Technika lenne.
    Mikrofonos fejhallgatók terén ITT még találhatsz segítséget.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó X2HR + Meze 99 Neo https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

  • thesound

    őstag

    válasz thesound #85555 üzenetére

    Bocsi, megtaláltam a gamer fejes :( topikot. Úgy látom inkább oda való a kérdésem.

    Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

Új hozzászólás Aktív témák