Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #25954560

    törölt tag

    válasz zack #19891 üzenetére

    ertem h ez a velemenyed. ha jol saccolok, abbol kovetkeztetsz h a versenygumiknak nagyobb homerseklet kell ahhoz h elkezdjenek istenesen tapadni (de legalabbis a folyamatos terheles miatt eleve sokkal magasabb homersekletre vannak meretezve).
    igenam, de en kicsi keresgeles utan sem tudom h pl a conti roadattack es sportattack gumak tenyleg mas-mas homersekleten dolgoznak-e, nagy atfedessel-e vagy tok egyforma homersekleten. a raceattack-ra is csak saccolni tudom h az jobban hasonlit a versenygumakhoz, de meg nem az.
    a kekholdban siman feltettek a road+sport kombot, pedig ok elegge haklisak es megbizom a szakertelmukben.
    meg palyazni is voltam tobbszor (yzf1000r) es az en erosen limitalt kepessegeimmel nagyon szepen lehetett csalinkazni palyan veluk, dontogetni is. persu is megkergette kicsit es elegedetten szallt le rola. (marmint elegedetten adta vissza :DDD)

  • doc

    nagyúr

    válasz zack #19891 üzenetére

    akkor szamoljunk kicsit (es tekintsunk el attol, hogy a vagott slick utcara illegalis, es attol is, hogy mennyibe kerul ha elkap a rendor es megbuntet vele)

    vegyuk a legjobb esetet: 10ezerert veszel 3000 km-re jo gumit
    hasonlitsuk ezt ossze egy utcara tervezett gumival, mondjuk a Metzeler Z6-tal (bocs hogy folyton ezt emlegetem, de ezzel van sokezer kilometeres tapasztalatom). ebbol egy vadonat uj 35000 hatra, egy elso/hatso szett 60ezer (de az elso jo esellyel ket hatsot is kiszolgal, szoval egy szett ara inkabb olyan 48000 korul van realisan)

    en a Z6-tal mar tobb mint 20ezret mentem, es meg mindig boven jo. de vegyunk csak 15000 km-t

    ahhoz hogy te 15ezret menj a vagott slickkel, 5-szor kell venned, vagyis 50.000 forintot koltesz a gumira
    ugyanennyi tavra a Z6 48000, tehat mar olcsobb

    es akkor meg add hozza a gumicsere koltseget (hacsak nem otthon csereled es centrirozod, de ez szerintem baromi kevesekre jellemzo), es kijon hogy mar anyagilag is dragabb az illegalis vagott slick mint egy normalis orszaguti gumi.
    es akkor meg nem beszeltunk a gumishoz szaladgalasrol, arrol hogy mi van ha megbuntetnek erte, stb

    raadasul mig az orszaguti gumi orszagutra van tervezve, igy idealis korulmenyek kozott hasznalod, addig a slick versenypalyara van kitalalva, es te teljesen mas modon hasznalod, mint amire kitalaltak, ami mar onmagaban sem jo szerintem :U

Új hozzászólás Aktív témák