Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gaben92

    őstag

    Tegnapi kalandjaim:

    E-Step kalibrációt megcsináltam, a gyári értékkel 100mm helyett 94-et húzott be csak szóval feljebb vettem és most spot-on. Filament befűzésnél hallok egy kattogó hangot szóval lekaptam az extrudert megnézni, hogy minden rendben van-e és húztam egy csíkot a stepper motor tengelyére. Összeraktam, csináltam pár be-kifűzést és ha teljesen jó a filamenten a minta akkor is hallom a kattogást. Viszont a tengely szépen forog, nem ugrik vissza a motor, a kattogás pedig nem hangos hanem inkább ilyen ritmusos klikk-klikk mint egy metronóm. Szóval fogalmam sincs mi lehet.

    Mivel leszedtem az extrudert és megbirizgáltam a szenzort is kicsit csináltam egy új szintezést, belőttem a Z offsetet majd megpróbáltam nyomtatni egy üreges kockát flow/extrusion multiplier kalibrációhoz és itt futottam bele az első anomáliába.

    Mikor elindítottam a nyomtatást 120 fokra volt állítva még a hotend és 60-ra az asztal a szintezés miatt (start G-Code pont ugyanezt csinállja az elején) és valahogy megakadt a dolog.

    Start G-Code:

    G21                                        ; metric values 
    G90                                        ; absolute positioning
    M82                                        ; absolute extrusion mode
    M104 S120                                  ; set hotend to 120
    M190 S{material_bed_temperature_layer_0}           ; wait for bed 
    M300 S1000 P500                            ; BEEP heating done 
    G28                                        ; home
    G0 Z5 F500                                 ; move up some
    G0 X2 Y2 F2000                             ; Move to start line purge
    G0 Z0.2 F500                               ; move down to purge line start
    M109 S{material_initial_print_temperature}         ; wait for hotend 
    G92 E0                                     ; zero the extruded length 
    G1 X50 E25 F500                            ; Extrude 25mm of filament in a 5cm line. 
    G92 E0                                     ; zero the extruded length again
    G1 F300 E-1                                ; retact alittle
    G1 X100 F4000                              ; Quickly wipe away from the filament line

    Az M300 már nem volt meg, vagy az M104, vagy az M190 körül megállt a dolog pedig vártam vagy 2-3 percet de semmi. Kijelzőn bármit nyomtam csak csipogott egyet de semmi reakció semmi gombra. Kikapcs-bekapcs, nyomtatás újrakezd és most végigmegy de rögtön a tesztcsíknál feltűnt, hogy baj van. Z-offset visszaállt 0mm-re, gyanítom a leveling is elveszett... Bed leveling újra, Z offset beállít, kikapcs, bekapcs, ellenőriz, nyomtat gond nélkül.

    Mikor megmértem a falakat feltűnt, hogy ahol kezdi a réteget vékonyabb. 0.4mm helyett kb mindenhol 0,48 de a réteg elején 0,39 csak. Így full kezdőként (meg valamire amúgy is el kel cseszni a filamentet :DDD) nyomtattam egy újat ami annyiban tért el, hogy a retractiont visszavettem a gyári profilban lévő 6mm-ről 2mm-re aztán nyomtattam egy újat.

    Második anomália:
    Pont ránéztem a nyomtatóra mikor látom, hogy 98%-on áll szóval gondoltam megvárom. Mikor kész lett a nyomtatás jött a printing finished pop-up és az extruder elindult szépen X0 Y0-ba (de X0-ba minimum). Na ekkor én nyomtam egy OK-t a képernyőn, az extruder meg mikor elérte az X0-t nem állt meg, a motor csak tekert meg ugrált vissza folyamatosan mert már rég végállásban volt. Arra gyanakszom, hogy szimplán a nyugtázás a pop-up-on megzavarta a dolgot valahogy de mivel nem akart leállni, kikapcsoltam az egészet. Mikor visszakapcsoltam jött az "Unexpected power outage" üzenet és, hogy van egy félkész printem 98%-on... Szóval kicsit ilyen WTF volt a dolog....

    End G-Code:
    M104 S0                                    ; turn off exturder  
    M140 S0                                    ; turn off heatbed
    M107                                       ; turn off fan
    G91                                        ; relative positioning 
    G1 E-1 F300                                ; retract a little 
    G1 Z5 F500                                 ; lift print head 
    G28 X0 Y0                                  ; homing 
    G1 Y200 F2000                              ; reset feedrate 
    M84                                        ; disable stepper motors
    M300 S440 P200                             ; Make Print Completed Tones 
    M300 S660 P250                             ; beep 
    M300 S880 P300                             ; beep

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

Új hozzászólás Aktív témák