Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Loha

    veterán

    válasz rlazol #174 üzenetére

    Az is nagyon számít, hogy milyen éles a kép mennyire kell erőltetned a szemed, és szerintem ez számít a leginkább. A régi 15''osoknak szerinem nagyon homályos képe van már 1024*768-ban is. 19''-os mincsiknál pedig nagyon kevés van szerintem aminek megfelelő képe lenne 1600*1200-ban, már csak azért is mert túl kicsi hozzá a képátló.
    Egy 21''-ossal nem kapnál nagyobb munkafelületet mint most, de kb. 17k ból meg lehetne oldani a cserét(aladod a 2 mostanit), és akkor egyől sokkal ergonomikusabb munkakörülményeid lennének. Vagy megtartod a 19''-os második moncsinak 1280*960-ban és veszel mellé egy 21''-ost, mondjuk ez már nagyobb kiadás.
    És is próbálkoztam 2 moncsis felállással egy időben, de ha nem egyforma a 2 moncsi akkor szerintem nagyon zavaró a gyengébbik moncsi képe. Pl. a 21''-os moncsim mellett egy 15''-os képe olyan mintha egy homályos üvegű buborékba bámulnék :)
    Ha 17''-os TFT a másik választott akkor ott meg már egyáltalán nem tűnik olyan élesnek a CRT képe, viszont a TFT-nek nagyon látszanak a színek terén a hátrányai. Viszont az tény, hogy 2 moncsi esetén nagyon jót tesz az, hogy forgatnod kell a fejed és több helyre fókuszálni, így sokkal késöbb fárad el az ember szeme.

Új hozzászólás Aktív témák