Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz shtml #7080 üzenetére

    Egy GX2 bekötéséről beszéltünk, szerintem teljesen felesleges a feszültségszabályozásról szót ejteni ezzel kapcsolatban. A vonatkozó sodrott rézhuzal keresztmetszete elég ehhez az áramerősséghez. Nem fog melegedni, nem ég le róla a szigetelés. Hogy mekkora feszültség esik rajta, mint feszültségosztón az tök lényegtelen ebben a vonatkozásban, hogy most egy ágra érdemes kötni a VGA-t vagy kettőre, mivel két ágnál a dupla keresztmetszet csökkentia feszültségesést ugyan (bár a csatik átmeneti ellenállása miatt ebben nem vok teljesen bizos), de a feszültségesés határérték alatt van egy ágra kötéskor is. A VGA köszöni szépen, a feszültség megfelel neki, megoldja, itt szimplán az áramfelvétel és a védelem között lehet a bibi.

    "egyes ágak védelme bizony az adatlapon megadottnál jóval többet megenged, azaz kevésbé éles a védelem beavatkozása"

    erre ugyanazt tudom írni neked is, mint neki, hogy lehet játszani a védelemmel, csak nem érdemes, mivel egy fostos átalakítón múlik, amit 2 perc alatt megcsinálsz és a védelmet nem minden gyártó teszteli, szóval működéséből adódóan csak a baj (vagy a semmi), történhet, azaz csak gondod lehet belőle, jól nem járhatsz. Vagy az számít hogy megspóroltál két molex dugeszt, amiből mindenkinek van egy rakat otthon, ha más nem régi ventiken, de valahol biztos, hat pines pci-csatit adnak a kártyához, mikell még? Egy kétpines. Ennyi. Nemtom mennyibe kerül egy kétpines csati, mert én egy régi 4 pines CPU csatit vágtam ketté, de tuti hogy filléres. Ezért kár szerintem, de feladom. Éljen soká a rövidrezárás :R

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák