Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    Közben volt nekem is egy kis adventure time...

    Péntek délután Daywalkerrel mentünk egy kört, most, hogy végre egyben van a motorja. Úgy terveztem, hogy közben megnézek egy erdei utat is Nagyoroszinál, de végül elment az idő, már későn érkeztünk volna oda, másmerre mentünk.
    Este vissza Fröccsre dumálni, majd éjféltájt haza fotós cuccért, és fel Dobogókőre Perseida meteorrajt fotózni. A többiek röhögtek, hogy ilyenkor 'kőre, szarvasokkal megyek kártyázni vagy mi, és igazuk is lett: a szar felhős-párás idő miatt alig több hullócsillagot láttam, mint ahány őzet és szarvast. A vicc az, hogy az 5-ből 4 Dobogókő belterületén ill. pont a lakott területe vége tábla után volt, hajnal 3-4 tájt (visszafelé). Láttam néhány szép hullócsillagot, hosszú sárga csíkot húzva az égen, de a képen nem jöttek át.

    Szombaton terv volt korai ebéd és utána Kakucs... Ehhez képest a reggel 5-6-os fekvés után csak 1-f2 körül tudtam felkelni, 4 után értem ki Kakucsra, és az első fél óra is motorszereléssel telt. Amikor elindultam otthonról, eleinte elindulásoknál hallottam valami kattanást. Kakucson megnéztem: a lánc elég laza, még tovább nyúlt, még szakaszosabban; egy kicsit megint utánahúztam. Utána meg már nem engedtek fel a pályára, mert túl sokan voltak.
    Kakucs után egy kis M0-s csapatást követően M2-n elmentem megnézni a Börzsönyben azt az utat, amit pénteken terveztem. Gábor szerencséje, hogy akkor nem arra mentünk... Szar úttal kezdődik, de utána egész jó lett. A volt laktanyát átvette valami erdészeti vagy vadásztársaság, volt is ott őr kutyával, úgyhogy nem tudtam megnézni. Mentem hát tovább, az akkor még jó úton, gondoltam felderítem, átvágok a hegyen, hátha találok valami jó helyet éjszakai égbolt-fotókhoz (azokhoz fényektől és lakott területektől távoli fennsíkok, hegytetők a legjobbak).
    Az aszfalt eleinte jó volt, de utána murva és sóderes-homokos vízmosás is akadt szép számmal. Utána az aszfalt helyett időnként döngölt földút. Közben persze a Nap is lement már. Majd az aszfalt elfogyott, sima és kátyús döngölt földút között váltakozott. Aztán néha már csak két keréknyom a fűben, néha fél-ökölnyi kövekkel... De még lehetett fokozni: kereszt-bordás árkok, pocsolyákkal. Úgy ment ki a segge, hogy csak na... De hozzáállás a lényeg: sportmotor, a motokrossz is sport, meg Sjaak is csinált már ilyeneket :DDD Az első néhány után a többit már egész nyugisan vettem, pedig járt a segge. Volt, hogy mocsáron ment át az út, mellettem a zöld léből csak a fák törzsei lógtak ki. Meg a terepjárók és erdészeti gépek keréknyomaiban több méter hosszú egybefüggő pocsolyák, köztük középen egy sáros-csúszós "dombtető", na az volt még kemény :DDD
    A kilátás amúgy szép volt, ahogy a hegyoldalon, hegyek és völgyek között kanyargott az út; sőt, a szép részig még az aszfalt is megvolt. Csak utána... a 10 km földutat fél óra alatt tettem meg, de így sötétben, csúszkálva, legalább dupla-annyinak érződött. Ebből is sokat tanultam terepen motorozásról, de azért jó volt végre kiérni aszfaltozott útra...

    Ezután hazamentem, majd éjféltájt megint fotóscuccal fel Dobogókőre. Hiába -- még felhősebb, még párásabb volt az idő, mint az előző napon. Vártam két órát, hogy menjen a Hold lejjebb és tisztuljon az ég, de csak felhősebb lett. Úgyhogy pirkadat kezdetével elindultam hazafelé. Induláskor megint hallottam azt a kattogást-csattogást, amit a lánc az előző nap produkált. Már fáradt voltam, gondoltam majd otthon. Nyugis, egyenletes tempóval, fékezés nélkül jöttem végig szinte egészen az Erzsébet-hídnál a budai alsó rakpartról felhajtóig: ott a felső rakpartra visszafordulva, majd a lámpánál elindulva erős kerregés, csattogás: bazki ez annyira megnyúlt tegnap óta, hogy már átugrik a hátsó lánckerék fogain :Y Otthon megérkezve, már szemmel láthatóan lógott...
    Ma még utánahúztam, amennyit lehetett, hogy legalább szerelőhöz el tudjak vánszorogni vele, amint megjött a lánc. Sőt, úgyis cserés lassan a gumi is, akkor már a kettőt egy kerékleszedéssel le lehet tudni. Az elsőben még van valamennyi, de a hátsóban már kevesebb lesz. Mennyi is van benne? Ja, hogy már egy-két helyen a fém kikandikál? :DDD :Y Na ja, múlt hétvége óta megint belement egy ezres, pedig csak itthon voltam...

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák