Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • norbert1998

    veterán

    válasz Teasüti #134236 üzenetére

    A külső 1-2-3 mm. Ha a közepe is edzve lenne, törnének, mintha muszáj lenne. Ráadásul a lánckerék simán leette róla a menetet, szerintem fúrással sima ügy eljárni. De nem merőlegesen, hanem a meglévő lyukat kicsit iovább bővíteni.

    fattyu & bigdaddy:
    Szerintem egyáltalán nem elkerülhetetlen. Az a tengely lehet egy kisebb vagyon, teljesen felesleges a csere, meg lehet azt csinálni szakszerűen.

    Azt is vegyük figyelembe, hogy ha hegeszted, akkor jó eséllyel a tengelyt is csak kiflexelni tudjátok majd. Ellenben a biztosító lemezes megoldás szerintem még mindig jó lehet, bár bonyolult és tényleg precíznek kell lenni. A kék loctite viszont úgy megfogja, hogy két szezon múlva is csak ima segítségével jön le, és tehető fel a következő lánckerék. (Nyilván új loctite, menettisztító menetfúrás után).

    Azt a lyukas, ami a tengelyben van felbővíteni 5,4-re és mondjuk 25 mm mélyre, majd C (?) típusú spirális menetfúróval befúrni, M6x20 A2 csavarral tökéletes lesz, és a háziassszonyok nagyja is meg tudja csinálni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák