Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CsodaPOK

    senior tag

    Sziasztok!

    Gondolkodom, hogy jövőre megcsinálom az A korlátlan jogsit. Ehhez most azt nézegetem, hogy financiálisan mit kell beletenni a kosárba, hogy majd érdemben motorozni tudjak.

    Elsőként a felszerelést/ruhát szeretném látni, hogy nagyságrendileg miből lehet kihozni egy szettet.

    Motorozás terén nulla tapasztalatom van, ezért inkább leírom, hogy mi a célom. Kezdetben BP-en belüli munkába járás (napi 2x 12 km), hétvégente időnkénti vidékre leutazás (főút, M6 autópálya, ~150 km). Később (néhány év múlva, ha a sors is úgy akarja), BP-i agglomerációból munkába járás (főút, autópálya, belváros).
    Nem minden áron és körülmény között akarok motorozni. Ha esik, hideg, stb van, akkor ott az autó. Persze olyan előfordulhat, hogy út közben elkap egy nyári zápor.
    Motorból a sport-túra kategória a cél. CBR600F, GSX750F, valami ilyesmik.

    Ehhez próbálok nézegetni felszerelést, ami "átlagember" számára biztonságos és megfizethető. Értsd: nem 250-nel fogok lezúdulni az M6-on, cserébe nem szeretnék 500e-t elkölteni egy kabátra. A biztonság a cél, amennyire csak lehet védeni szeretném magamat, de a világ összes pénzét nem szeretném erre költeni. Ha túlságosan nagy szám jön ki a végén, akkor inkább hagyom az egészet és maradok az autónál.

    Google vezet világtalant keresésekkel összekattintgattam néhány dolgot. A linkek, boltok, márkák, típusok csak iránymutatóként fognak szerepelni. Inkább az a kérdés, hogy saccperkb ilyen árakon lehet-e már normális cuccokat venni. Persze ha van konkrét ajánlás, akkor szívesen veszem :)
    Sisaknál még találni teszteket, de egy nadrágnál, kesztyűnél már nem nagyon találtam olyan infókat, amikkel egzaktul ki lehet fejezni, hogy egy 200e-s nadrág pontosan miért és miben jobb, mint egy 50e-s.

    Sisak: Bell M5X
    Dzseki: https://www.shox.hu/macna-myth-motoros-textildzseki/?sp=1230097803100L
    Nadrág: https://www.shox.hu/sixgear-moraca-textilnadrag/?sp=124014660315XL
    Kesztyű: https://www.shox.hu/shox-speedline-motoros-kesztyu/?sp=1310003701200L
    Cipő: https://www.shox.hu/forma-genesis-motoros-cipo/?sp=17401321001036
    Protektorok:
    https://www.shox.hu/sastec-gerincprotektor-scl-ml-19/?p=141SCLML190000
    https://www.shox.hu/sastec-terd-protektor-sc-1-05/?p=14100895000000
    https://www.shox.hu/sastec-csipo-protektor-sc-1-07/?p=14100896000000

    (Autóból én sokkal jobban észreveszem a világos öltözékű motorosokat, ezért is próbálok ilyeneket nézni. Nem is igazán értem, hogy miért fekete a ruhák nagy része...)

    Jó ez az irány, amerre nézelődök? Durván számolva 300e körüli összegből kihozható egy biztonságos szett?

    Köszi!

  • CsodaPOK

    senior tag

    válasz csongi #109585 üzenetére

    Igen, öltözködésre, cucc tárolásra van lehetőség.
    Plusz cuccból csak egy háti laptop táska van, amit magammal hurcolok.

    A motor persze egy következő kör. Csak azért írtam a két típust, hogy el lehessen helyezni, hogy milyen irányba nézelődök :)

    A robogóval kapcsolatban: persze akár az is jó lehetne erre a célra. De (nem akarok megbántani senkit, nincs semmi bajom a robogósokkal) számomra a robogó az nem motor. Egy közlekedési edény, ami célszerűnek célszerű, de se nem szép, se nincs normális hangja. Az nekem egy forintot se ér, hogy robogóra üljek.
    Ha belevágok a motorozásba, akkor mindenképpen olyat fogok venni, ami mind a szememnek, mind a fülemnek gyönyörködtető (ez pedig a sport, sport-túra kategóriájú motor).

    Viszont még mielőtt a motorokban mélyednék el, tudnom kell, hogy számomra reális összegből össze lehet-e rakni egy olyan göncöt, ami átlagos használat során megfelelő védelmet nyújt. Annak semmi értelme, hogy megcsináljam a jogsit, akár vegyek egy motort, aztán ott álljon a garázsban, mert nincs cucc, amiben felüljek rá...

  • CsodaPOK

    senior tag

    válasz zgospel #109590 üzenetére

    Köszi az infókat!

    A linkelt cuccokat csak példának hoztam. Pl a sisakot úgy néztem, hogy a https://sharp.dft.gov.uk/ oldalon bekattintottam, hogy 5 csillag és azok közül nézegettem ami "olcsóbb" és a fej minden oldaláról zöld védelmet nyújt. (Plusz google adott rá találatot, ahol meg lehet még venni.)

    A bőr cuccokat én annyira nem szeretem, ezért kezdtem el inkább a textil dolgokat nézni. Persze ez csak egyéni preferencia, mint sem szakmai érv :) Ha jobb a bőr, akkor azzal is meg tudok békélni.

    Mindenképp fel akarok próbálni mindent vétel előtt. E téren az átlag webshop rendelés kizárva. Csak mégse annyi információval akarok bemenni a boltba, hogy "Csókolom, szeretnék egy kabátot venni." :D
    És most még a fő problémám, hogy nem tudom, hogy mi alapján döntsem el, hogy mi nekem a legjobb.
    Mittudomén egy sisaknál vannak tesztek, értékelések, pontozások, stb., ami alapján van egy egzakt összehasonlítási alap, hogy az egyik jobb, mint a másik.
    Ruháknál még ilyet nem láttam. A leírásokban mindegyik hiper-szuper, de számomra nem derül ki, hogy most az egyik azért drágább, mint a másik, mert tényleg jobb védelmet nyújt vagy csak azért, mert egy felkapottabb márka, a valóságban még lehet gyengébb is, de mivel ismert, ezért magasabb áron is megveszik (meg mert a drágább biztos jobb...). Engem rohadtul nem érdekel, hogy elájuljanak mellettem a pirosnál, hogy "húúú, nézd azt a motorost, milyen márkás ruhában motorozik". Nekem tökéletes a legutolsó n+1-edik noname márka is, ha biztonságban hozza a megfelelő szintet.
    És itt vagyok egyelőre nagyon meglőve. Nem ismerem ezt a világot, a gyártókat, a márkákat, nem tudom, hogy mit kell nézni, mi a jó, mi a rossz, mi alapján válasszak :(

  • CsodaPOK

    senior tag

    válasz csongi #109595 üzenetére

    "Attol mert 5* nem biztos, hogy megeri az arat.
    Nagson sok sisak nincs tesztelve a sharp-nal. Es nem minden 5 csillagos akkora plusz."

    Valahonnan megpróbáltam elindulni, így jött a Sharp. Jelenleg mivel még nincs se tapasztalatom, se elég infóm, a sisak téma is olyan nekem mint a dinnye. Zöld-zöld, kerek-kerek. :D Egyik sisakon 30e-s árcédula van, a másikon 150e-s. Próbálom gyűjteni az infókat és megtalálni azt a határt, ami kell, de nem feleslegesen elköltött pénz.

    "Napi 15 es hetvegi 150 km motorozas mennyiseghez nem nehez kisebb kompromisszumokat kotni.
    Nem a 20 ezres vs 120 ezres kozotti elteresrol beszelek, de egy 85 ezeres sisak is boven tud elegendo lenni."

    Igen, pont ezt keresem. Persze kérdés, hogy mit jelent ez esetben a kompromisszum? Ha azt jelenti, hogy tegyük fel 130-nál autópályán eldobom a motort és
    - a 20e-s sisakban meghalok,
    - a 85e-s életben tart, de egy krumpli leszek életem hátralévő részén,
    - a 120e-snél meg pár hét kórház után folytathatom az életem,
    akkor számomra nem kérdés, hogy melyiket nézzem.
    De ha a kompromisszum annyit jelent, hogy mittudomén az egyik 1,2 kg, a másik 1,5 (csak írtam valami számokat), akkor tudok mérlegelni, hogy megéri-e a plusz költséget.

    Remélem érthető, hogy mit akarok kihozni. A fő bajom most még, hogy nem ismerem a szempontokat, ami alapján döntenem kellene. És ez igaz a sisakra a kesztyűre, a ruhára, a cipőre, stb. A legnagyobb segítség jelenleg az lenne, hogy akár csak címszavakban összefoglalni (hogy rá tudjak keresni, utána tudjak olvasni), hogy amikor egy tapasztalt motoros felszerelést vásárol, akkor mikre koncentrál, milyen szempontokat vesz figyelembe.

    Lehet, hogy túlgondolom, túlmisztifikálom ezt a témát, de ilyen vagyok :) Illetve akárhogy is nézem, az életem múlhat ezen és szarul mutat a sírkövön, hogy "költöttél volna 20e-rel többet a sisakra/ruhára". De túlzásba se akarok esni és feleslegesen nem akarok pénzt költeni.
    Tök bután meg boltba se akarok bemenni, mert nem tudom eldönteni, hogy egy drágább valamit azért ajánlanak, mert tényleg jobb és valóban szükséges és megéri az árát vagy csak látják, hogy itt egy madár, adjuk el neki a szentkeresztet is háromszoros áron.

    A motor kérdés meg még nagyon távoli jövő. Úgy gondolom, hogy azon majd ráérek akkor gondolkodni, ha célegyenesben van a jogsi. Legkorábban is jövő tavasz környéke :)

  • CsodaPOK

    senior tag

    válasz #31733248 #109596 üzenetére

    Köszi!! :R :R

    Alapvetően nálam első körben csak a nyári időszak fog játszani (mostani elgondolásom szerint). Minden más időszakra ott az autó.

Új hozzászólás Aktív témák